Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem 3,5 éves...

Hogyan kezeljem 3,5 éves kisfiam hisztijét?

Figyelt kérdés

Előre írom bunkó válaszolók ne is írjanak mert jelentem azonnal!


Bocsi de olvasgatva ilyeneket itt az oldalon vannak emberkék akik szerint egy jól célzott pofon megoldja a problémát. Ilyenek tanácsait nem kérem.


Szóval mindig mindenért hisztizik.

Ha nem kapcsolok neki mesét,ha mégis kapcsolok de egy idő után mondom h nincs több mese. Ha meg kell enni az ebédet,ha nem kap édességet,ha fogni kell a kezemet séta közben,ha mondom oltsa fel magának a villanyt a wcbe mert meg tudja oldani. Tehát mindenért ami épp nem tetszik neki.

Próbáltam szépen mondani ,próbáltam kiabálva de akkor meg azért hisztizett.

Nem bírom ezt komolyan mondom. Volt már sarokba állítva de csak ideig óráig hozta meg az eredményt. Jelenleg azt találtam ki,hogy ha szót fogad és szépen viselkedik akkor matricát kap jutalmul ellenben ha csúnyán viselkedik fekete pontot. Nem tudom ez mennyire jó megoldás. Azt tudja h az egyik jo dolog a másik rossz és tiltakozik is a fekete pont ellen de sosem.sikerül úgy viselkedni h ne kelljen azt adnom. De próbálom azért ösztönözni is a matricára. Ha ügyesen eszik,öltözködik akkor kap érte. Nem tudom mi lenne az aranykozeput. Értem én h dackorszak és h most feszegeti a határokat de ez borzasztó. Idegileg ezt nem lehet bírni.


2016. dec. 11. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ebben az időszakban kevesebbet kontrollálni, csak amiatt szólj, ami muszáj, pl. hogy fogja a kezedet útközben, de az mondjuk nem fontos, hogy ő kapcsolja fel a villanyt, így le tudod csükkenteni kicsit a hisztik számát.
2016. dec. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ő mondja h kapcsoljam fel a villanyt és erre mondom én h oldja meg ő hisz képes rá. Es ha jo passzban van akkor meg is oldja úgy h mondani kéne neki.
2016. dec. 11. 08:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a probléma. A nagyobbik fiam is hisztis volt, de a kicsi rajta is túltesz. A figyelemelterelés vált be eddig a legjobban, de az sem mindig.A múltkor egy rendezvényre vezető utat üvöltött végig, mert nem akartam cipelni. Próbálok kompromisszumokat kötni, ennél jobbat én sem tudok. Túl kell élni...Vannak olyan dolgok, amiben viszont nem engedek. Pl. Lefekvés délután, este időben, ebéd nélkül nincs édesség, kézfogás az úttesten. A többi dologban próbálok egyezkedni, de nem a végtelenségig. Kitartás!!!
2016. dec. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Kibirod, mindenki kibirta!

Nem tartom jonak egeszseges gyereknel ezt a jo pont-rossz pont dolgot, mert az alapveto jo viselkedes nem erdemel jutalmat, csak hasonloan jo szuloi hozzaallast. Egyebkent is ez kulso motivaciot eredmenyez, es a belsot kell elerni.

Ami fontos, hogy ne egyezkedj sokat: kamasszal erdemes, kisgyerekkel nem, mert csak annyit fog latni, hogy barmiben lehet alkudozni, es kedve szerint alakuthatja a dolgokat. A te dolgod az, hogy megertse, hogy te iranyitasz, es a rossz viselkedesevel nem erhet el celt!

