Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Laevolac kúra esetén milyen...

Laevolac kúra esetén milyen adagolás vált be nálatok és meddig kellett?

Figyelt kérdés
2,5 éves. Kemény széklettel kezdődött, aztán visszatartotta napokig és újra kemény lett.... Szóval azóta küszködünk. Először próbáltam természetesen lazítani a székletét. Natúr joghurt, sok gyümölcs, aszalt szilva,zabkorpa, gyümölcslé, smoothie... Ugyanolyan kemény volt mindezek ellenére. Orvoshoz vittem. Ő javasolta a Laevolac kúrát. Mondta, az adagot nekem kell kitapasztalni. De mindig étkezés közben adjam napi 3*. Most 10ml-t adok neki 3 részletben. De azóta is kemény a kaka. Ezért érdeklődnék, hogy kinek milyen adagolás vált be és meddig alkalmaztàtok? Köszönöm!
2016. okt. 23. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Igaz, az én lányom csak 14 hónapos. Eddig 2x kellett alkalmaznunk a Laevolacot. Egyik alkalommal 5, másik alkalommal 7 napig nem volt széklete szélcsővel sem.

Este adtam neki 10ml-t, másnap délelőtt kakált mitha mi sem történt volna mindkét esetben.

2016. okt. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy nálunk ez nem általános probléma, csak ez a két alkalom volt ilyen (ha elutazunk, másnál alszunk, akkor székrekedése lesz valamiért).

Szóval nem igen volt alkalmam kitapasztalni az adagolást, de ha adtam neki 10ml-t, másnapra szépen kakilt.

2016. okt. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hígított 100%os narancslét próbáltátok már?

Nekünk ez segített a Laevolac kúr alatt is itta.

2016. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sajnos nálunk ez már hónapok óta fennálló probléma és pár nehezebb székleteléssel kezdődött. Igen, idegen helyen (még nagyszülőknél sem) nem kakál ő sem.


És a Laevolac kúra nálatok mit jelentett utolsó válaszoló? Meddig és mennyit szedett a gyermeked?

Nem, azt nem próbáltam még, csak a baracklevet (50%-os) És abból mennyit adtál neki egy nap?

2016. okt. 23. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:
A lányom 3 éves volt, amikor ilyen gondjai voltak. Az orvosunk tanácsára mi nem is mértük, hanem evőkanállal kapta a szirupot. Doktornéni szerint elmehetünk akár 3-4 evőkanálig is háromszor naponta (szerintem az 15-20 ml), a lényeg, hogy legyen eredmény. Az első pár hétben elég sokat kapott, mondjuk 2-3X2 evőkanállal egy nap, én próbáltam úgy beállítani az adagot, hogy legalább másnaponta legyen széklete. Persze emellett ette azokat az ételeket, amiket Te is írtál. Két-három hét után tudtam csökkenteni az adagot, addigra leépültek a rossz beidegződések benne. Azóta sem minden nap van neki, de ha már harmadik napon nem kakil, azért adok neki két kanállal, és annak hamarosan van eredménye. De ez havonta talán egyszer ha szükséges. Szóval én megoldottnak tekintem mostanra ezt a problémát, de elég drasztikus adagokkal indultunk az elején.
2016. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem sok narancslét 2 deci 1 deci vizzel hígítva ezt reggelikor.

Ez szokott segíteni heti kétszer.

A szirupot mi sem mértük ml pontosan.

Evőkanállal kapott 3x1 kanállal.

2016. okt. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Valószínűleg én nagyon keveset adtam eddig neki,mert így is elég kemény székletét produkált. 3*1 teáskanállal Nem mertem többet, mert nem nagyon van ez tisztázva a tájókoztatóban... Egyszeri adag 10ml,de a fenntartó adaghoz semmi nincs írva. Amúgy 1 ek az 10ml kB.

És amikor ilyen brutál mennyiséget kapták milyen volt a székletük? Az sem baj, ha folyékony?

2016. okt. 24. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!