Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyönyörűen beszél, és itthon...

Gyönyörűen beszél, és itthon rengeteget, de közösségben nem szólal meg?

Figyelt kérdés
Kislányom nagyon korán kezdett beszélni, már 1 éves kora óta alany állítmány mondatokban beszélt, mostanra pedig úgy beszél és olyan kiejtéssel mint egy 6-7 éves (3 éves) De sajnos titkolja ezt a jó tulajdonságát, mert ha közösségbe megyünk (játszóház pl.) egy szót sem szól :) inkább suttog, vagy nem beszél. Ha a kis barátaival van itthon vagy náluk - szűk körben, ott beszédes. De a felnőttek előtt csöndben van. Ez mitől lehet? Gátlásos azt értem, de tudok ebben valahogy segíteni neki? Mindjárt ovi, szeretném ha ott ki tudná magát fejezni.
2017. ápr. 20. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki fogja nőni, az ovi segíteni fog. Nagyobbik lányom volt hasonló, de megoldódott.
2017. ápr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Leginkább úgy tudsz segíteni neki, hogy nem feszülsz rá. Ne mondogasd neki, hogy beszéljen közösségben, mert csak a nyomást fogja érezni, és annál nehézkesebb lesz feloldódnia. Jön majd magától, ha már otthonosabbnak érzi a helyet. Nem marad néma közösségben, hidd el!
2017. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
sosem mondogatom, tudom hogy az nem jó.
2017. ápr. 20. 15:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból írom, hogy érdemes lenne szakemberhez fordulnotok. És nem ijesztgetni akarlak ezzel, de LEHET olyan oka, ami fejlesztést igényel. Nem biztos, hogy az, de jobb tudni. (A lányom ilyen volt és 5 évesen kiderült, hogy autizmus miatt vannak kommunikációs nehézségei közösségben. Pedig nagyon választékosan beszélt, Asperger-szindrómás, rájuk kifejezetten jellemző, hogy korukat meghaladó választékossággal fejezik ki magukat.)
2017. ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem. akkor figyelgetem, ha az óvodában sem javul a helyzet, akkor szakemberhez fordulok
2017. ápr. 20. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!