Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom teljesen...

2 éves kislányom teljesen kikészít, nem működik együtt semmiben. Mit csináljak másként?

Figyelt kérdés
Öltöztetést hogy kéne, hogy működjön? Minden ruhát visszautasít, ha szépen kérem, válasszon, nem jó neki semmi vagy olyat akar, amihez túl hideg van. Erőszakkal nem tudom felöltöztetni, kapálózik, ordít. Mit csináljak? Pelenkázásnál ugyanez van. Reggel sietni kell, időre kell menni, de miatta elkésünk. Valaki tud ötletet adni, mit kéne tenni, hogy jobban együttműködjön?
2016. szept. 29. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

pont most olvastam! mondókával!

egyik kezd ide bújtatjuk

a máikat amoda, a nyakán meg átbújik, a kicsi bubusa.

mindezt lassan, türelemmel.

a gyerekekhez le kell lassulni, ezt is olvastam, hogy mi sem örülnénk, ha ránk szólnának hogy vedd fel a cipőd, aztán ripakodnának, hogy menjél már.


keljetk hamarabb, a reggel megalapozhatja az egész napot. jó kedvben kellene telnie.

2016. szept. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*elírásokért bocsi, siettem
2016. szept. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Próbálj meg határozottan fellépni. 2 próbálkozás után mondd neki azt hogy akkor itthon maradsz egyedül, én elmegyek dolgozni. Fordulj meg és hagyd a szobában magára. Biztos meggondolja magát és utánad megy h nem akar egyedül lenni...

Nálunk bevált,igaz a ruhákat ő válogatja de legalább öltőzünk :D

Ne felejtsd el Te irányítasz!

2016. szept. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
a "vaskéz technika" mindent hoz, csak boldogságot nem szerintem
2016. szept. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Kelljetek fel hamarabb.

Tedd el az olyan ruhákat, amit nem vehet fel.

Tegyèl ki 2 nadrágot, 2 pulcsit abból választhat.

Mondókázással, elviccelve.

Határozottan, gyorsan.

Dicsèrd meg ha ügyesen beledugta a kezèt, fejèt.

Kitartás!!! :)

2016. szept. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csakis játékosan és szeretettel nem fenyegetve. Az előző válaszadóval egyetertek.

Picit hamarabb kell felkelni és gyosran meg fogja tanulni, ha nem kényszerítve érzi magát, hanem tudja, hogy játék és érzi, hogy türelmes vagy vele! 😊

2016. szept. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint a türelem az egyetlen, ami segíthet. Én is kelnék korábban.
2016. szept. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Este valasszatok ki kozosen a ruhakat, reggel keljetek husz perccel korabban. Nalunk elbambul meg a sulis is a mesen, de kozben oltozik.
2016. szept. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahogy írták is. Korábbi kelés és este ruhaválasztás. Maximum 2 garnitúrát készítsetek ki, ha ezekből sem tud választani reggel, akkor te magad szépen mosolyogva, derűsen, de határozottan ráadod az egyik változatot és kész. Nem szabad könyörögni Neki és engedni a folyamatos időhúzásnak, de az erőszakos fellépés sem hoz eredményt. Nem könnyű türlemesnek maradni, mikor sietne az ember, de a tapasztalat azt mutatja, ha minden műsor ellenére te nyugodt és mosolygós maradsz, nem nagyon fog ellenállni, egyrészt mert nem érti miért nem folytatódik a dráma, másrészt mert az ellentétes reakciód meglepetést váltanak ki. Mikor az enyémek próbálkoztak hasonlóval, mindig danolászás és puszik közepette rájuk adtam amit kellet és közben mondtam, hogy jól van drágám, semmi gond, indulunk már, jajj de csinos vagy stb... Nem igazán bírtak mit kezdeni a helyzettel, de mikor rájöttek, hogy egyrészt nem hoznak ki a sodromból, másrészt mindenképpen az lesz a vége, hogy az a ruha felkerül úgyis, nincs apelláta, beadták a derekukat, pár alkalom után meg már nem is próbálkoztak ilyesmivel. Határozottnak és következetesnek kell lenni, lehet ezt kedvesen is, nem vasszigorral, a lényeg, hogy ne érezze azt, hogy egy percig is elbizonytalaníthat, vagy kizökkenthet téged.
2016. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.
2016. szept. 30. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!