Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiúgyermeket ülve vagy állva...

Fiúgyermeket ülve vagy állva tanítsuk pisilni? Megtörölje utána?

Figyelt kérdés
Nyilván felnőtt férfiak piszoárba pisilnek, nem törölgetnek, de egy gyereket is szoktassak arra, hogy csak csöpögtesse ki?!
2016. dec. 10. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Amíg bili volt addig természetesen ülve.

Amióta feléri a WC-t azóta állva, azért, hogy idegen helyen is gond nélkül tudjon pisilni. Én úgy tanítottam a fiamat, hogy megfogja, céloz, ha kész lecsöpögteti, kicsit visszahúzza a bőrt és megtörli. Persze ez az utolsó lépés a suliban (elsős) már nem megy, mert tuti nem visz magával zsepit pisiléshez, wc-papír meg nincs, de itthon továbbra is ez a módi. Szerintem egészségesebb, ha meg is törli, bár a férjem is csak "lerázza", és nincs semmi baja.

2016. dec. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk itthon mindenki ülve pisil. Mindenhol máshol állva. Törölni nem, csak "megrázni".
2016. dec. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

MA már minden kultúrált helyen elvárják, hogy a férfiak IS ülve végezzék a dolgukat higiéniai okokból. (Akkor is félremegy valamennyi vizelet, ha "eltalálják" a kagylót, mert finom csöppek mindig szétszóródnak a környéken. Aki nek hiszi, az virágokhoz vagy takarítószerekhez való spriccelöbe töltsön szines folyadékot és olyan sugárra állítva, azonos távolságból juttassa a WC/piszár kagylójába - megdöbbentö, de föleg meggyözö lesz az eredmény!!!!)


Ezért a kisfiúkat is alapesetben ülve célszerü tanítani, és utána illik megtörölni, mert klönben a maraek az alsónadrágon köt ki, illetve átjut a rendes nardágra is és elég gusztustalan látvány.

2016. dec. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
17:41 : Fiúgyereket az óvodában is állva pisiltetik. Először megdöbbentem, de a mosdóban kinevezett egy WC csészét vagy 3-4 kisfiú állja körül egyszerre.
2016. dec. 10. 17:46
 5/12 A kérdező kommentje:

17:39: Jobb, ha azt tanítod neki, hogy már pisilés előtt húzza hátra a bőrt, mert akkor nem fröcsköl neki.

Nálatok a sulis fiú WC-ben már piszoárba pisilnek?

2016. dec. 10. 17:50
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
17.39-es vagyok - ha felhúzza a bőrt, akkor mindig félre megy valamiért. Jobban tud célozni, ha nem húzza fel, és ezért törlünk utána. A piszoárt még nem éri fel, de van sima wc is.
2016. dec. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
18:43 : Talán jobb is, hogy ilyen korban nem érik még fel, nem szeretném, ha tele lenne komplexusokkal a későbbiekben a nagyszájú társai miatt. Na meg higiénikusabbnak tartom, ha meg is törli! :)
2016. dec. 10. 20:32
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 2 éves 2 hónaposan lett szobatiszta, kb 2 hónapig ülve pisilt bilibe aztán jött a nyár, kint az udvaron tanította meg a férjem neki, hogy hogy kell állva pisilni. Soha nem töröltük neki, igazából a megrázást vagy kicsöpögtetést sem mondtuk neki soha, mindig megvárja míg kicsöppen az utolsó csepp és kész. Az oviban állva pisilnek a fiúk. Az óvónők mindig azt mondogatják szülőin, hogy tanítsuk meg a gyereknek, hogy a nadrágját rendesen tolja le különben lepisili, fiammal is előfordult egyszer, ezt csak azért írtam le, hogy később erre is tanítsd.
2016. dec. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
20:51 : Az óvónőkben azt nem értem, hogy miért állítanak egyszerre több fiút is a WC-hez. Rossz esetben még egymást is lepisilik.
2016. dec. 10. 21:05
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Előzőre: az ovisok valóban szeretnek játszani a vizeletükkel, ezért se szerencsés, ha több kisfiú pisil ugyanoda egyszerre. De, gondolom, azért engedik nekik, mert így gyorsabban végez a csoport a wc-ztetéssel.


Nem beszélve, hogy akik kakilásra várnak, hamarabb sorra kerülnek az egyszerre -avagy legalábbis csoportokban- pisiltetéssel, mert az összes meglevő wc-kagyló, piszoár foglalt, amikor pisilnek a gyerekek.


Ahol 20-25 ovis van, kénytelenek bizonyos előnyökért bizonyos hátrányokat is vállalni. Hogy ez a módszer oviban mennyire éri meg, jó kérdés...

2016. dec. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!