Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek mellé milyen konyhab...

Kisgyerek mellé milyen konyhabútor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, h nem amegfeleő topicba írom a kérdést, így közvetve ide is vág, és ezt a kérdéskört sokkal többen látogatják, mint a felújítást!

Szóval konyhabútor csere lesz nálunk, a kérdésem, h kisgyerekes anyukáknak milyen a konyhabútoruk anyaga? Könnyen tisztitható, mennyire kell kezelni, festeni, csiszolni stb. Mit ajánlanátok melyika legellenállóbb a gyereknek?

köszi!


2017. jan. 24. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A gyerek (legalábbis saját tapasztalat) nem az anyagát "nyűvi" meg,hanem kipakol, húzogatja a fiókokat stb. Nekünk fából van, barátnőméké magasfényű. Kb. egy idősek a gyerkőcök, 13 és 15 hónaposak! Egyiküktől se a bútorlapot kell félteni, inkább, ami a szekrényben van! :)
2017. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tényleg a benne lévő cuccok vannak veszélyben. Bár a konyhaszekrényekre kevésbé jellemző, de arra sem árt vigyázni, hogy ne tudja magára borítani.
2017. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Olyat vegyetek amit le lehet lakatolni :) mert kipakolják ha hagyjuk elég rendesen.
2017. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%
2 gyerekem van, egyiknek sem hagytam soha hogy pakoljon, nevelés kérdése, sokan sokmindent megengednek a gyerekeiknek. Konyhabútorból sok választásod nincs, nem is értem egyébként a kérdést, mindnek lemosható a felülete, minden felületet összetudnak firkálni ha akarnak és megtudják karcolni, nincs olyan felület ami ellenáll egy gyerek okozta kárnak (vagy felnőtt okozta kárnak). Ha ülőgarnitúrát kérdezel, még logikus is lett volna, szövetet vagy bőrt ajánlunk-e kisgyerek mellé de konyhabútor?!
2017. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 pici gyerek van, és többek közt miattuk magasra tettük a sütőt. Ha van hely hozzá, mindenképp ajánlom.
2017. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

sziasztok!

köszi a válaszokat!

csak szubjektív véleményekre voltam kiváncsi, h kinek milyen van és mennyire van vele megelégedve!A felújítás témába is kiirtam a kérdést, de ezt a témát sokkal többen látogatják, főleg háziasszonyok és kisgyermekes anyukák!

Olyan véleményekre lennék kiváncsi, h nekem magasfényű van, azt nem ajánlom, mert könnyen karcolodik, és drága javitani!

vagy nekem fa van, rohadt drága, és 2 évente csizsolni, festeni stb. kell!

Vagy nekem laminált mdf van, arról könnyen lejön a kosz stb.

szerinetm a konyhabútor anyaga is ugyanolyan kategória mint a kanapé, mert igenis azt is tönretehetik a gyerekek, pl. megkarcolják, amit drága, nehéz stb. javítani, csak gyakrabban kenik össze a nutellás kezükket, és mondjuk egy fa felülete nem szerencsés folyton sikálni, míg egy műanyagnak meg se kottyan! Így értettem!vagy mondhatám a béltéri ajtó típusokat is!

Van 2 kicsim, de a kisgyermeket csak azért biggyesztettem oda, h ne vágják ki a kérdést!

Légyszi anyukák, háziasszonyok írjatok!

2017. jan. 24. 15:21
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekünk fehér laminált mdf van, könnyen tisztítható. Ami viszont nagyon jó, hogy fiókos, csapódás gátlóval. A fiókokat nem tudja kihúzni, mert nehezek.

Mint ez: [link]

2017. jan. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Magasfényű festett fehér konyhabútorunk van és két gyerekünk. Tőlük karcolódott meg koszolódott eddig legkevésbé. Olyat válassz amit tetszik, meg ami árban belefér. Én pl mart mdf-et sosem vettem volna, nekem nem tetszik.
2017. jan. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, bocs rosszul írtam, festett mdf van.
2017. jan. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekünk is a festett mdf-et ajánlotta az asztalos!

Ő azt mondta, h ár-érték arányba az a legjobb, mármint az mdf! Az előző laminált mdf volt, de olyan gagyi benyomást kelt! Még hallotta olyanról, h furnérozott mdf, az valami olyasmi, az mdf-re egy vékony igazi fa réteget tesznek!esteleg erről tapasztalat valakinek?

A festett mdf-et milyen időközönként kell ápolni?mert úgy hallottam, h azzal nem kell állandóan foglalkozni, lakkozni, pácolni stb., mint az igazi fával, de ha megunod a szinét, mondjuk 10-15 év múlva újrafestheted ugye?

2017. jan. 24. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!