Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnék segiteni középső...

Hogyan tudnék segiteni középsős kisfiamnak? Az oviban nincs barátja.

Figyelt kérdés
Pedig nem egy visszahúzódó kisfiú. Többen is vannak a csoportban akik mentek a bölcsiböl. A legnagyobb gond az, hogy hárman voltak barátok. De mostanában az én fiamat kiközösitik. És a csoportban is már ki vannak alakul a a kis baráti körök. Vegyes csoport egyébként. Szerintetek tudok neki valahogy segiteni? A szívem szakad meg érte. Ma reggel is sirt, hogy neki nincsen barátja.

2017. jan. 5. 13:37
 1/6 Snorri ***** válasza:
Én megpróbálnék ovin kívüli elfoglaltságot. Vagy kis bulit szervezni, ahol közös csapatjátékok vannak. Beszélhetsz az óvónőkkel is. Szerintem nekik is kellene próbálkozni, hogy ne közösítsék ki, hogy barátokat szerezzen.
2017. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Drága kincs, elhiszem, hogy megszakad a szíved...

Először is, mindenkepp beszélnek az ovonokkel, hogy ok hogy látják, vagy hogy legyenek kedvesek, és segitsenek neki, mert ez van, hogy Sir ez miatt..


Masodik gondolatom, hogy a kozepsősöknek meg nincs fix baratjuk...ez napi szinten változik... .a lanyom is ezt mondta, es kozben kiderult, higy lehetne 'baratja', de a nagyszeru szinten vegyes csoportjukban szigoru hierarchia uralkodott, es 2-3 nagycsoportos uralta, hogy ki kivel baratkozhat, stb. :-(

Mivel a lanyom nem volt hajlando behódolni, igy kirekesztették...


Amugy meg akit kedvel, hivjatok meg magatokhoz hetvegen, vagy ovi utan, igy osszemelegszenek...talan...mert az van, hogy egyik nap meg a julcsi a baratja, masnap mar a zsolti...

Gyerekeknel a baratsag szó.még nem uaz mint nekunk felnotteknek...

2017. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Aranyosak vagytok!

Én is gondoltam arra hogy "bulit is lehetne szervezni" ! De sajnos ez most nem kivitelezhető! Mert keddre vagyok kiírva a kistesoval.

Beszéltem az ovonővel. És azt mondta hogy el ne higgyem már , hogy egész nap nem játszik vele senki. Mondjuk ezt én is furcsálottam mert délutánonként viszont tök jókedvűen jövünk az oviból.

Az a helyzet, hogy megint sikerült áttvernie! Mert voltak már hasonlo próbálkozásai. A krokodil könycseppek meg hasonlok. Arra jöttem rá, hogy tudja, hogy itthon vagyok. És azt hitte majd akkor haza hozom.

De a reggeli müsora miatt egész nap idegeskedtem miatta az biztos. Csak mostmar nem is fogom tudni mikor mond igazat.

2017. jan. 5. 22:55
 4/6 A kérdező kommentje:

Meg az is lehet , hogy ő most kicsit ki is használja ezt a kisteso témát. Mert annyira igyekszem sokat foglalkozni vele. Meg ha meg is lesz a baba, próbálok mindent meg tenni, hogy ne sérüljön a kis lelke.

Amilyen okosak a gyerekek , ő lehet ezt már a maga oldalára is fordította....

2017. jan. 5. 22:58
 5/6 Snorri ***** válasza:
Az is lehet, hogy nem szándékosan hazudott, ki tudja mit hogy él meg, mi zajlik a kis fejében. Lehet, hogy ő akkor tényleg úgy érezte. Az a lényeg, hogy nincs gond! És gratulálok!
2017. jan. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😊
2017. jan. 6. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!