Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy oldjátok meg a nyárisz...

Ti hogy oldjátok meg a nyáriszünetben a gyermekfelügyeletet?

Figyelt kérdés
Most szeptemberben megy oviba a nagyobbik lányom, a kicsi pedig majd télen megy bölcsibe én pedig visszamegyek dolgozni. De eszembe jutott, hogy ha jövő nyáron nyáriszünet lesz az oviban és bölcsiben, akkor mi lesz napközben a gyerekekkel? Amikor én kicsi voltam, mindig nagyszülőknél töltöttem a nyarat, de nekünk nincsenek nyugdíjas nagyszülők, ők is dolgoznak. Mostanság ezt hogyan oldják meg a családok?
2016. jún. 14. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Fiam bölcsis, dolgozunk mindketten.

Nyáron "csak" 3 hét a szünet (2 hét leállás, 2 hét ügyelet, amiből csak az egyik héten lehet vinni), így csak annyit kell megoldani. Ebből 1 hét amikor én megyek szabira, 2 hetet a mamánál lesz.

Tudtommal oviban is így van. Hogy van nyári felügyelet, csak összevont csoportok.

2016. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Osszevon csoportba fog menni, amikor se en se aferjem nem lesz szabadsagaon, kimondottan kedveli. Valasztosom nincs, se rokonok, se nagyszulok... max hha felmondok a munkahelyemen... ket hetre megyunk Balatonoyni, egy het tengerpart.
2016. jún. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsődés, 3 hét a szünet. Egy hétig szabin leszünk, két hét a nagyszülőké.
2016. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a bölcsi és az ovi zárás más hónapra esik, így a kisebbnél 2 hetet, majd a nagynál egy hónapot kell megoldani azon felül, hogy az összevontba is mennek. Váltakozva nagyszülők, napközis tábor, 2 hét szabi.
2016. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én még itthon vagyok a lányommal, ő szeptemberben kezdi a bölcsit, így nem gáz, hogy 2,5 hónap szünet van az oviban a fiamnak.

Jövőre szabi, összevont csoport és nagyszülők.

2016. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Idén nem gond, itthon vagyok a kicsivel.


Az elmúlt két évben mindig 4 hét volt a szünet, a többi összevont csoport. Egy hét velem, egy hét a férjemmel, egy közösen, egy anyósomnál. Ezen felül volt apukámékkal és anyukámmal (elváltak), de ők csak úgy tudtak szabit kivenni, ami nem esett egybe a szünettel.

2016. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szokásos. Nagyik, egy hét tábor, apa szabi, anya szabi, a többi még talány. Lehet, be is jön velem dolgozni egy hétig. Ha nem lennének nagyik, kénytelen lennék ügyeletbe vinni vagy egyik táborból a másikba...
2016. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

az oviban 4 hét a szünet, azt megoldjuk nagyikkal, szabadsággal. de van olyan kisgyerek, aki csak 1 hétig nem megy, amúgy meg megy az ügyeletes oviba.


olyan nincs, hogy abszolút nincs ovi/bölcsi, max máshova kell vinni a gyereket.

2016. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam mar iskolas de ugyan ez a felallas volt akkor is amikor meg ovodaba jart.

- 1 hetet tolt nagyszulokkel. Az en szuleim nem nyugdijjasok de bevallaljak 1 hetre szivesen az unokat. Ezalatt szabadsagot vesznek ki.

- 1 hetet tolt nagyneninel. Sogornom egy tunemeny es kisfiam nalluk tolt egy hetet egyut az unokatesojaval. Fel ev van a ket gyerek kozott igy jol eljatszanak.

- 2 hetre nyaralni megyunk a tengerre ekkor termeszetesen velunk jon a kisfiunk. Ez a ket het az egyetelen szabadsag amit egyut toltunk mint csalad egesz evben (leszamitva az 1 hetet karacsonykor amikor otthon vagyunk mindannyian)

- Kisfiam iskolajaban van lego/jatszos "tabor". Azert tettem idozojelben mert ez nem egy ottalvos tabor hanem reggel 9-re viszem es delutan 5-kor jon haza. Ezt az iskola mukodteti a nyari szunetben (tehat nem tudom, hogy mas iskolaban van-e). A tornatermet rendezik be kis asztalokkal, jatekokkal (fokent legoval es epito kockakkal). Szerveznek programokat, kirandulasokat, pikniket, jatekokat. Lehet festeni, rajzolni es ha jo az ido akkor kint vannak az iskola jatszoteren. Termeszetesen ez fizetos de sajnos nincs mas megoldas es igy is nagy segitseg. A kisfiam viszont imadja. Amig ovis volt mindig ment osszevont csoportba.

- Nekem is meg a ferjemnek is van par nap szabadsaga amit ki tudunk venni ha szukseges a fentmaradt napokra. Ez attol is fugg, hogy mire mennyit kellett kivenni meg mennyi idom van csusztatni. Ebben az evben szerencsesek vagyunk mert en eddig 1 napot vettem ki a ferjem meg 2-ot. Tehat meg sok szabink van.

2016. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Oviban 1 hónap leállás van. 2 hetet mamázik, 2 hetet velem van. Majd még aug. végén megyek szabira 1 hétre iskola előtt, mivel ő már sulis lesz. Ügyeletes oviba soha nem vittem. Azt az 1 hónapot szerintem majdnem mindenki megtudja oldani
2016. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!