Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Problémás hajmosás, hogy...

Csoicsi kérdése:

Problémás hajmosás, hogy segíthetek a 20 hós lányunknak?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni hajmosással kapcsolatban. 20 hónapos a kislányunk,és ordít közben,nem hisztizik,hanem tényleg sír,nagyon sajnálom. Már beszél,de nem tudja megmondani mitôl fél ennyire.Törölközô kéznél van,arra az esetre ha a szemébe menne a víz.A sampon nem csíp,kipróbáltam.A játékok fejét sikáljuk,hátha így rájön ez nem fáj.Valamit biztos mi rontottunk el,de nem tudjuk mit,olyanra nem emlékszünk,hogy nagyon megijedt volna közben,vagy bármi ami ilyen hatással lenne rá.

Ötleteket szeretnék kérni,hogy könnyítsük ezt meg neki,a végén még utálni fog fürödni is...

Köszönöm



2016. aug. 9. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Belemegy a szemébe a víz és a sampon?

Mert írod, hogy kipróbáltátok és nem csíp. De attól még rossz. Sokan a sima vizet sem bírják.

Szóval én mindenképpen arra figyelnék, hogy csak a haja legyen vizes, az arca és a szeme ne.

2016. aug. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hazudnék ha azt írnám,dehogy sose megy a szemébe víz...Próbálok erre figyelni,de elôfordul,pont ezért van kéznél a törölközô,hogy hamar segítsek olyankor,és pont ezért próbáltam ki magamon a samponját...Még csak hátul kezdem neki bevizezni a haját,és már el is tört a mécses...
2016. aug. 9. 13:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kissé régebben voltak kicsik a gyerekeim. De lehetett kapni olyan glória szerű valamit, ami nem engedte, hogy a víz lecsurogjon az arcára.
2016. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld úgy, hogy ne menjen egyáltalán a szemébe. Hiába nem csíp. Mondjuk eleve rá van írva, hogy szembe ne kerüljön. De a sima víz is nagyon zavaró. Pl. nekem a sima víztől is piros lesz a szemem. Egy kisgyereknek meg gondolom, még érzékenyebb lehet.

Valahogy úgy tartsd, hogy döntsd hátra öblítésénél, hogy hátrafelé folyjon a víz.

2016. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerekemnek volt egy ilyen korszaka 1-3 éves koruk körül, amikor a fejem tetejére is állhattam, akkor is ordítottak hajmosásnál. Ilyenkor általában a rettegéstől nem meri hátrahajtani a gyerek a fejét, így aztán persze, hogy a szemébe folyik a víz, amitől még jobban hisztizik, ördögi kör. Hiába adtam kistörölközőt a kezükbe, mutogattam, hogy kell hátrahajtani a fejüket, példálóztam a boldogan hajat mosó többi tesóval, csak az idő segített. Ki fogja nőni.
2016. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
az enyém ugyanez, 2 éves, szó szerint remeg és sikít a hajmosástól...nem tudom kikerülni hogy a szemébe menjen, de már a tiszta víznél is üvölt, nem a sampon a baja hanem az egész úgy ahogy van. én sem tudok mit tenni ellene..javasolták itt többen hogy tegyek törülközőt az arca elé, de nem megy, mert egyszerre fogom a babát, a zuhanyt, próbálom tartani hogy ne essen el a kádban ahogy kétségbeesésében hisztizve mászna kifele stb nem tudok még egy törülközőt is odatartani...
2016. aug. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hosszú a lányod haja? Lehet a zuhany zavarja, öntsd le neki flakonnal, pohárral, stb. Keztörlő, (ovis méret) is segíthet, tartsa ott ő az arcánál a törölközőt. El fog múlni, idegesítő ez az időszak, nekem sikitva sírt a fiam, ami rendkívül jól visszhangzott a fürdőben, annyira, h megkértem a férjem, h még mielőtt tuti megbolondulok, intézze el a hajmosást. Egyszer próbálkozott vele a fiunk, az apja kinevette, azóta nem sikit, nem sír. Ezt is ki lehet próbálni.
2016. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én ilyen korban, de szerintem nagyobb is voltam már, nem a sampontol, hanem a zuhanybol zudulo víztől féltem. Hogy nem kapok levegőt stb.

Nálam anyukám úgy csinálta, hogy kancsoval oblitette le a fejemrol a sampont, nem a zuhannyal. Közben meg fogott miközben hatradoltem.

Hiába furodtem a noveremnel, aki zuhannyal mosta a haját, sokáig nem segített, hogy láttam, hogy biztonságos.

2016. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%
el nem tudom képzelni, hogyan mossák azok, akik nem tudják kikerülni, hogy az arcába, szemébe menjen... fodrásznál se árasztanak el. Feküdjön a gyerek a kádban, vagy ne fürdés közben mossátok, hanem előtte/utána, kád mellett széken ülve, csapban vagy kád szélén támasztva a tarkóját.
2016. aug. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kézzel öblítem a haját,nem tussal,a kancsós megoldást viszont kipróbálom. :-) A vízbe nem fekszik bele,mert fél,attól függetlenül,hogy a strandolást élvezi... 20 hós gyerekről van szó,aki utálja, és retteg a hajmosástól nem fog a kedvemért megállni a kád előtt,hogy kimossam a haját.Biztos hogy nem csak arról van szó,hogy az arcába,szemébe megy a víz,mert még csak hátul kezdem vizezni már sír szegénykém.És igen szoktuk mondani hogy 'hajtsd hátra a fejed anya tart nem megy a szemedbe víz',ez az esetek 90%-ban nem jön be

...

2016. aug. 9. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!