Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet nyiltságra...

Hogyan lehet nyiltságra nevelni egy 2 éves gyereket?

Figyelt kérdés
Ugy érzem én rontottam el. Sokat dolgozok otthon igy nemn igazán tudom kivinni a kicsi lányom a játszotérre, az apja este 7-ig dolgozik, igy ő se nagyon tudja elvinni bárhova is a gyereket. Testvére nincs otthon néha játszok vele de általában egyedül játszik. A vendégek előtt zárkozott, a társai (más kisgyerek) előtt is nehezen nyilik meg. Mit csináljak hogy kicsit megváltozzon? vigyem többet gyerekek közé? már a kistestvéren is gondolkoztunk:)
2010. ápr. 23. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de ha Vele sem tudsz annyit foglalkozni amennyit "kellene"azt gondolod,hogy a tesóval megoldódik a helyzet?Ez nem jó ötlet!Be kell íratni bölcsibe ha tényleg nem érsz rá mert annyit dolgozol!!!!Ott legalább sokan vennék körül!Miért nem este dolgozol mikor már alszik?Nagyon egyedül érezheti magát a picur!
2010. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de számomra(2 gyerekes anyuka vagyok)nagyon meglepő,amit írsz.Sokat dolgozol,ezért nem tudod kivinni...én is dolgozom(félig saját cég,a kicsit 3 hónapos kora óta viszem magammal-hetente 1-2 alkalommal pár órát-,amikor be kell mennem,most 2 éves,és abszolút megszokta).Otthon NÉHA játszol Vele?NÉHA?A fiam is eljátszik egyedül,de általában játszom Vele,olvasok stb.Pedig van férjem,2 gyerekem.Főzök,mosok,vasalok,takarítok,vásárolok,és a melóba is bejárok.Hogy mit csinálj?Talán FOGLALKOZZ VELE!Azt gondolom kicsit korai a kistestvéren gondolkozni,mikor ezzel a kisemberrel sem tudsz/tudtok 100%-ban mit kezdeni.De olyan jó lenne,ha ez a kérdés inkább csak provokáció lenne.........
2010. ápr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is megdöbbentem. Ilyen hozzáállással, bocsáss meg érte, de kiskutya se való neked, nemhogy gyerek. Igen, jól érzed, te rontottad el. De nem azzal, hogy nem vitted játszótérre - bár néha az se ártana - hanem azzal, hogy gyakorlatilag magányosan nő fel a kislány. S erre nem megoldás a tesó, azzal csak annyit érsz el, hogy két magányos és elhanyagolt kisgyerek lesz otthon.

Alapvetően kellene megváltoztatnod az életviteleteket! Talán még nem késő. Sokan vagyunk, akik melózunk, mindenfélét csinálunk a baba mellett, de szerintem természetes, hogy a baba az első!

2010. ápr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsi lenne a legjobb megoldás, de kicsit későn kapcsoltál. Ez a probléma nem fog egyik pillanatról a másikra megoldódni, hosszú idő még megszokja a gyereked a társaságot.

Nem bántásból kérdezem, de miért vállaltatok gyereket, ha senki sem törődik vele? Egy ilyen kicsinek nem az a fontos, hogy milyen drága és csili-vili játékok veszik körül, hanem hogy a szülei szeretik (!!!) és foglalkoznak vele!!!

2010. ápr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennyire nem kéne lerohanni szegény kérdezőt, bár tényleg fura amit írt, de én inkább megkérdezném, hogy mit dolgozik otthon? Ha a házimunkáról van szó, azt hagyja a csudába, nem attól lesz boldog a kislány boldog, hogy otthon minden csillog. Persze a mindennapi házimunkát én is megcsinálom, de vannak elmaradások, ami nem létfontosságú, inkább órákat sétálunk, megyünk ide-oda. A játszótérre mi sem nagyon megyünk, mert ellenszenves anyukák bandáznak ott, de a férjem szokta vinni ha hamarabb hazaér. Mi meg másik játszóterekre járunk, virágot, kavicsot szedünk, galambot etetünk stb. Mindig találkozunk babákkal, így nem lett félénk a lányom amiatt hogy nem feltétlenül a játszótérre járunk. 1,5 éves.

Egyébként most már későn sötétedik, ha 7 után jön apukája akkor i bőven leviheti játszani.

2010. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg szemelyiseg kerdese. Az en kisfiam se volt sokat emberek kozott 1 eves koraig(kulfoldon elunk es senkit sem ismerek), megis baratsagos, bator baba. 1 eves kora utan mas gondjaira kellett nekem is biznom,mert vissza kellett mennem dolgozni. A bolcsi szerintem nalatok jobb megoldas,mint a kistestver.
2010. ápr. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
szia, nagyban személyiságfüggő, vannak magukban ellévő gyerekek is, akik nem is igénylik a társaságot, de szerintem add be bölcsibe, ha otthon vagy de nem tudsz vele fogllakozni. jobb lesz neki ott. én amúgy nem ítéllek el.
2010. ápr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szegény kicsi lány... összeszorult a szívem... milyen magányos lehet... hol laksz? Ha a közelben én szívesen viszem a sajátommal együtt ki a játszótérre. Jó időben napi 4-6 órát kinn vagyunk egy nap, másfél éves kislányom van.
2010. ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem csak atttól függ mennyit volt társaságban Az én lányom 15-16 hós koráig alig találkozott babákkal, mert közben tél volt és mi nem járunk klubokba, meg hasonló helyekre. De ahogy kitavaszodott sokat megyünk és nagyon nyitott a többi gyerekkel, mindig ő megy oda hozzájuk.

A bölcsit meg könnyű mondani mikor nincs hely, főleg ha az anyja otthon van.

2010. ápr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!