Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok, amiért nem...

Rossz anya vagyok, amiért nem velem él?

Figyelt kérdés

A férjemmel fél éve mentünk szét, 3 gyerekunk van 1,3,4 évesek.

A 3 évessem nagyon eleven gyerek. Hisztis, verekedős, harapott, bántotta a testvéreit. Hiaba buntettem, jártunk nevelési tanácsadóba, de nem lett jobb a helyzet. Az apjátol mindig jobban tartott.Amióta ő van a napunk 0-24 ben rola szolt a hisztikrol, a verekedésrol, 1 percig sem lehetett levenni rola a szemünket, köztünk aludt. A házzasagunk tönkre ment. Mikor kulon mentünk velem maradt a 3 gyerek, de 1 honapja azt mondtam, hogy nem bírom tovább. A középső az apjahoz kerult. Szinte minden nap találkozunk, a gyerekek egy ovdai csoportban vannak. Egyutt karácsonyoztunk. Persze az egész családtol kapom az ívet milyen sz*ar anya vagyok :/

Tenyleg az vagyok?



2017. jan. 5. 14:14
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/188 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen mindegy. Minden szaranyás kérdés arról szól, hogy a kérdező megerősítést vár, hogy ő nem is az. Semmi másért nem írta ki.
2017. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/188 anonim ***** válasza:
90%

A viselkedese egyertelmu: a maga eszkozeivel bunteti az anyat, a kevesebb figyelem miatt. Erre mi tortenik?


(Meg kevesebb jut neki belole...)

2017. jan. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/188 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom itt mik ezek a jajj szegenynek a testverei hianyoznak stb... Honnan tudjatok, hogy hianyoznak neki a testverei es nem o is pont ezt akarja? En annak idejen kifejezetten orultem volna neki, ha kulinszednek a testvereimtol.
2017. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/188 anonim ***** válasza:
87%

Senki nem azt írta, hogy a testvérei hiányoznak neki, hanem azt hogy semmi értelme szétválasztani őket ha a gyerek szorongása abból fakad hogy nem ő a figyelem középpontja, mert egy egész életre "elzárni" a közösségtől nem lehet, tehát így is szembesülnie kell vele hogy nem ő a világ közepe. Amit a kérdezőék csinálnak az a probléma elodázása, és nem keresnek rá megoldást. Úgymond tüneti kezelés, amíg a valódi betegség csak rosszabbodik.


A gyerek problémája az, hogy úgy érzi nem jut rá elég törődés, figyelem, szeretet.

A kérdezőék reakciója erre az, hogy kiszakítják a megszokott környezetéből (lakóhelye, szobája), elszakítják az anyjától, akihez iszonyatosan ragaszkodik (ismétlem: nem azzal van a baj, hogy az apja neveli, hanem azzal, hogy kiragadták a környezetéből az amúgysem egészséges lelkületű gyereket), folyamatosan külön rutinja van a testvéreitől és a család többi részétől, ami a gyerekben azt az érzetet kelti végsősoron, hogy ő rosszabb a többinél, ő "más", mert másképp kezelik.

2017. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/188 A kérdező kommentje:

Az óvodában a dadus szinte csak vele van, ha nem akkor jön ott is a szokásos műsor.

Tömegsportra járunk az óvónéni,pszichológus javaslatára, de nem igazán szereti. Próbálkozunk.

Ha az apjánál alszik az esetek 80%-ban a bátyja is megy.

2017. jan. 6. 14:25
 86/188 anonim ***** válasza:
87%
Mi lenne, ha visszakoltozne a ferjed?
2017. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/188 A kérdező kommentje:
Szétmentünk, szeretnénk elvállni.
2017. jan. 6. 14:35
 88/188 anonim ***** válasza:
82%
Igen szüksége van a kérdezőre a másik kettőnek is de könyörgöm a 3 évesnek is. A könyv szaggatás tesó ütés szerintem nem egy olyan extrém dolog amiért ennyire ki kellene borulni. A fiam 3 éves nem beszél vannak elmaradásai fejlesztésre viszem most má beindult ügyesedik. De vannak vele gondok most ezért nem gondolűm, hogy a nagymamára kellene lepasszolnm, hogy a másik kettő figyelmet kapjon a másikkettő. Kicsit igény szerint szoptatom és a lányommal mindig megbeszélem mi történt vele az oviba stb. Ne haragudjatok ez csak duma. Az más dolog, hogy apuka is látogatja őket és sokat vannak nála, de talán a középső jobban igényelné az állandóságot. Azért a gyerekek életében, hogy szétment a család az nagyon megviseli őket.
2017. jan. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/188 anonim ***** válasza:
11%
Ennyire kibekithetetlen az ellentet?
2017. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/188 anonim ***** válasza:
89%

Magyarán elválasztottátok és nem javult semmit.

De cserében a gyereknek jól megmutattátok, hogy ő neked nem kell. Gratula.

2017. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!