Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van gyerekülés ami 15 kg-tól...

Van gyerekülés ami 15 kg-tól van és 5 pontos övvel? Nem tudom de nekem nem tűnik elég biztonságosnak az autó övével bekötni, szerintetek ugyan olyan biztonságos? Kicsi vékonyka a kislányom 14 kg-os de elég magas a régi már kicsi.

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem véletlenül nincsenek már saját öves ülések ennek a súlycsoportnak. Ugyanis egy ekkora test egy nagyobb fékezésnél már akkora erőt fejt ki, amit egy kicsi ülés pántja már nem tudna megtartani. Az autók biztonsági övei tudják jól megtartani, hiszen azokat felnőtt emberek súlyához tervezték, kellően rögzítve a karosszériához.

Egyébként voltak olyan saját öves gyerekülések, amik úgy buktak meg törésteszteken, hogy a biztonsági öv egyszerűen kiszakadt a műanyag vázból.


Egyébként megértem a félelmedet, nekem is voltak ilyen gondolataim, amikor ülést váltottunk. Mert megszoktuk, hogy a babák a biztonságos kagylóülésben ücsörögnek. A 15+ kategória már más, máshogy is véd. De biztonságos, hidd el. 1-2 napig fura, de utána ugyanolyan biztonságosnak fogod azt is érezni. Csak olyat vegyél, aminek van fej- és vállvédő része is, és az emelhető magasságú (tehát ahogy nő a gyerek, hozzá lehet igazítani).

2010. máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen végre egy érthető magyarázat:)köszi
2010. máj. 10. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!