Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Masfel eves gyerekem nem...

Masfel eves gyerekem nem eszik vacsorara semmit. Masnal is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Par napja kb semmit vagy konkretan semmit nem vacsorazik. Ebedel fel3-3kor, aztan 5 korul eszik egy kis gyumolcsot (ma pl ez elmaradt, de 4 korul evett egy kis sutit). 7kor van a vacsora amire vagy csipeget par falatot vagy na pl SEMMIT nem evett...

ejjel egy ideje kel ezerszer, bar azt eddig nem jutott eszembe erre fogni (szeparacios szorongas, fogzas is jatszik). mar nem szopik, tejet nem iszik.

Reggel ebredes utan nem rohan reggelizni, tehat nem tudom... nem olyan mint aki elozo nap 3-5 ota nem evett...

Ez normalis? Volt valakinel ilyen?


2017. jan. 20. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen nem volt. De olyan volt pl. hogy az egyik gyerek néhány hónapig nem reggelizett, a másik meg egy ideig nagyon keveset evett, főleg gyümölcsöt. Amíg a gyerek kiegyensúlyozott, és megfelelő a súlygyarapodása, nem kell az ilyeneknek nagy jelentőséget tulajdonítani. Esetleg legyen a vacsora később, vagy az ebéd korábban, lehet hogy még nem éhes.

Este mikor alszik el és reggel mikor kel?

2017. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogzáskor nálunk is ez volt. Nem akart vacsorázni. Reggelizni se igazán. De még a tápszerét se itta meg se reggel, se este. Ebédre evett néha dupla adagot is. Foganként pár nap volt ez aztán visszaállt a rend pár napra (a következő fogig). Igazából mi se eszünk jóízűen, ha fáj a fogunk.
2017. jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

De attól még éhesek vagyunk, 2-es.

Szerintem ő is azér kel fel éjjel, mert éhes. Csak nem tudja, hogy éhes.

2017. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hat sokkal kesobbre nem tudom tenni a vacsorat mert 8kor alvas van reggel 7-8ig, mostanaban ugye tenyleg csomo ebredessel.

Az ebedet sem tehetem korabbra mert akkor abbol nem eszik.. ezt mar regebben mas okbol probaltam.

Amugy az viszonylag uj szokas hogy a fel3-3 as ebedet koveti 5 korul egy kis gyumolcs, mert eddig az ebed utan mar csak a vacsora kovetkezett fel7korul. De egy ideje elkezdett olyan fel6korul eheskednj ugyhogy ezt talaltam ki, gondolvan hogy tul korai lenne a fel6os ebed. Most gondolkodom is rajta hogy inkabb visszaterek ehhez mert meg mindig jobb ugy mintha 3kor eszik utoljara rendesen. De ha meg csak idoszakos ez a dolog (es gondolom, remelem) akkor meg nem akarok ujra bezavarni a napirendbe. Bar most hirtelen az is eszembejutott hogy lehet hogy csak az voltidoszakos hogy enni akart ebed utan es vacsora elott:). na abbajagyom knkabb az eszmefuttatast:)

Illetve meg annyit, a tisztanlatasotok kedveert, hogy amugy altalaban nagyon nagyon jo evo gyerek (volt). Rengeteget evett... nem volt olyan hogy alig vagy keveset vagy barmi... ezert is eleg nyugtalanito hogy most konkretan nem eszik vacsorara.

Koszi mindenkinek az eddigieket is!

2017. jan. 20. 20:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg annyi hogy azert nem hiszem hogy azert kelne ejjel mert ehes, mert a kelesek mar ket honapja vannak, mig a keves eves viszonylag ujkeletu. De persze lehet hogy most mar az is benne van a pakliban.
2017. jan. 20. 20:29
 6/8 A kérdező kommentje:

Ebbe a napirendbe bele lehet kotni amugy?:

reggeli 8 -9 korul: katona, gyumolcs, vagy tojas vagy stb. reggeli:)

tizorai 11korul: joghurt gyumolccsel, kukoricapehellyel, lekvarral.

alvas fel12,12-2ig kb.

ebed fel3-3: ebed:)

uzsonna 5 korul: gyumolcs

vacsora 7korul: semmi...

2017. jan. 20. 20:35
 7/8 A kérdező kommentje:

pl, megcserelendo-e az uzsonna es a tizorai tartalma (ma probaltam volna ki de kozbejott egy suti es elmarat az uzsonna)

vagy elore kene-e hoznom az ebedet alvas elottre es akkor hatha jobban megehezne a vacsorara?...

2017. jan. 20. 20:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam is alig vacsorázik újabban. Sőt, néha reggelire is csak csipeget... De ő nem kel éjjel 3 hetes kora óta, és most sem, szóval valószínű nem is éhes. A tejitalt betolja reggel és este is. Jön vagy 3 foga, így betudom ennek. 16 hós.
2017. nov. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!