2016. dec. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Ne haragudj, de nem tudok elmenni a megjegyzesed mellett. Nem tudom miert lenne bunko valaszolo az, aki bizony ha ugy van a fenekere ut a gyerekenek. En soha nem pofozom meg, de bizony a kezdetektol fogva kemenyen fogtuk hiszti teren, soha nem engedtunk neki, es en bizony a fenekere csaptam, ha olyat csinalt es vegkepp elszakadt a cerna. Most 3,5 eves es batran kijelenthetem, hogy soha nem hisztizik. Az esti lefekvesnel meg elofordul, hogy o nem akar meg aludni. 1 percig tart, aztan vidaman megy aludni. Ha nalad ez nem johet szoba, akkor ahogy a tobbiek is irtak tul kell elni. El fog mulni, ez nem kerdes. A noverem lanya volt ilyen, es kb. 5,5 eves korara elmult. Kitartas!
2016. dec. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A dackorszakot ő nem tudatosan csinálja. Az én szemem ez lebegett. Kb 2 hónapig tartott,mondjuk az kemény időszak volt de 2hét után rájöttem,h nem sokra megyek azzal ha leszidom,vagy megbüntetem azzal h aznap nem mehet át a mamájához... Én a kedvében járást választottam akkor is ha sokak szerint ez nem jó megoldás. Ha a kék nadrágját akarta felvenni akkor megkérdeztem,h szte az miért jobb mint a fekete? Elmondta h neki az jobban tetszik. Rendben,akkor itt a kék.. Ha nem akart enni akkor nem evett,előbb utóbb úgyis megéhezett. Az édesség témát az első héten megoldottam. Eldugtam az összeset és elmondtam h sajnos elfogyott de ha megyünk a boltba hozok vmit. Mikor hazaértem elővettem egy kisebb vmit és megkapta. Így nem akart napi 20x édességet enni de kapott azért pár naponta. A "nemakarok aludni" dolgot nehezebb volt megoldani mondjuk,sokszor volt ébren 22óráig,de 1 hét után már kidőlt este 8kor az ovi miatt. Most 6 éves,nem hisztis,szótfogad,tehát nem lett elkapatva azzal a 2 hónappal.
2016. dec. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2,5 évesem van, szintén dackorszakban. Nagyjából kezehető volt a dolog, figyelmen kívül hagyással, figyelemeltereléssel, választási lehetőségekkel (maximum 3, a több csak nagyobb zavart okoz), "kispadra" küldéssel. Mondom nagyjából. Egy hét volt eddig, amikor azt hittem, h önként vonulok zárt osztályra, a gyereket meg a gyámügyre bízom, mert tehetetlen voltam, semmi, de semmi nem használt. Pl a figyelmen kívül hagyás úgy működött, h 2 percig kb nem vettem róla tudomást és ez elég volt, h rájöjjön, rossz nyomon jár. Viszont abban az egy hétben ez nem volt rá hatással, 20-30 percig simán örjöngött. Megverni én se akartam, hát kábé ami még eszembe jutott, h beállítom ruhástól a zuhany alá, de sajnos tél van. Így megnéztem, h biztonságos helyen tombol-e, aztán ráhagytam. Egyelőre, h lekopogjam, úgy fest, kitombolta magát, megint lehet vele normálisan beszélni, ha be is csúszik egy-egy hiszti, az megint kezelhető. SZóval kitartás.


Ha érti a pontrendszer lényegét, akkor működhet. Én ezt még nem próbáltam ki, szerintem a fiamnak ugyanúgy tetszene a fekete pont is :D :D

2016. dec. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ez lassan megy mar lefele.

Ez egy jó dolog amit kitaláltál max esetleg egy kis matricás füzetet ami a kedvenc meséje olyat kellene veni es akkor jobban értené ezt a dolgot. A fekete pont is jó.

Sosem jutott volna eszembe.

Nincs erre gyógyszer sem sok módszer.

Túl kell élni majd lépni ezen a dackorszakon. Most jön nála az én kép és feszegeti a határid/határait.

Nálunk ennél sokkal durvánb dolgokat csinált és csak 1,5 eves volt.

Majdnem 1 évig csinálta azt hittem már megőrúlök tőle.

Mostanra csillapodott le hogy csak ha sokat megyünk a végén vágja be a hisztit de már kimerem jelenteni a boltig eltudunk menni. :)


Sok kitartást kivánok! Lecseng minden korszak. Ez most egy nehezebb időszak.


Én minden este mikor mindenért hisztériás rohamot kapott olyan magas volt a vérnyomasom hogy az orvos gyógyszert akart felirni. Meg 114 volt a pulzusom feszt.

Gondolhatod.

Nálunk amúgy sokszor az öleles vált be.

2016. dec. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nem semmi csajok.....kész őrület ez az egész.
2016. dec. 11. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!