Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyiszer és hogyan éri...

Mennyiszer és hogyan éri zenei inger gyermeked? Nem a háttérzajokra gondolok

Figyelt kérdés

Elvileg 3-4 éves korban az agy olyan területe fejlődik, melyhez nélkülözhetetlen a zene, ének, ritmus. Ez a folyamat 4 évesen zárul.


Gyermekem 3 lesz és meglepetésemre magátol elkezdett dudorászni, artikulátlanul "énekelni" változo magasságu hangokat ad ki jókedvében és tapsol mellé vagy dőlöngél, rugozik is.


Eddig nem is igen foglalkoztam ezzel, de most ezt tapasztalva és az ismereteim szerint pont most kéne.

Azon kívül, hogy pl ha hintázik, vagy épp pelenkázom, nem is igen énekeltem neki, max még amikor babakocsiztunk sokat, pont rirmusra billegtettem a kocsit jobbra balra előre hátra, nagyokat nevettünk, meg aki látott is...:)


Nem is tudok foglalkozásokrol sem, ami zenei irányban ilyen koruakkal van, max mondokás, bábozos, tornázos körök.


Nálatok van különösebb hangsuly a zenén kisgyermeknél?foglalkoztok vele különösebben ilyen irányban?


2017. márc. 19. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

3 mi lesz??? 3 hónapos, mert akkor oké. 3 évesen énekel, verset mond mondókázik.

Igen, folyamatosan mondókázunk, énekelünk. Ami az ő korának éppen megfelel.

2017. márc. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Amikor a pocakomban volt, már akkor is nagyon sok zenét hallgattam és énekeltem is neki. Születésétől fogva minden nap nagyon sokat énekelek, mondókázok (azt is próbálom dallamosan) sok zenét hallgatunk. Most 5 hónapos és ha meghallja a zenét, abbahagyja a sírást / játszást és nevet. Nagyon tetszik neki. Szerintem nagyon fontos, hogy érjék ilyen ingerek a babát.
2017. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nincs 3 éves.

A youtubeen csak idősebb gyerekeket láto k énekelni akik már javában óvodásnak néznek ki

2017. márc. 19. 09:59
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem enekeltel neki? Ez furcsa.
2017. márc. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4%
Kaneko Miyuji világhírű, félig magyar zongora művész 3 éves korától tanul zenét. Valóban ideális kor a 3-4 év. A félvér férfinak pedig nagy szerencséje, hogy az egyik szülője nem magyar. A mai magyar szülők gyerekei nem viszik sokra.
2017. márc. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De énekelünk, mondókázunk néha , babakortól.


Kíváncsi voltam csak, mások különösebben (szándékkal)rajta vannak e a témán, 3-4 év között. Pl rendszeresen, szisztematikusan "tanitani", vagy rendszeresen vinni valami zenei foglalkozásra, stb.

2017. márc. 19. 10:27
 7/14 anonim ***** válasza:
Születésétől kezdve énekeltem, mondókáztam neki. Ha nem tudtam mit mondani, akkor énekeltem. Még fürdetés közben is, ha nyűgös volt. Később játék közben gyerekeknek való zenét hallgattunk, táncoltunk rendszeresen. Semmi okítás, semmi külön foglalkozás. :-D Csak úgy, mert ahhoz volt kedvünk. A mai napig sokat énekel és táncol, magától is kéri a zenét, hogy kapcsoljak. Szerintem ennél több hangsúly a zenére nekünk pont nem hiányzott.
2017. márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tényleg, a gyerekzenét nálunk is kéri és táncolunk.szintén NÉHA ezt is.


Azt nen tudom eldönteni, honnan tudjam, hogy ennyi elég e a fejlődéséhez, mert ugye a gyermek alapjáraton telhetetlen mindennel. Furdaljon v ne a lelkiismeret

2017. márc. 19. 11:20
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak énekeltem, mondókáztam de pont nem érdekli a zene.

3 éves koráig meghallgatta, néha táncolt velem most 5 éves és nem érdekli. Néptáncra írattam be, első óráról sírva jöttünk el :(

De a focit szereti, kinek mi :)

2017. márc. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Vele is napestig lehetne focizni, de "diszkozni", gyurmázni, stb is.


Jol jönne valami ami eligazit mibol mennyi mikor az optimális, ideális

2017. márc. 19. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!