Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit kéne innia egy 7 éves...

Mennyit kéne innia egy 7 éves gyereknek egy nap? Napi fél liter vizet alig tudok belediktálni. Teát azt issza, de azért próbálkozom a vizet erőltetni.

Figyelt kérdés
2017. jan. 3. 19:28
 1/8 anonim válasza:
90%
Nem éri meg erőltetni a vizet. Az én szüleim csinálták ezt anno. 1 litert ittam max 15-6 évesen. Műtét lett a vége, vesekő, veseelégtelenség (fél literre csökkent később). Igya a teát, a vízből meg amennyit akar. Minimum 1,5 litert kéne innia.
2017. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%

Hát akkor próbáld erőltetni.:)

Ha mást iszik eleget, nem érz, minek kell erőltetni a vizet.

2017. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Milyen teát? Ha cukrozatlan gyümölcs, akkor nagyjából egyenértékű a vízzel.

Ha fekete, csalán..stb., azaz vízhajtó jellegű tea, ráadásul jó cukrosan... akkor kerülendő (instant teák se jók).


Ha csak a tea csúszik, próbáld az első verzióval kínálni.

Egyébként 60-80 ml/testtömegkilogramm 3 év felettieknél (alatta 150 ml/ttkg).

2017. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gyümölcstea, de sajnos cukros, mert az apja azt issza, így ő is.
2017. jan. 3. 19:50
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Ne csináljunk már ekkora mumust a cukorból. A szervezetnek szüksége van rá, csak nem szabad túlzásba esni. Nem a cukrozott teával van a baj, hanem a nyakló nélkül fogyasztott kólával, sült krumplival, édességekkel, egyéb szénhidrátokkal.

Orvos mondta nekem (veseköves vagyok), hogy vízből NEM LEHET annyit meginni, amennyire pl. nekem szükségem lenne, igyak teát, gyümölcslevet.

Szerintem hülyeség a vizet erőltetni, ha egyébként iszik. Minél inkább erőlteted, annál jobban fog tiltakozni.

2017. jan. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Írhatsz bármit, erőltetni akarja. :)))
2017. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor lehet megpróbálom a fél liter tea - fél liter víz kombinációt. Mármint hogy felváltva adom neki a kettőt, talán úgy jobban csúszik majd a víz is.
2017. jan. 4. 08:18
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös, a teában levő cukorral nem az a bal, hogy bekerül a szervezetbe, hanem hogy az étkezések között, fogmosás után is folyamatosan cukros lében áznak a fogak, ami egyenes út a fogszuvasodáshoz.


Szerintem étkezéshez adhatod neki a teát, igyon akkor amennyit akar, azután fogmosás, és a két étkezés közötti italokat próbáld kiváltani valami cukormentessel.


Én egyébként felnőttként is utálom a sima vizet, egyszerűen képtelen vagyon nagyobb mennyiséget meginni belőle, olyan ízetlen. De például egy kamilla vagy mentatea, cukor és citrom hozzáadása nélkül is sokkal könnyebben iható. De olyat is láttam már, hogy a vízbe mentaleveleket tettek, és kanállal összetörték. Csak az illata lett mentás, de így is sokkal kellemesebb volt, mint a víz magában.

2017. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!