Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csinálnátok a helyemben...

Ti mit csinálnátok a helyemben? Másfél éves altatása, együtt vagy külön?

Figyelt kérdés

Másfél éves gyerekem éjjelente nagyon sokszor kel. Már mellette alszom a szobájában egy matracon, és általában elég is ha jelzem neki hogy ott vagyok, aludhat tovább. Most jönnek a rágófogai, szeparációs szorongása is van.

De vannak éjjelek amikor egészen addig felsirdogál, nyöszörög amíg magam mellé nem veszem a matracra. Viszont nagyon nem szeretném ha hosszútávon ehhez szokna hozzá. Tehát amint vége a szeparációs szorongásnak (mikor?:) szeretnék már visszamenni a saját ágyamba. De amíg tart addig akár szívesen is aludnék vele egy ágyban általában, főleg hogy ilyenkor éjjel el kell kezdeni átrendezni a szobát hogy odaférjen még egy matrac blablabla...

Ja és ha magam mellé vettem akkor nem ébred többet, legalábbis nem sírni.


Szóóval inkább bírjam ki szépen és rendezkedjek néha éjszakánként? Vagy pedig vegyem csak magam mellé és majd vissza tudom szoktatni ha vége ennek az időszaknak? Nem éri meg, túl nehéz lesz?


Sőt, magunk mellé venném az ágyba is szívesen, kényelmesebb is, meg ott van az apja is, akitől külön alszom hónapok óta. De onnan még nehézkesebb lesz a visszaszoktatás?


Alapvetően annak a híve vagyok hogy mindenki aludjon csak a saját ágyában, estétől reggelig. De közben viaskodom önmagammal mert jólesne mellette aludni, csak nem a végtelenségig. Meg nem akarom őt sem megzavarni.


Egyáltalán észreveszem majd ha vége a szeparációs szorongásnak?


Na elnézést a csapongásért és a sok kérdésért. Köszi akinek lesz türelme elolvansi és válaszolni!


2017. jan. 22. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Bennünk is felmerült, de "csak" hajnalban ébred és onnan igényli a testközelséget (meg elalváskor), s legalább addig rendesen alszunk. S mivel én mellette nem tudok pihenni (mert rugdos, letol és attól tartok átmászik rajtam és leesik), ezért nem vesszük egész éjszakára magam/magunk mellé.
2017. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen ezaz, en ki se probaltam meg rendesen. Az is kerdes hogy ki szabad-e ilyet probalni vagy par ejszaka utan mar kovetelni fogja-e. De gondolom ez gyerekfuggo.
2017. jan. 22. 13:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi emiatt cserérltük le a kiságyát szétnyitható ágyra ( ahol a matrac a földön van)

Îgy mikor kevésbé vagyok fáradt akkor visszamegyek a saját ágyamba, aztán megint be hozzá stb.

Ha nagyon nem bírok, akkor ott ragadok mellette. De legalább elférek ( viszonylag) mert a lányomnak is kev3s a 2 személyes ágy is....

Van h csak 1x 2x kel mióta így csináljuk, de vannak szörnyű éjjelek is. De mégindig kobbint régen mikor én is rendezkedtem éjjel

2017. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*1-es vagyok: nálunk van egy heverő a szobájában, azon alszunk hajnalban.
2017. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves masodik megmutatnad milyen agyrol beszelsz?
2017. jan. 22. 14:09
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem külön érdemes altatni. A legnagyobb hiba amit elkövetsz meg az, hogy minden egyes alkalommal bemész, ha elkezd nyöszörögni, sírdogálni.


Ha tényleg baja van nyilván be kell hozzá menni, de könyörgöm a kisgyerekek is emberek, álmodnak valamit, felébrednek, nyöszörgnek kicsit és ha békénhagyod őket visszaalaszanak. Ha minden alkalommal bemész és mégjobban felébreszted, nem csoda hogy nem tud elaludni.


Ha meg már megszokta, hogy külön van eleve hülyeség lenne melléd szoktatni.

2017. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

6-os, nem nekem írtad, de ha a lányom felébred éjjel, már nem tudom jobban felkelteni, mivel rögtön talpon van. ;)

Gondolod, hogy aki eddig eljut, az nem tudja, hogy egy kis félálombeli nyöszörgés nem ok arra, hogy kikapjuk a gyereket?

2017. jan. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak a külön alvás vált be. Nekem szükségem van egy pici külön töltött időre is.
2017. jan. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Remélem megtudod nyitni.

Ha nrm akkor nézd meg a google-ben "csingiling gyerekkanapé” név alatt van egy csomó

2017. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek, megprobalom tartani magam. Es termeszetesen nem en ebresztem fel a bombolo vagy csak epp sirdogalo gyereket hanem forditva.
2017. jan. 22. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!