Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit játszottok 2,5 éves...

Mit játszottok 2,5 éves lányotokkal/fiatokkal? Mennyit?

Figyelt kérdés
Napi szinten mennyit játszottok velük és mit? A nap többi részében eljátszik egyedül? Mivel, mit? Mennyit nézhet mesét?
2017. jan. 20. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

2,5 éves a lányom. általában eljátszik magában, nyűgösebb napokon kicsit többet kell vele lennem.

8 körül fejezzük be a reggelit és utána sétálunk, 10-12.00 között általában egyedül játszik. Aztán délután mikor felkel és megjöttünk a sétából, 16.00 után már kicsit jobban igényli a társaságom, akkor szoktam vele 2-3 órát fél órás szakaszokban... Szóval délelőtt kb fél órát játszunk (ha nem megyünk sétálni akkor nyilván többet), délután 2-3 órát. Mondhatom, hogy ami sétán, evésen, alváson kívüli "szabadidő", annak kb. a felét töltöm vele, a maradékot elviszi a házimunka.

Mesét délelőtt néz fél órát, meg este fürdés előtt 20 percet. Tehát napi 50 percet.

babaházzal szerepjátékozik, nyomdázunk, színezőzünk, kockából építünk ezt azt a műanyag állatgyűjteményének, Zingózunk, imád puzzlézni egyedül, legózik szintén egyedül, van sok autója azokkal is zseret egyedül játszani, szóval főleg szerepjátékozik. Ha én is ott vagyok akkor rajzolás, puzzle, társas, bújócska, vagy a Bogyó és Babócából eljátszunk egy mesét a plüssállataival pl. Szoktunk diavetíteni is.

2017. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Változó hogy mit.

Mai program:

---dobozokból akadályt építettem a csúszda elé, ő csúszás közben lerombolta, utána nehezítettünk csúszás közben labdával kellett eltalálnia

---duplóból építettünk autópályát

---ujjal festettünk

---fogócskáztunk

---táncverseny

---meseolvasás


de szoktunk még:bunkerépítés, divatbemutató, arcfestés, sütisütés, gyurmázás, akadálypálya, kincskeresés, autózás, építőkockázás, rajzolás, kirakózás, bábozás, diavetítés


Általában nyolckor kel, kilencig ébredezik, reggelizik, ilyenkor van egy pici mese, ezalatt én összekapom a lakást és előkészítem az ebédet. Utána megyünk sétálni, bevásárolunk, ha hidegebb van kb fél órát töltünk kint(pl ma) ha jobb az idő akár két órát is.


Otthon közös játék volt 11ig, utána megfőztem, ő addig kint volt velem, meséltem, verseltünk, mondókáztunk, majd elvonult kicsit játszani(kb 20 percet ha elvan egyedül). Ebéd után összebújás, meseolvasás, ő alszik általában fél egytől kettőig. Azalatt megcsinálok mindent, utána uzsi és közös játék kifulladásig.


Fürdés után, míg a tejitalát issza(20 perc kb) nézhet kis mesét, majd utána megyünk aludni. Ha jobb az idő, délután is ki szoktunk menni még csavarogni.

2017. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

1-es válaszoló, milyen társasjátékkal játszotok?

2017. jan. 23. 10:39
 4/4 anonim ***** válasza:

A Zingót már érti, ezenfelül van Csigafutam (ott is érti, hogy amilyen színt dobunk az a színű csiga kell hogy lépjen, és általában le is tudja lépni vele az egy lépést). Ezen felül van Tummy Ache de azt még nem érti, illetve "éhes békák" ami Hugó Hami változatában talán ismertebb, azt is szoktuk püffölni.

Igazából inkább az a gond a társasokkal, hogy nem nagyon érti még a "versengés - nyerés " fogalmát, de halál cuki mikor annyira örül hogy nekem megtelt a Zingó táblám, és abszolút nem érti hogy akkor ő most lényegében kikapott :)) szóval mint felnőttnek, nekem még nincs meg a klasszikus ki fog nyerni társas élmény, de időtöltésnek jó..és persze sokat tanul belőle.

2017. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!