Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális, hogy így jár oviba?

Ez normális, hogy így jár oviba?

Figyelt kérdés

Kisfiam második éve jár oviba.

A betegségek elég gyakoriak nálunk.

3 hét ovi volt eddig a legtöbb amit egyhúzóba járt. Utána mindig jön vmi baci.

Most is épp lebetegedett.

Múlt évben 1-2 hét ovi után beteg lett.

Ez normális?

Mármint h 3 hét ovi 1 hét otthon.

Ti milyen sűrűn betegedtek le? És mivel?

Aggódom,mennyire normális ez?


2017. jan. 24. 05:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos gyakori, bar immunrendszeret erositheted, hatha.... nalunk mondjuk hiaba adtam napi vitamint es zoldseg-gyumolcs, nem lett nagyon mas a helyzet.

Egyebkent az ovi baciforras mert a fel szulosereg behordja a gyereket betegen vagy meg csak gyogyulofelben sajnos, ez ilyen.

2017. jan. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Adok neki vitaminokat persze,meg sok zoldseget és gyümölcsöt is eszik.
2017. jan. 24. 06:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor ennyi sajnos, ha a fel csoport beteg sokmindent nem tehetsz.
2017. jan. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 mantis religiosa ***** válasza:

Kiskoromban Én is hasonlóan jártam az ovit. Így aztán mire általános iskolába kerültem, minden egyszer megkapható gyerekbetegségen átestem. Volt olyan, hogy 3 évig nem volt mulasztott órám suliban, ott meg azon csodálkoztak, hogy milyen jó az immunrendszerem. A két hiányzásból az egyik egy influenza virus volt, a másik meg egy rosszul sikerült favágás miatti traumás sérülés.


Tegyél egy kis gyömbért meg fahéjat a teájukba, nagyon jó immunerősitő!

2017. jan. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha létezne valódi, hatékony immunerősítő szer vagy technika, akkor sokkal kevesebb gond lenne. De nincs.


Ebben a korban belefér, ha a betegségek egyébként gyors lefolyásúak és annyira nem viseli meg őt. Tesóm és én is ugyanilyenek voltunk, nem is jártunk sokat oviba. Kamaszkorom óta egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam beteg, azok is náthák és egy napos fosások voltak. Szóval nem kell túlparázni a dolgot, ha ezek a betegségek nem húzódnak egyenként hetekig.

2017. jan. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez ilyen sajnos. A fiam ebben az évben már másodszor betegedett le, most 4 nap ovi után. 3 hét ovi-1 hét otthon még nem is vészes.
2017. jan. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, volt, hogy egy hét ovi-egy hét itthon-2nap ovi-megint egy hét itthon.. vettünk neki immunotrofinát, utána egy hónap volt a max amíg nem volt beteg, nem tudom az használt-e, vagy csak kezd beedződni.
2017. jan. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem ugyan ez, 2-nagyon max 3 hét ovi-bölcsi, utána 1-1.5 itthon. Semmi nem segít immunerősítésre.
2017. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Andi80018 ***** válasza:
Hát, nem tudom. A fiam is középsős, de talán kétszer, max háromszor volt itthon tavaly is, abból az egyik ez a hasmenéses cucc, meg egyszer két napot volt itthon valamiért. De elég ritka. Amikor már elkezd picit taknyosodni, egyből megy neki a c vitamin, kálcium. Szóval már nagyon az elején elkapjuk, így nem kell kivenni oviból. Valószínűleg sokat számít, hogy két évet bölcsis volt, ott is volt párszor beteg.
2017. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Az én fiam 4,5 éves, ő is 2 évet csanás volt ovi előtt, mégis sokat beteg. Ez gyerekfüggő.
2017. jan. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!