Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nézeteltérés apukámmal....

Nézeteltérés apukámmal. Miként tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

Édesapám nagyon konzervatív gondolkodásù férfi, de ennek ellenére nagyon jó a kapcsolatunk és nagyon szeretem. De mostanában ùgy érzem, nem nagyon értjük meg egymást.


A fiunk már egészen kicsike kora óta nagyon szeret táncolni, elképesztö tehetsége és lelkesedése van a zenéhez. Ha egy pillanatra magára marad, egyböl dùdolgatni és táncolni kezd.


Gitározik, csak ùgy, mint az apukája, sokat gyakorolnak együtt. Heti kétszer jár modern tánc és balettra, mar nagycsoportos kora óta. Ö szerette volna, mi meg támogattuk ebben. Idén lépett negyedik osztályba az iskolában. Mostanában apukám elkezdte mondogatni, hogy abba kellene hagynia a táncot, mert nem fiùknak való és helyette fociznia kellene, mint ö tette ilyen idösen. (focizni ugyan nem szeret, de heti kétszer kézilabdázik, amit imád). Eleinte csak nekem pedzegette. egy héttel ezelött, miután hazajött a nagyiéktól, a fiunk nagyon lehangolt volt. Nagy nehezen elmondta, hogy a papa nem szeretné ha tovább táncolna, és csak lányok csinálnak ilyet. Azt mondta nem szeretné ha a papa miatta lenne szomorù, de tovább szeretne táncolni, és nem akar focizni. Sirva is fakadt emiatt. Nagyon meglepödtem, hiszen eddig sohasem szólt bele a gyereknevelésünkbe, pláne nem egyenesen a gyereknek mondva.


A ferjem nagyon dühös lett, én pedig nagyon csalódott. Pedig tényleg jó a kapcsolatunk, nem is értem mi ütött belé. Szeretném valahogy békésen rendezni, lehetöleg a férjem nélkül, mert abbol csak balhé lenne.


Köszönöm a segítséget! ☺



2016. nov. 1. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is a fiatok csinálja tovább a táncot, ha szereti. Azért ne dobja el azt, amiben tehetséges, mert valaki másnak ez nem tetszik.

Ezt a kisfiúval beszéljétek meg, hogy régen milyen volt az élet, az elvárások fiúk és lányok felé, és mivel abban a kórban nőtt fel a nagypapa, ezért neki az a természetes. Amit mond nem bántásból mondja, viszont erősítsétek meg abban, hogy akkor is a saját útját járja, ha ezt egy hozzá közel álló személy kritizálja.

A nagypapanak meg mondjátok meg, hogy más világ van, ne szóljon bele, a ti gyereketek. Egyszer már elmondta a véleményét, többször ne tegye, főleg ne a gyereket traktálja vele, mert lelkileg tönkre teszi.

2016. nov. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Diszkréten mondd azt a papának, hogy a fiad nem akar focizni, mert oda csak fiúk járnak. Táncon jobban érzi magát a lányok között, főleg egy bizonyos kislány miatt jár szívesen.

Nagypapa le fog higgadni, hidd el. ;)

2016. nov. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
82%
Nem lehet, hogy apukád pusztán homofób? Egyszerűen b*zisnak (bocs a nyers kifejezésért) tartja a táncot, a focit meg "megnyugtatóan" férfiasnak. Talán meg kellene vele értetni, hogy attól nem lesz a fiatok meleg, hogy táncol, illetve ha meleg lesz, akkor is az lesz, ha most nekiáll focizni. Amúgy a táncos fiúkat imádják a csajok. Remélem, sikerül meggyőzni a papát, azt viszont mindenképp el kell mondani, a gyerekben mekkora törést okozott a beavatkozása.
2016. nov. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én biza nem finomkodnék apámmal, megmondanám neki hogy volt saját gyereke akit úgy nevelhetett, ahogy jónak látta. Most ne szóljon bele hogy én miként nevelem az enyémet. Ha a fiam táncolni akar, akkor táncolni is fog és nem szeretném még egyszer meghallani hogy érzelmileg zsarolja a gyereket. Azt is közölném vele hogy nem ettől lesz egy fiúgyerekből b u z i, mert biztos innen fúj a szél, ettől fél és én mint "maradi" gondolkodású ember, ezt meg is értem, de nem ez fogja abba az irányba eltolni. Szerintem tisztelettudóan, de mindenképp határozottan kell neki a véleményedet előadni.
2016. nov. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, ment a zöld.


Igen, sajnos apukám kicsit homofób és talán rasszista is. Bar anyukámmal mindent megteszünk, hogy "megneveljük". Tényleg nagyon sokat változott, ahhoz képest, hogy milyen volt. Sok idö kellett hozzá, de már toleránsabb.


A férjemmel is ùgy gondoljuk, hogy nem attól lesz valaki meleg, hogy táncol, rózsaszínt hord, vagy babázik. Sohasem voltunk a férfias nevelés hívei. A fiùknak nem kell mindig erösnek lenniük, nyugodtan kimutathatják az érzéseiket. Apuka sem vitte el sohasem vadászni, horgászni stb. Ellenben ö az elsö aki felpattan a balett évazáró bemutatón, és ujjongva tapsol.


Igazából minket nem érdekelne, ha meleg is lenne (amit kétlek, bár sohasem lehet tudni. Elég nagy casanova.). Ugyanùgy szeretnénk, mi csak azt szeretnénk ha boldog lenne. Felölem lehetne három feje, bùjhatna nöi ruhába, kitetoválhatná magát a feje bùbjáig akkor is a gyermekem maradna es feltetel nelkul szeretem. Szerintem, ahogy minden szülönek kellene.


Ma munka után beugrok a szüleimhez és elbeszelgetek apuval. Egyedül megyek és megpróbálom megértetni vele, hogyha jótakar az unokájának és ùgy szereti, mint eddig is, akkor ezt abba kell hagynia és el kell fogadnia. Ha a férjem is velem tartana, azt hiszem lenne hozzá néhány keresetlen szava, amit egyelore el akarok kerulni.

2016. nov. 2. 11:14
 6/7 anonim válasza:
Bölcs döntés, hajrá, sok sikert apukáddal! :)
2016. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nagyon jó anya vagy! így tovább
2021. okt. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!