Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bele köthet a gyámügy/nagyszül...

Bele köthet a gyámügy/nagyszülők a végrendeletbe?

Figyelt kérdés

A szülők váratlan és tragikus halála esetén ha a szülők a végrendeletben kikötötték,hogy ilyen helyzetben a keresztanya legyen a gyám, tehetnek valamit a nagyszülők?

Az anya szülei akarják a gyereket nevelni. Van esélyük? 16 hónapos a kislány és egyszer látták.



2017. febr. 8. 16:46
 1/4 A kérdező kommentje:
*Beleköthet
2017. febr. 8. 16:48
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem. Abban nem vagyok biztos, hogy a végrendelet alkalmas dokumentum ennek kikötésére, de azt tudom, hogy valamilyen módon lehet(ett volna) nyilatkozatot tenni. Onnan tudom, hogy hozzám is került volna így módon gyerek. (Nekem nem kellett nyilatkozni sehol, csak megkérdezték tőlem szóban, hogy mit szólnék hozzá.)
2017. febr. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Mivel a végrendelet akkor hivatalos ha ügyvéd/ jegyző lepecsételi aláírha, így azt javaslom ezt a kérdést neku tedd fel.

Jogban jártas személyt kérdezz meg mindenképp. Csak ő tud neked hiteles infóval szolgálni, hiszen a magyar jog napi szinten is változhat.

2017. febr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha hitelesített, akkor abból indul ki a gyámhatóság az elhelyezéskor.
2017. febr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!