Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisgyerekeknek miért nem...

A kisgyerekeknek miért nem kötelező megnézni a szemét?

Figyelt kérdés
Annyi féle vizsgálatra, oltásra kell vinni, nem igaz, hogy nem bírná el az OEP. Sőt még óvodában sem nézik. A keresztfiamnak általános iskolában látták először a szemét, rájöttek, hogy nagyon rossz, rövidlátó, most kapta a szemüveget. Én nyilván nem vehettem észre, keveset vagyok vele, de a szüleinek hogy nem tűnt fel.. A gyerekorvos sem hibás? Vagy a rendszerrel van a baj?
2016. jún. 3. 14:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
*3 év alattiakrol irtam. Mert elvileg a kisgyermekkor 3 eves korig tart igy megtévesztett a kategoria
2016. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Nem arra gondoltam, hogy a gyerekorvos tágítja a pupilláját. De nagyobb gyereknél letakarhatnák a szemét és nézethetnének vele valami ábrás képeket (nem betűset persze). Semmibe nem kerül és ha nem biztos benne elküldthetné tovább. Olyan műszerek is léteznek ma már. Kisebb korban eredményesebben lehetne gyógyítani a problémákat is, nem elavult szülő szemüveges-e módszer."


Fogalmad sincs a gyermekszemészetről, ami egyáltalán nem baj, csak mellé nagyon határozott véleményed és követeléseid vannak. Mint látod, valahol megoldják a pupillatágításos vizsgálatot, de az intézmények többségében ehhez nincs szakember és kapacitás. Mondhatjuk hogy pénz nincs, ahogy nincs arra sem, hogy kis területek tartozzanak a védőnőhöz, mindenhol legyen házigyermekorvos és ne vegyespraxisok, stb. A táblaleolvastatás meg semmit nem ér, mert a gyerekek szeme sokkal könnyebben alkalmazkodik, mint a felnőtteké. Fél szemnél is. A durva eltéréseket (vakság, tompalátás, súlyos törési hiba) ki kell és lehet szűrni, de az enyhébbeket nem.


"Semmibe nem kerül"


Munka. Te dolgozol ingyen? Nem, ugye?

2016. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az én fiam látványosan bandzsa volt, ezért elvittük 1 éves korában, de szerencsére azt mondta a doki, hogy ki fogja nőni. A lányomat suli előtt vittük, mert a védőnőnek gyanús volt. Én vittem őket maszekhoz, de szerintem, ha kérem adnak beutalót.
2016. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nem rokonom a fiú, a legjobb barátnőm kisfia. Budapesten dolgozom és csak akkor létom, ha látogatóba jövök. A bátyám felesége terhes, nekik majd mondom, hogy figyeljenek oda erre.

Sajnos pontosan tudom, mi a szemészet. Én tompalátó vagyok és sajnos ezt is csak az általábos iskolában vették észre. Ezért vagyok felháborodva, hogy még most is ez megy, mint jó néhány éve.

2016. jún. 3. 15:26
 15/20 anonim ***** válasza:
Nálunk a védőnő 2 éves kortól a státuszokon ellenőrzi a gyerek látását, ha eltérést észlel, javasolja a gyermek szemészeti vizsgálatát. Egyébként én minden évben elviszem a gyerekeimet kontrollra magánszorgalomból. Nem a rendszerben kell feltétlenül keresni a hibát. Hozzáállás kérdése. Ortopédiára, és fogászatra is járunk, mert én fontosnak tartom, nem az orvos javaslatára.
2016. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
4,5 éves a fiam, 4 éves státuszon nézték. Volt látásvizsgálat, színtévesztés!
2016. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ja és bent vizsgálta a védőnő a rendelőben természetesen!
2016. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Bella169 ***** válasza:

Kb 3 éves kortól(amikor már meg tud nevezni ábrákat) az évi védőnői státuszvizsgálaton nézik a szemet. Ugyan olyan táblát olvastatnak velük mint a felnőttekkel a szemészorvosok (egyik szemet letakarva), csak nem számok vannak rajta, hanem kisház, meg fenyő meg hasonlók.

Ha itt kiszűrik akkor tovább irányítják szakorvoshoz.

2016. jún. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

6 éves múlt a fiam, egy éves korától évente viszem szemészhez, ahogy én is járok évente. elbírja az oep, a te családodnak se tiltotta meg senki, hogy orvoshoz vigye a gyereket.

azonkívül a védőnő is évente elvégezte a fésűs vizsgálatot és az oviba is volt szemész az egészség hetén. mi megyünk szemészetre, ortopédiára és fogorvoshoz is rendszeresen. ez nem a rendszer hibája, hogy nálatok nem ez a szokás

2016. jún. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem az én családom, mert nem az én kisfiam. Egy régi jó barátnőmé, egyáltalán nem rokonom, csak a keresztfiam a gyerekük. Az meg, hogy mi volt 20 éve mikor kezdtem az általánost, a szüleimet kell megkérdezni. Egyébként ugyanaz a gyerekorvos, meg a védőnő is, mint nálam. Járok szemészetre is és fogorvoshoz is képzeld. Amikor idősebb lettem anyám azt mondta, egyáltalán nem nézték a szemem, mert ők nem voltak szemüvegesek. Alig látok az egyik szememmel, de kancsal nem voltam/vagyok, nem voltak jelei. Ezért nem értem, hogy miért nem kötelező 6 éves korig megnézni a látást. Mert sok esetben a szülő se vesz észre semmit, mert esetemben a másik szem tökéletes. És kiskorban gyógyítani lehetett volna, amikor észrevették már eredménytelen volt.
2016. jún. 3. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!