Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mentenéd kisgyermeked...

Hogyan mentenéd kisgyermeked kutyatámadástol?

Figyelt kérdés

Számtalan esetben látom pl kertes házaknál, amíg az utcafronton nyírja a gazda a sövényt, simán kinnt van veke a kutya poráz szájkosár nélkül 3s el-el tiblábol.egyik persze hogy nyitott játszótér mellett.

És nem pincsikről hanem nagytestű kutyákrol van szó.


Vagy maga a sétáltatás nálunk még rottweilereknél is valahogy szájkosár nélkül szokás, nem feszített, azaz laza porázon, mellettük elhaladva simán gondolhatna egyet a kutya hogy megugrik..pláne gyermekem ráadásul hirtelen jellem...a kutyáknak meg ahogy feltűnt, a hormnjaik szibtje adja hogy kiszámíthatatlan lesz még a kezes bárány kutya is..


Mai nap végképp tultett mindenen.

Simán gazdi nélkül szabadlábon sétálgat a kutya(lent kép, nem jut eszemve a neve) és ahogy jövünk kismotorral szemben megáll velünk és néz néz telibe minket...megálltunk...es azon afyaltam ha támad mi az istent csináljak...jött egy srác járokelő, kérdeztem nem ez övé, nagy lazán bevágja, á nem, csak a szomszédé, megkértem zavarja már el, ment vele tovább.



Amugy mindez nem büntetendő...?


2016. aug. 17. 21:20
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:

Meg kíváncsi lennék hogyan tartanak vissza 40-50 kilos támado kutyát...igy kb másodperc töredéke alatti reflexből ráadásul.SEHOGY.csak kérdezik miért akarta a gyerek simogatni.ő tehet rola meg az anyja.


Totál abnormális

2016. aug. 18. 18:53
 32/63 anonim ***** válasza:
51%
Figyelj én ezért utáltam meg a gyerekeket... egyszer kis koromban (10 éves lehettem) megláttam egy kisgyereket egyedül az utszán tök kedvesen odamentem és leguggoltam, kérdeztem hogy tán eltévedt? Erre megtépte a hajam és hazarohant.... szal' ja. A másik hogy esküvőn voltunk és a kisfiú földet tett a tányéromba... nagyon guszta volt. Az állandó hangoskodás és sírás is az idegeimre megy azóta... szóval én is mondhatom hogy a sok jó anyuka miatt már a mindennapokban problémáim vannak, ha meglátok egy kisgyereket már a frász kerülget, szóval ne hidd hogy csak a kutyások lehetnek rosszak. Na most ezzel nem azt mondom hogy minden gyerek ilyen de épp elég rossz tapasztalatom van velük ahhoz hogy már szinte féljek tőlük. Nehéz elhinni ugye? Nekem is nehéz elhinnem hogy valaki ennyire fél a kutyáktól és pár rossz élmény miatt az összeset leszólja....gondolkodj el ezen egy kicsit.
2016. aug. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
90%
Én 7-8 évesen kóbor német juhászokat és rottweilereket simogattam :D anyámat a frász kerülgette. Azóta nagyon sok kóbor kutyával találkoztam,volt hogy meg akart harapni kutya de ezért nem utáltam meg őket. És ha engem szembe állítanának egy kutyával először megfigyelném a testbeszédét. Amelyik kutya támadni akar az nem habozik, meglátszik a viselkedésükön hogy milyenek. Én valószínüleg bármilyen kutyát magamhoz édesgetnék. Falun laktam tengernyi kóbor kutya vett körül és még soha sem ért támadás....valamit elronthattál.
2016. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
86%

Amíg kicsi a gyereked és nem ismeri a normákat, talán hagyod kifutni az útra? Ugye nem?

Akkor talán az is menni fog, ha kutyát látsz, megfogod a kezét, és csitítod.

Aztán majd.megtanulja.

2016. aug. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
6%
32-es, ahogy szerinted a kérdező hülye, mert pár rossz tapasztalat miatt fél a kutyákról, úgy te meg pár hülye gyerek miatt utálod az összes gyerekek. És még te oktatod ki? Gondold már végig.
2016. aug. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
78%

34-es vagyok, folyt köv...

Amúgy meg nem külön-külön kell minden kutyánál megtanulnod, hogyan viselkedj a közelében. Általános szabályok vannak, többen felsorolták már.

Életemben nem támadott még rám kutya, mert soha nem féltem tőlük, mindig a kellő távolságtartással, nyugalommal kezeltem a jelenlétüket, és a gyerekeim is ezt tanulták tőlem.

Most egy 60 kiló körüli blökim van, és a 160 centis szálfa termetemmel is bármikor vissza tudom fogni. Technika kérdése.

2016. aug. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
52%
Én ugyan nem oktattam ki és nem is mondtam hogy hülye. Csak azt mondtam hogy ne istenítsük a gyerekeket és ne ássuk el a kutyákat... nem mindig a kutya a rossz...ahogy az ő szemszögéből minden kutya fenevad úgy az enyémből minden gyerek kis szörnyecske. Csak szerettem volna ha átlátja a dolgokat és nem a saját igazát fújva hüyléz le minden kutyást... ahogy jólnevelt gyerek is van úgy jólnevelt kutya is. Ha a kutyát tanítani kell akkor a gyereket is, szerintem nem fer ha a kutyának meghúzva magát kell elsunnyogní a gyerek meg nyúlkálhat visíthat...
2016. aug. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
64%

Túl sok itt a "mindenki alkalmazkodjon a kutyához" fun.

Engem támadott meg kutya, este. A hülye öregasszony a kertes házból minden este kiengedte a kutyát, hogy mozogjon. Engem lehet, hogy amúgy is megtámadott volna, de biztos az is tett rá egy lapáttal, hogy más okból ingerült voltam. Az öregasszony meg nézte, ahogy a kutya rám támad, és egyáltalán nem tett semmit azért, hogy visszafogja. Jah, ráadásul az úttest közepén közlekedtem, még csak nem is a járdán, hogy veszélyben érezze a kapuját.

Most, akkor az én anyámat, hogy miért vagyok ideges, mert szegény kutyának joga van kint flangálni és én bezavartam vagy mi?

2016. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
70%
Folyt. Hozzátartozik a történethez, hogy ez a kutyakiengedős dolog más szomszédot is zavart, és mivel az öregasszonnyal nem lehetett szót érteni sokáig, egyik drága szomszéd (akinek azóta is áldom a nevét) odahozott két németjuhászt és amikor kiengedte a nő a kutyát, ráengedték a másik kettőt, majd visszavitték a két németj-t oda, ahonnan hozták. Bakker, ha nincs más választás, mert a gazdák nagyrésze alkalmatlan felelős kutyatartásra, akkor ez történik. Ennyi
2016. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is sok olyan kutyatartó van, aki a saját kutyáját nem ismeri, nem tudja, hogy bizonyos helyzetekben hogyan reagál a kutyája. És igen, egy hirtelen megindult, főleg nagytestű kutyát nem fog tudni visszatartani egy 80 kilós férfi sem, főleg azért sem, mert mire felfogja, hogy a kutya huss, addigra megtörtént a baj.
2016. aug. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!