Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 eves gyereketek mit tud mar...

3 eves gyereketek mit tud mar onalloan csinalni?

Figyelt kérdés
Peldaul oltozkodni, orrot fujni, rendet rakni stb..
2016. dec. 1. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:

ha 2,5 leírhatom?

és a te gyermeked kérdező?

2016. dec. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kislányom tud orrot fújni. Öltözésben nem túl ügyes, de most kezdte az ovit és sokat ügyesedett. Bugyit, nacit felhúz. Levetkőzni le tud. Pakolni is tud, ha erősen hatok rá. Este, ha olyan kedve van megcsinálja az ágyát is.


A fiam ennyi idősen már ügyesebben öltözött, viszont még most sem tud orrot fújni, tavasszal lesz öt éves.

2016. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze, leirhatod. Az enyem egyedul eszik, fogat mos, vetkozik, felveszi a nadragjat, cipojet, kezet mos, rendet rak, egyedul vecezik.
2016. dec. 1. 14:29
 4/9 anonim ***** válasza:
3 éves fiú. Fogat mosni, vetkőzni tud, a pólóját még nem tudja levenni. Öltözni is tud a pólót kivéve:). Egyedül eszik kanállal és villával. OrrÁt kifújja, de néha kicsit rá kell ijeszteni a porszívóval. Pakolni nem mindig van kedve, de sokkal rendszeretőbb, mint mondjuk a bátyja.
2016. dec. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és kezet is mos, de itthon csak ülve hajlandó pisilni(nem tudom, miért), így abban is segíteni kell. 4 es voltam
2016. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

had gondolkodjam:

játékait nagyjából elpakolja maga után(kérésre)

egyedül eszik, kanalat, villát szépen használ

orrot fúj egyedül, zsebkendőt kukába dobja

harisnyán kívül mindent egyedül vesz fel és vesz le, nagyjából összehajtja a nadrágját, pulcsiját

segít teríteni, ötből négyszer helyes oldalra rakja az evőeszközöket

biciklizik két keréken

szín szerint szétválogatja a dolgait

alap fűszereket ismeri és odahozza(só, bors, oregánó, pirospaprika)

piros lámpánál megáll biciklivel, úttesten nélkülünk nem megy át

ismeri a szelektív hulladékgyűjtést, alkalmazza is

5-10 soros verseket, mondókákat ismer és mond


hirtelen ennyi jut eszembe

2016. dec. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2,5 évesen eszik kanállal, villával (de lassan és levest nem tud)

cipzáros dolgokból tud csak levetkőzni, és tépőzáras cipő le-felvét megy(de képes keresztbe tépőzárazni:)), pelenkát is leveszi

szereti bilibe végezni a dolgát, de nem szobatiszta még

orrát kifújja, de én tartom a zsebkendőt (de otthon orrszi porszi megy, mert az alaposabb)

köhögésnél szája elé teszi a kezét(ezt a gondozók taníthatták neki)

fogát mossa egyedül, de nem hagyom rá, mert pl a rágók belső oldalait és metszőket kívül nem mossa, szóval hibás a system :).

pohárból iszik, de az esti, reggeli tejitalt még cumisüvegben kapja

fürdésnél popót, pocakot, hónaljat, lábbujjakat, hajat mos, de ezeket sem hagyom még rá :)


mosogatóba rendszerint kivisz minden poharat, cumisüveget, tányért, de inkább gyors elpakolok én


játékokat csak akkor pakol össze, ha én is pakolok mellette, a rendmánia korábban kb 1,5-2 évesen volt rá jellemző, mindent mindig a helyére, a hűtőben sem volt mindegy neki hogy melyik polcra tettem vissza amit kivettem :) a dackorszakban viszont inkább szétdobálni szeret és csakazértsem helyretenni

2016. dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 éves fiú...a fenekét nem tudja kitörölni és késsel vágni. Amúgy bármi mást tud,ha akar,de nem igazán akar mert neki úgy kényelmesebb. Pl szeptember végén megemlítette az óvónő,hogy néha már próbálkozik egyedül enni,de többnyire etetni kell.....hát én csak lestem és közöltem,hogy 13 hónapos kora óta egyedül eszik és csak annyit segítünk neki,hogy összevágjuk ami olyan...hát az óvónő csak lesett nagy kerek szemekkel, mert fiam azt mondta,hogy azért nem eszik mert nem tud és őt etetni kell.
2016. dec. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fiam le van maradva a korához képest. 3 éves múlt.

Egyedül eszik, iszik, fogat mos, wc-zik, nadrágot, cipőt egyedül vesz fel-le, enged magának a csapból vizet, ha szomjas, vagy gyümölcslét tölt, pótkerékkel bicajozik, verset mond. Ollóval még nem jól vág, de alakulgat. Ennyi jutott eszembe.

2016. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!