Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok, mert...

Rossz anya vagyok, mert kiabáltam vele?

Figyelt kérdés

Reggel mentem be a wc-re és azt látom, hogy a 4 éves fiam úgy pisil, hogy egyenesen a felhajtott ülőkére és mellé, fröcsögött midenfelé, egyedül csak a wc-be nem ment a pisi:(

elszállt az agyam és elkezdtem vele kiabálni, amit már nagyon bánok...

aztán láttam meg, hogy nem vette elő rendesen a kukiját és azért történt, nem pedig direkt.

Első látásra teljesen úgy tűnt, mintha direkt csinálná.

Utána lelkiismeret furdalásom volt, nem győztem tőle bocsánatot kérni. Majd megbeszéltük a dolgot, remélem, nem okoztam ezzel sérülést benne..


2016. szept. 6. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem okoztál sérülést nyugi... De elég egyszer mondani h bocsánat azt hittem szándékosan csináltad nem kell egy csomószor bocsanatert esedezni pont ezzel teszel rosszat.
2016. szept. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Megszokja a kiabálást és csak arra fog hallgatni. Muszály kicsit fenyíteni, mert nem hallgat majd rád! Én is beleestem ebbe a hibába, hogy ordítozok.. A gyerek is szokott, mert hát anya ezt csinálja.. Nehéz a gyereknevelés de kell egy kis keménység!
2016. szept. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden anyaval elofordult mar h feljebb vitte a hangjat,esetleg tévesen duhongott.Ezek emberi dolgok.aki AZT mondja soha,az hazudik,vagy képmutato.A lényeg hogy tudj bocsanatot kérni tole ha hibazol,es ö is ezaltal megtanulja hogy ha hibazik a legfontosabb a bocsanat kérés a màsik felé.Majd ennél Meg nagyobb ,nehezebb dolgok is jonnek,pl,mikor igenis szukseges lesz az erösebb hangnem,illetve szigor.Pl.elso hazugsàgok...Szerintem a rossz anya fogalma mast jelent.Ne aggodd tul.A szeretet a legfontosabb,és a torodes amit megadsz neki.
2016. szept. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Nincs ezzel semmi baj. A fiad már 4 éves, elvárható, hogy normálisan elővegye, az oviban sem fogják ezt tolerálni és ott is rá fognak ordítani. Nem agyonverted,csak rákiabáltál.
2016. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A mérték a lényeg. Ha egyszer elszakad a cérna, az az égvilágon semmi nyomot nem hagy. A rendszeres ordibálás már igen.
2016. szept. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Egy 4 évestől elvárható, hogy tudjon normálisan pisilni. És legyen annyi esze, hogy nem folyatja tovább mellé, ha látja hova megy. Ilyenért szólni is kell, ha nem akarsz vissza maradott gyereket. Bocsánatért pedig ne esedezz. Inkább kéne.
2016. szept. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
*inkább neki kellett volna bocsánatot kérni, hogy ennyi évesen mindent lepisil.
2016. szept. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Néha mindenkinek elgurul a gyógyszere, emberek vagyunk . Nincs ebben semmi rossz, a lényeg, hogy semmiképpen ne legyen ez rendszeres. Úgy érezted, hogy nem volt igazad, ezt el is mondtad a gyereknek, ez is jó dolog szerintem. Nem baj ha megtanulja, hogy mindenki hibázik, nem szégyen ezt bevallani. Bocsánatért esedezni viszont szerintem se kell.

Semmilyen sérülést nem okoztál ezzel. Néha egyébként is szükséges keményebb hangon beszélni ( természetesen nem ordítani). Szabályokra és határokra szerintem szükség van. Ez a gyerek érdeke is.

2016. szept. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!