Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor ilyen rossz anya...

Most akkor ilyen rossz anya lennék, vagy miért nem szeret?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 3 éves lányom. Féléve oviba jár, kis okos és aranyos. Viszont mostanában ha valamit nem engedek (már pedig muszáj nevelni) akkor rögtön azt mondja, hogy NEM SZERET!Itthon nincs ezzel baj, mert utána jön és mondja, hogy DE,SZERETLEK.

A legrosszabb, hogyha a nagyanyjánál vagyunk akkor 5 percenként mondja ezt :-( anyósom bezzeg teli vigyorral nevet ezen, mivel nem túl jó a kapcsolatunk mert a gyerek anyjának képzeli magát.

Pár napja hallottam, hogy sugdolóznak (akkor anyós jött ide) és utána a gyerek azt mondta nekem, hogy anya gonosz.

Tegnap pedig egy ismerősöm azzal állított meg, hogy anyósom azt hireszteli, hogy őt jobban szereti a gyerekem mint engem ...az anyját.

Meg hogy nem is csoda mert kiállhatatlan vagyok, mert sok dologban nem engedek pl napirendünk van, vagy nem engedem hogy a 2 hónapja lejárt rudit odaadja neki. Stb.

Ráadásul jön a tesó... aminek mamáék nem örülnek.Mert kevesebb pénz fog jutni a lányomra.

Nem élünk velük, nem kértünk még soha pénzt tőlük semmire.

Kihathat ez a viszony a gyerek fejlődésére?

Létezik olyan, hogy egy mama a majomszeretetével az édesanyja ellen fordítson egy ilyen kisgyereket?

Nem akarom eltiltani a mamát mert ők szeretik egymást én pedig a gyerekért eddig is tűrtem.

Segítsetek tanácsokkal, kérlek.

Köszönöm.


2017. jan. 22. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Anyost helyretenni, eleg havi egy talalkozas.
2017. jan. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azzal önmagában nincs semmi baj, ha a kisgyerek azt mondja, hogy "nem szeretlek", nem gondolja komolyan. Viszont az, hogy anyós ellened uszítja a saját gyerekedet, elég problémás és tényleg lehetnek elég negatív következményei. Én nem erőltetném ezt a találkozást, főleg, mivel hogy nem várják a következőt.
2017. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyóst le kell építeni.
2017. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Többi válaszadóval egyetértek.


Még annyit, hogy a felnőtt részről soha nem szabad ilyet mondani a gyereknwk hogy pl ha rossz vagy nem szeretlek meg hasonlok.(csak mert nem tudom miert lehez ez szavajárása)mindig csak a cselekedetet szabad minősíteni.pl ezt most rosszul tetted javítsuk ki együtt.



Amugy meg hogy anya a minden abbol is latszik ha baj van egyből anyához rohan

2017. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az anyóssal van a fő probléma. Te vagy az anyja, a te dolgod, hogy neveld. Próbálj meg beszélni az anyósoddal, hogy viselkedjen normálisan, vagy ha nem hajlandó, akkor én sokkal ritkábban járnék oda.
2017. jan. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is anyóssal van a gond. Ilyet nem csinálunk, hogy ellened hangolja a gyerekedet. Szépen ritkítanám a találkozókat és meg is mondanám neki egy ilyen alkalommal, hogy nem helyes, amit csinál. Amúgy a gyerek mivel nem mamával él, így nem fogja megsínyleni ha nem mentek olyan sokat és talán drága anyósod is elgondolkodik. Én amúgy nem tűrném és ez a gyereknek sem jó lelkileg, mert összezavarja, mert nyilván minden gyerek imádja az anyját és összezavarja ha más meg próbálja elhitetni vele, hogy anya rossz.
2017. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!