Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lego, puzzle milyen képesség...

A lego, puzzle milyen képességekre alapoz, hogy a gyerekem nem tudja, miben lehet lemaradva? (2,5)

Figyelt kérdés

A gyengéi az építőjátékok (persze amiket neten írnak, hogy 3 v 5 kockát tud egymás tetejére tenni(vagy poharakat egymásba rakni) egy x hónapos, az még ment neki, szóval nem voltam megijedve a képességeit illetően, korosztályának megfelelően kúszott másott forgott időben, érti, amiket mondok neki, elvégzi, amire kérem, stb.


De egyfolytában olvasom, hogy minden más gyerek ilyen korban építőzik, kirakózik, "a duplo elnyűhetetlen", meg stb!!!

az én gyermekemnek van egymásra tehető építője, vagy egymásba rakható, nagyobb méretűek is és kisebb méretűek is, nem egyszer építettünk "együtt" garázst az autóinak, de komolyan mondom, ha önállóan játzik, akkor egyetlenegyszer csinál egy magas tornyot és viszlát!! csak dobálja!!!így el is tettem, mert unom az ágy alól és mindenhonnan szedegetni össze.


milyen képesség vagy tudás kell ehhez, ami hiányozhat?


2016. nov. 5. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 2,5 éves és legtöbbször csak tornyot épít, jó magasat, aztán földhöz vágja. Nem hinném, hogy hiányozna bármi képessége, szerintem dacból is csinálja, mert ha szólok hogy ne dobálja, annál jobban.
2016. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem két és fél évesen nem is kell többet tudnia, mint a toronyépítés.
2016. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem érdekli, nem köti le. Ne vonj le ebből semmilyen következtetést.


Nem a legjobb példa, de én például nagyon gyorsan tanulok nyelveket. Amikor egyszer muszáj volt, egy hónap alatt nulláról középfokra megtanultam olaszul.

Viszont németül vagy 12 évig tanítottak és épphogy társalgási szinten megy. Egyszerűen nem érdekel, nem tetszik, ezért az agyam se fogadja be és nincs türelem leülni foglalkozni vele.

2016. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ez normális, kb. 4-5 évesen fog normálisan építeni, a torony egyedül totál elég, nyugodj meg..:-)

amúgy nekünk is irtró sok duplonk van, 6,5 éves a lányom, még mindig játszik vele..de mindig úgy van minden játékkal, hogy elunja, tehát elrakom 1 hónapra, uztána úgy örül, és olyan kreatív mintha egy tök új játék lenne...

meg 2,5 évesen még nem csinálnak egydeül nagy dolgokat, a dobálással is tanul az a helyzet...meg ahogy borul el, merre esik, hogy pattog a padlón, a szőnyegen meg nem, stb...

2016. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, előttem megírták a helyes válaszokat; amelyekre meg hivatkozol, azok részben egyedi esetek, részben beképzelt szülő túlzásai az űűűber-zscheni gyerekükről.
2016. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lányom is legozott,duplozott ha volt aki épitsen vele én vagy báttyai,kirakozott is ha segitetünk neki de kevés darabosal .
2016. nov. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!