Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy felborult nap óta nem...

Egy felborult nap óta nem uzsonnázik a fiam! Baj? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
16 hónapos lesz lassan és 2x alszik. Egyik nap a második alvása nagyon elcsúszott, ébredéskor uzsonnázna gyümölcsöt de aznap későn kelt fel és inkább vacsorát adtam. Hiba volt. 1 hét eltelt és ha gyümölcsöt lát uzsonnaidőben csak vergődik a székben, semennyit nem hajlandó enni. Ha van kaja a gáztűzhelyen, akkor oda mutat, hogy vacsorázni akar. Keksszel és társaival nem akarom húzni az időt. Megoldódhat? Vagy baj ez egyáltalán? Gyümölcsöt mondjuk így szerintem nem eszik eleget, csak tízóraira egy kicsit, de az nem sok.
2017. jan. 20. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Tedd el a kaját a tűzhelyről, és probléma megoldva.
2017. jan. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Adj neki azt, amit kíván. Gyümölcsöt meg kínáld neki ebéd után vagy vacsora után vagy tízóraira. Talán már nem lakik jól a gyümölcstől és valami tartalmasabb ételt kíván. Növekedési ugrás előtt megnő nagyon az étvágyuk:)
2017. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy már nem elég neki a gyümölcs, és az is lehet, hogy nem kíván édeset! Egyébként meg ha egészséges ételt jóízűen eszik, akkor add azt oda bátran neki. Majd maximum kétszer vacsorázik, ha este is megéhezne.
2017. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1-es, akkor se eszik gyümölcsöt! Pl tegnap se volt semmi más előtte. Én mellette megettem 1 banánt meg 1 banánt de őt nem érdekelte, akkor is csak fészkelődött a székben.


2-es, köszönöm, próbálom máskor gyümölccsel kínálni akkor.

2017. jan. 20. 09:26
 5/11 A kérdező kommentje:
3-as, neked is köszönöm! Zöldségeket szereti és sokat is eszik belőlük.
2017. jan. 20. 09:27
 6/11 anonim ***** válasza:

az én lányom napirendje is megborult valahogy ilyen korban, nem is emlékszem már mitől, de egyszerűen elcsúsztak az időpontok a reggelit és az ebédet leszámítva, és hol kért uzsit hol nem.

Én nem csináltam belőle nagy ügyet. A reggeli ebéd mindig fixen ugyanakkor történik, és szigorúan az etetőszékben. Közte pedig ki van rakva neki gyümölcs, azt egész nap eszegeti, amikor épp éhes. Ezen felül ha uzsonnát kér vagy 10 órait, külön szól, és akkor csinálok neki egy krémes kenyeret vagy adok neki kekszet, kölesgolyót, műzlit, sütit vagy mikor mit.

2017. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vacsi után is adhatod a gyümölcsöt. (Mondják, hogy nem jó, mert "megrohad" a gyomorban, de ez hülyeség.)
2017. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Akkor add máskor a gyümölcsöt és uzsira találj ki valamit, amiben nincs gyümi.
2017. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most uzsonnázik gyümölcsöt és nem is keveset. Kevesebbet vártam ebéd után, lehet, hogy túl éhesen próbáltam etetni vele és azért volt, hogy már inkább vacsorázott volna.
2017. jan. 20. 16:14
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 20. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!