Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi baja lehet egy kislánynak,...

Mi baja lehet egy kislánynak, ha meztelenül ül mindenhova?

Figyelt kérdés
Táborban voltunk, ismerős 2,5 éves kislánya nagyrészt egész nap pucér volt. Most azt hagyjuk, hogy ez kit zavar, kit nem, kizárólag eü. szempontból kérdezem, lehet valami vaja, ha pucéran mindenhova leül? Az én lányom 1évvel idősebb, de nem engedtem,hogy bugyi nélkül legyen. Kb. mindkét család úgy nézett a másikra, mintha ufók lennének. Én félteném túl a lányom és tényleg semmi baja nem lenne, ha pucéran ülne madárszaros betonra, gombás fatönkre, lóra (!) vagy már eléggé összekoszolt kismedencébe?
2016. júl. 23. 14:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Most akkor megerősítés kell, hogy te milyen jó anya vagy? Mert azt nyilván tudod, hogy így bármilyen fertőzést elkaphat a kislány. Persze bugyiban sem sokkal nehezebb.
2016. júl. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom,konkrétan mi baja lehet,de biztos adnék rá legalább egy bugyit...én sem ülnék sehova meztelenül (higiéniai okokból, ha most félretesszük magát a meztelenséget,hogy kit zavar,ahogy írtad).
2016. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem, de komolyan elgondolkodtam, hogy most én féltem-e túl, annyira nyugodtan hagyták a kislányt. El tud egyátalán kapni bármit ebben a korban? Más még az anatómiájuk, mint a felnőtteknek. Kell-e egyátalán erőltetnem a bugyit, ha esetleg pucér szeretne lenni? Mertveddig sose hagytam, ezért kėrdem komolyan.
2016. júl. 23. 14:14
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem engedem bugyi nélkül mászkálni, kint pláne. Még bnt előfordul, de annak sem örülök. Imád pucér lenni a lányom, de ha mást nem is, a bugyit mindenképp ráadom. Bármilyen fertőzést össze lehet szedni. Koszolnak, megeszik a homokot az én gyerekeim is, ez nem túlféltés. Nőként tudom hogy milyen könnyű ilyen sz arságokat összeszedni és hogy mennyire kellemetlen meg utána lehet gyógyszerezni. És ez esetben még hajlam sem kell, simán belemegy bármi kosz.
2016. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Csak egy kérdés: egy medencében a bugyi mitől védi meg? Gondolom, nem gumibugyi....

Minden szennyeződés keresztülmegy a bugyin is szerintem.

2016. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Felnőttként persze, de kisgyerekként is össze lehet szedni? Kapott már el valamit valakinek a kislánya, mert meztelen üldögélt? Mert igazából még én sem hallottam ilyet, legalábbis ismerősi körből.
2016. júl. 23. 14:21
 7/17 A kérdező kommentje:
Medencében pl. fűszálak, homok, apróbb bogarak. Gondolom. D már kezdek elbizonytalanodni.
2016. júl. 23. 14:22
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Üljön akkor az anyja mellé a madárszaros betonra pucér seggel :) Nem értem, mit kell pörögni más nevelésén? Te ráadod a bugyit, más meg nem. Kész.
2016. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem ezen pörgök, nyilván az ő dolguk, csupán felülvizsgálom a saját elveimet, miszerint tényleg kell-e aza bugyi vagy hagyhatnám inkább pucéran, ha úgy szeretné.
2016. júl. 23. 14:45
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
a gombás vagy bakteriális fertőzésen túl, idegen anyag is kerülhet a hüvelyébe ami szintén gyulladást okozhat, ami, ha nem kezelik megfelelően később krónikussá válhat, és felnőttként terméketlenséget okozhat.
2016. júl. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!