Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyereke is hisztizik, ha...

Más gyereke is hisztizik, ha nem értitek meg, amit mutogatni akar?

Figyelt kérdés

1,5 éves a kislányunk és még nem beszél, csak szavakat mond (mármint folyamatosan nem beszél).

Ha valamit mutogat, közben a maga nyelvén mondja a magáét és én nem értem, akkor egyből hiszti van.

Gondolom ez egy kicsit motiválja majd, hogy rendesen megszólaljon a későbbiekben.


Nálatok is van/volt ilyen? Mennyi ideig csinálta a gyereketek?


Köszi a válaszokat!



2016. máj. 7. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális reakció, sőt jó is. Frusztrálja, hogy nem tudja megértetni magát. Viszont ez fogja ösztökélni később a verbális kommunikációra.
2016. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, 95%-ban nálunk is hiszti van belőle, nekem is 1,5 éves a lányom.

Fiam 3 éves, ő nem csinált ilyet.

2016. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugszom. Az alap dolgokat (hamham, inni...stb) mondja. De ezzel a folytonos hisztivel kicsit kiakaszt mostanság (de ez kölcsönös, mert ő meg rám haragszik, hogy mi a fenéért nem értem meg :)).
2016. máj. 7. 21:45
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Ez jó dolog, ha minden kívánságát tudnád egyből, nem lenne motivációja hogy megtanuljon beszélni, öcsémnek is kitaláltuk mi kell, 4 éves koráig alig beszélt, én is alig tudtam otthon aztán bevágtak bölcsibe ahol ugye muszály, 3 hónap múlva mondatokat mondtam.
2016. máj. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bella169 ***** válasza:

Mi ennek az elkerülése végett babajelelünk a kislányommal. 8,5 hónapos. Lassan lassan elkezd ő is visszamutatni jeleket.

Ezáltal könnyebben fog majd tudni kommunikálni és a megnemértettségből fakadó frusztrációt ko tudjuk kerülni.

Ja és az tévedés hogy a babajelelő kicsik később tanulnak meg beszélni. Sőt álltalában elöbb beszélnek nem jelelő társaiknál mivel a siker ösztönzi őket. Babajel sincs mindenre.

2016. máj. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
a lanyom alapvetoen nem egy hisztis termeszet (még...2 eves) o addig ismeteli amit szeretne mig meg nem ertem. de neha ha amugy sincs jo kedveben akkor inkabb mergesen mint hisztisen, de valoban olyan kis mufurc modon mondogatj
2016. máj. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!