Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segíthetek rajta?

Hogyan segíthetek rajta?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éve nagyfiú.Sajnos igen kevés folyadékot fogyaszt.Bárhogy próbálom rávenni,ösztönözni az ivásra,sehogy sem megy.Ennek az az eredménye,hogy kemény a széklete.Minden ürítés nagy fájdalommal jár neki.Már most ott tartunk,hogy inkább napokig tartogatja( amitől ugye csak még rosszabb lesz a helyzet)Nem tudom mivel tudnám csillapítani\megelőzni a fájdalmát.Próbáltam már a kamilla teát,szilvalekvárt,actimellt stb,de ezek sem voltak az igaziak.Milyen orvohoz lehet ezzel fordulni ebben a korban? Mit írnak fel ilyenkor?Gyanítom,hogy esetleg végbél berepedése vagy ilyesmi lehet ami ennyire fáj.Sajna a gyerek orvosunk nem áll a helyzet magaslatán...
2017. ápr. 6. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzetünk, tavaly novemberben a korházban kötöttünk ki beöntésen a kisfiammal, ott kaptuk a Macrogol nevű szert, ami egy igazi csoda. Sajna vényköteles, de nekünk csak ez segített.
2017. ápr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Probald meg vész esetén a glicerines kupot, felet gyereknek is lehet nyugodtan, ettol nemsokara lesz szeklete.

Szeklet lazitasra akár minden nap is adhato, laevolac szirup.

Figyelj oda nagyon, nehogy belcsavarodast kapjon.

A haziorvost meg hagyd ott, ha egy ilyen problemat nem tud megoldani...

2017. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak főzeléket egyen kis husival

Reggep este meg junior tejital mert az vízzel készül

Joghurtokat is egyen

Végbélt zsiros krémezni


Ha rohangál fut vagy eszik mindig adni a vizet

2017. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor nálunk gond volt a folyadék fogyasztással, én beállítottam a telefonom, hogy fél óránként jelezzen, akkor szóltam a lányomnak, hogy igyon. Így több víz fogyott, meg is szokta,nem kell szólni.

Székrekedésre jó a zabkása is, ha megeszi, én abba is szoktam szilvalekvárt tenni, finom és rostos. Vagy rostos gyümölcsleveket nem iszik? A szívószálasokat szokták szeretni a kicsik. Illetve van még Steinberger féle aszalt szilvalé is, az is hatékony, meg a Levolac.

2017. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddígi válaszokat.Megpróbálok a továbbiakban ezekből " építkezni".
2017. ápr. 6. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Vidd gasztroenterológushoz és írasd ki a Macrogolt. Tenyleg csodaszer. Az én fiamnak egyszer volt szorulása, picit megrepedt a popsija. Na utána ő sem volt hajlandó kakálni. Borzasztó időszak volt, a szívem szakadt meg érte.

Ez a por 3 nap alatt rendbe rakta és úgy kakált, mintha misem történt volna. Először a gasztros írta ki, de utána már a körzeti gyerekorvosunk írta, nem kellett visszamenni gasztrora. Azóta már elhagytuk szép fokozatosan, azóta is minden rendben. Ennek már egy éve.

2017. ápr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!