Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam bilire/wc-re...

Hogyan szoktassam bilire/wc-re ősszel a 22 hónaposomat?

Figyelt kérdés
Tudom, sok a hasonló kérdés, végig is olvastam mindet. Fiam időben született, teljesen egészségesen 3550 grammal és 53 cm-rel, be sem sárgult. 1-2 náthát kivéve nem volt beteg sem (sokak szerint ezek is befolyásolják, azért írom le). Már egy ideje elkezdtük fürdés előtt a wc-re ültetni, de ez nyaralás, költözés, bölcsibe be (majd ki)szoktatás miatt mostanában elmaradt. Mivel már többször is pisilt a wc-be (kb 10 alkalom), ezért szeretném folytatni a dolgot. A bilire gyakran ráül, de utána hajtja a lábával, mintha kismotor lenne, gondolom, nekünk a wc fog beválni. Tudom, hogy nem szabad erőltetni, néha azért be kell vetni 1-2 mondókát, hogy a wc-n maradjon. Na de a lényeg, leírnátok, Ti hogyan csináltátok/csinálnátok? Mik váltak be, és mik nem? Nem beszél még. Köszi!
2008. okt. 10. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

bocsi, hogy belekérdezek, de attől hogy újszülött korban besárgul egy gyerek, az hogy függ össze a WC-re szoktatással???? ez érdekelne.

mégergyszer bocsi, hogy ideírom.....

2008. okt. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:D Én sem értem teljesen... Gondoltam mindent leírok, ami eszembe jut, és mivel több heléyen olvastam, a születési súlyt, időt, meg hogy betegségek is befolyásolják, végülis belegondolva (lehet, hogy nagy hülyeséget írok, akkor bocsi), egy gyereknek lehet trauma, hogy nem sokkal születése után elviszik, beteszik egy inkubátorba, letakarják a szemét és csak úgy ott van.. Persze nem emlékszik rá, de tudat alatt minden megmarad...
2008. okt. 10. 09:30
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Az én lányom 2700g és 48cm született.Most 17 hónapos,és ha mondjuk neki,hogy kaka azt a bilivel párosítja.Vegyétek elő a bilit,és játékosan ruhástól ültesd rá és örüljetek,minth a lotton nyertek volna,ezt naponta többször csináld meg,eleinte ruhában és ha már megszokta ruha nélkül is megpróbálhatod.Sok türelem,és kitartást nektek.
2008. okt. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

első vagyok és értem mit akarsz mondani.

az ismerőseim is úgy csinálják, mint ahogy a második válaszoló írta, játékosan társítják a dolgokat.

2008. okt. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Valóban nem szabad erőltetni a dolgot. Ha úgy látod, hogy jelzi a dolgot a pelusban akkor van esélyed arra, hogy tovább menjetek. Sok türelem... mi is ennyi idősen már javában a bilire szokatással probálkoztunk, több-kevesebb sikerrel. Mi például ugráltunk, ha szólt és sikerült az esemény a bilibe:)...Védőnő megnyugtatott, hogy manapság ez már kitolodott a jó minőségű pelenkák miatt:(( ill. jó ha tudod hogy a lányok hamarab lesznek szobatiszták, mint a fiúk.)

sok türelmet kíván 2,5 éves manó anyuka

2008. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Kicsit furcsa, de mintha szólna Dani.. 2-3 napja odajön és mondja, hogy "kaka", mielőtt bekakál. Eddig nem nagyon törődtem vele, mert "kaka" a kakaó, az ital, és néha csak úgy is mondja... De a legközelebbi "kakánál" próbálkozunk:)

Vele kicsit nehéz, mert általában vagy éjjel kakil, vagy mikor lefektetem:p Igazi kópé..

2008. okt. 10. 13:32
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
A lanyom 18 honapos,egy honapja kezdtuk a biliztetest.Kb fel orankent ultetem a bilire.Eleinte nem nagyon akart a bilin ulni,de odaultem melle,vittem sok mesekonyvet,mutogattam neki az allatokat.Belepisil a bilibe,a kaka viszont a pelusba vagy a bugyiba megy.Eleinte matricat kapott,lehuzhatta a wecet,de mindez egy ido utan nem erdekelte.Viszont nagyon szereti,ha megdicserem.Ha nem akar a bilire ulni,akkor nem eroltetem,de 5 perc mulva ujra probalkozom,esetleg mas jatekot viszek neki.Mar szeret a bilin ulni,mert tudja,hogy akkor csak vele foglalkozom.Mostanaban kimegyek,mondom neki,hogy mindjart jovok,addig o tronol a bilin.Utobbi napokban mar mutogatott a bilire,hogy pisilnie kell.Tegnap nem volt a helyen a bili,es o hozta,letette a helyere,es mutogatott.Raultettem es belepisilt.Egyik alkalommal fudes elott rohangalt a lakasban mesztelenul,odaszaladt a bilihez,belepisilt.Majd elolvadt oromeben,amikor megdicsertem.Azt kulonosen szereti,ha elmondom az apukajanak,hogy milyen ugyes volt.Ma bekakalt a bugyijaba,ovatosan belepottyantottam a bilijebe,raultettem,majd amikor felallitottam megdicsertem.Orult a dicseretnek,most varom a hatast.
2008. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Az elozo valaszolo vagyok.

Nekunk is volt olyan,hogy kihagytunk egy napot,pelust adtam ra,masnap mar nem akart a bilire ulni,csak tobbszori probalkozas utan.

Az elejen meg ugraltam is oromomben,egy-egy pisi utan,de ezt mindig nem tudja az ember csinalni.

Sok sikert es kitartast!

2008. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En egy hagyomanyos bilit vettem neki. Megorulok a motor, maci.... alaku biliktol. Ez bili es nem JATEK!

Kerdezgettem sokat hogy lesz pisi? Raultettem, addig meselj neki amig a bilin ul.

Amikor lesz valami a biliben akkor pedig nagyon nagyon orultunk, es egyutt tapsoltunk. Majd meglatod hogy o fog a legjobban orulni, hiszen eddig csak ucsorgott, es semmi, most eloszor viszont lett pisi v. ka..

Aztan amikor elmentek otthonrol akkor is vedd le rola a pelust, es majd jol erzi am magat pelus nelkul!

Egy parszor bepisil, nem baj ez termeszetes. De imadnak pelus nelkul lenni es majd megszokja.

2008. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!