Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves gyermekem nagyon...

4,5 éves gyermekem nagyon lassú mindenben, ábrándos, feledékeny. Aggódnom kellene? Van más is így?

Figyelt kérdés

Nagyon sok időre van szüksége az evéshez, az öltözéshez, a pisiléshez... Vagy elábrándozik közben, vagy elbeszéli az időt. Sokszor menet közben elfelejti, mit akart épp csinálni. Ha szólok hozzá, mintha nem is jutna el sokszor a tudatáig, többször el kell mondanom. Sokszor elhatároztam már, hogy egyszerűen több időt hagyok neki mindenre, hiszen erre van szüksége, máskor pedig kétségbe esek, mert hihetetlennek tűnik, hogy ez így rendben van. Ettől függetlenül minden szinten korának megfelelően fejlett. Ami még zavar, hogy legutóbb ő maga mondta, hogy nem tud semminek sem örülni. És sokszor valóban ez az érzésem: kedvetlen, semmi sem jó. Pedig aktiv életet élünk, az érdeklődési körét figyelembe véve szervezünk programokat, egészséges családi életünk van.

Van valaki hasonló helyzetben? Lehet, hogy csak egy kis bátorítás kellene. Talán csak a feszültebb napjaimon képzelem azt, hogy valami baj van?

Köszönöm a segítő hozzászòlásokat!


2016. júl. 27. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Apám is világéletében ilyen volt, mégis szép, felsővezetői karriert futott be. Csak néha öltönyben és papucsban ment be, már ha nem felejtette el, hogy megbeszélése van. Vagy engem az óvodában és hasonlók :)
2016. júl. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az én lányom most múlt 4. Ő is ábrándozik, csigalassú, ahogy te is írtad, mintha nem jutna el a tudatáig, amit mondok. Megkérdeztem az óvónéniktől, hogy rendben van-e ez így, tapasztalják-e az oviban. Azt mondták, ne aggódjam, semmi gond nincs a gyerekkel. Mi azért elmentünk gyermek pszichológushoz. Ő is rendben talált mindent.

A leírásodban szerintem az örömtelenség kicsit aggasztó. Menjetek el pszichológushoz. Biztos, ami biztos!

2016. júl. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez általános a kisgyerekeknél. Állítólag ők a nap nagy részében alfa állapotban vannak. Ez meditatív állapotot eredményez, ami jó, pihentető. Sokan mindig kizökkentik ebből a gyerekeket, leszoktatják őket erről, így lesznek azok a felnőttek, akik nem tudnak egy percre sem lenyugodni, folyton pörög az agyuk.

A tudatalatti alfában falja az infókat, ezért nagyon káros, ha a háttérben megy a reklám stb, a gyerekeket így programozza a média.

2016. júl. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen ábrándozós voltam, az óvónők és általánosban a tanítónők is kb. hülyének néztek. Az érettségim mind 90% fölötti lett, köztük két emelt, most egy külföldi egyetemen tanulok vegyésznek. A lényeg, hogy foglalkozz vele nagyon sokat, mert az ilyen gyerekeket kell a legjobban bátorítani hogy "kinyíljanak".
2016. aug. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!