Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol apuka külföldön dolgozik,...

Ahol apuka külföldön dolgozik, mióta él így a család? Milyen időközönként jár haza? Tervezitek, hogy kimentek utána? Meddig szeretnétek /illetve kell így élnetek?

Figyelt kérdés
2016. dec. 28. 14:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Nálunk most aktuális a kérdés. Kb. 1,5 évig biztos, hogy mi maradunk. De utána nem tudom, hogy mi lesz. megmondom őszintén nem nagyon szeretnék kimenni külföldre. Félek az ismeretlentől, félek, hogy hogyan viselné kisfiunk az idegen környezetet, a nagyszülők hiányát stb. A férjem azt szeretné, ha majd mi is mennénk.DE nekem fogalmam sincs, hogy mi lenne a helyes döntés.
2016. dec. 28. 14:34
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Apuka több mint 10 éve felváltva dolgozik külföldön és Magyarországon, fél évet itt, fél évet ott. Ráment a család, válás lett a vége.


Nagyban függ attól, hogy mely országról lenne szó. Ha egy normális, élhető ország, akkor szerintem ne habozz. Az ismeretlentől való félelem miatt nem biztos, hogy minden tényezőt figyelembe veszel. A gyerekek rugalmasak, kalandvágyók, sokszor jobban bírják a gyűrődést, mint a szülők. Az nem jutott eszedbe, hogy a gyereknek esetleg jobban hiányzik majd az apja, mint a nagyszülője? :-(

2016. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz döntés. Nagyon érzékeny a kisfiam. Ezért féltem annyira őt az idegen környezet miatt... Anyumék már kérdés, velük nem lesz egyszerű ha úgy döntünk, hogy megyünk. Vagy várunk mi 2-3 évet, utána megyünk mi is. Amíg nagyobb lesz a gyerkőc (most 7 éves). Így is viszonylag sokat fogunk találkozni. (repülünk tavaszi szünetbe, nyáron egy hónapra-akkor apa is hazajön 1-2 hétre, megyünk őszi szünetbe is hozzá. Karácsonyra meg hazajön 1-2 hétre. Ezt talán így lehet kivitelezni 2-3 évig. De nem tudom...
2016. dec. 30. 08:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Férjem megérti a félelmeimet, de abban is igaza van, hogy ha mi nem megyünk ki, ő sokáig nélkülünk nem bírja, és értelme sem lenne. Akkor hazajönne, és ugyan úgy lenne minden ami eddig volt.
2016. dec. 30. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!