Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan döntenétek? Mi a...

Ti hogyan döntenétek? Mi a jobb a gyereknek?

Figyelt kérdés
Egyedülálló anya vagyok. Nemsokára 2 éves lesz a gyermekem. Kapok gyerektartást, ez kb 40e ft. Van valamennyi félretett pénzem. Ti visszamennétek dolgozni, vagy inkább hozzá nyúlnátok a tartalékhoz, csakhogy egy évet még a gyerekkel lehessetek? A kicsinek mi a jobb megoldás?
2016. jún. 22. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan elmennek dolgozni, a felretett penzt pedig veszhelyzetre tartalekolnam. Szerintem a munkabaallas a felelos dontes, nem pedig a tartalekok felélése.
2016. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Ezt neked kell kiszámolni , hogy mire és meddig elég a félretett pénzed.

Ha kényelmesen elég a pénz, akkor én maradnék, de ha állandó számolgatás és gyomorgörcs van a pénz miatt, az a gyereknek sem jó.

2016. jún. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Mindenképpen visszamennék dolgozni. Akkor is ha nem szorulnék rá.


Ennyi idősen már nem kell non stop az anyjával lennie, legtöbbször már igénylik a gyerektársaságot, jól elvannak a bölcsiben is. Az anyáknak is jót tesz a felnőtt társaság.


Amiatt biztos ne élném fel a félretett pénzem.

2016. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Mennék dolgozni. Több gyerek után ezt biztosa mondom, hogy mind a kettőtöknek jobb megoldás.
2016. jún. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Én visszamennék dolgozni.

A félretett pénz jól jöhet később, ha tényleg szükség lesz rá. Meg ha dolgozol, akkor is tudsz félretenni.

A gyereknek jó lesz szerintem a többi gyerek között, társaságban lesz, sok újat tanul, fejlődik.

2016. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha mostanában lesz 2 éves, én szeptembertől mennék dolgozni és bölcsi.
2016. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Munkába állnék h egészséges a manó és nem kellene fejlesztésekre vinni ami csak délelöttökön tudnák csak menni. Én a nagy fiamat ezért nem vittem még közöségbe mert gyógytornára vittem nekem egyszerüv volt így. Lányomnál meg nem is volt kérdés mentem vissza amint tudtam. Nekikis nekem s jó volt, hogy voltam fenöttek társaságában is.
2016. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a munkát választanám!
2016. jún. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én, ha tehetném, maradnék. Nekem májustól kellett vissza menni dolgozni, szept-ben terveztem, anyummal voltak, csak oviba mentek szeptemberben.

2 évesen még az ikreim is ritkán játszottak együtt, egymással, másokkal inkább ovis korban.

2016. jún. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Gyerekfüggő is. Van amelyik gyereket megviseli a bölcsibe íratás, van akinek kimondottan jót tesz. Pl. az én fiam kétévesen lett bölcsis, nagyon szereti. Te tudod, hogy meddig elég a tartalék, de én nem nulláznám le magunkat. Ha utána pedig közbejön valami hirtelen költség, akkor se legyek bajba. Én visszamennék, de legalább is, megpróbálnám beadni. Utána még kiveheted, ha nem jön össze a dolog.
2016. jún. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!