Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leszoktató pelenka: Mi a...

Leszoktató pelenka: Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

[link]


A baj az, hogy a lányom most 2,5 éves, a húga 9 hónapos.

nagyon kényelmes neki a pelenkaviselés. Tudja, hogy mire való a WC/bili, néha használja is, de látom rajta, hogy azért nem szól, mert kényelmes bepisilni.

A bugyival meg annyira átázik, hogy ennyi erővel pucéran is lehetne. csak azt értem el, hogy mégjobban ragaszkodik a pelushoz. De a bugyit meg nagylányosnak tartja. Ezért gondolkozok ezen a leszoktató peluson.

Tapasztalataitokat várom, esetleg konkrét márkákkal kapcsolatban is.

Bocsi, hogy hosszú lett.


2010. máj. 20. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Az én lányom 2 éves, és szépen pisil már a bilibe ő is. Én is gondolkoztam a leszoktató pelenkán, de igazából ugyanolyan mint a sima pelenka csak drágább. Én naponta 2-3x is bugyit cserélek (a kaki nem sikerül még mindig a bilibe) és ha elmegyünk valahová akkor is inkább váltás ruhát viszek magammal. Ha hosszabb útra megyünk, vagy tudom hogy aludni fog útközben akkor adok rá pelust. Ha egyszer a bilibe pisilünk akkor nincs visszaút szerintem mert így nagyon elhúzódik a leszoktatás.
2010. máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy a WCbe pisilünk. Ha olyan kedve van, akkor szól is. De inkább a pelusba pisil. A bigyival meg nem érdekli, hiszen úgyis átöltöztetem rögtön, és kezdek felmosni is (szerinte ez jó móka), hiszen van egy totyogós is a házban :-(
2010. máj. 20. 09:25
 3/8 A kérdező kommentje:
bigyi=bugyi, Bocs :-D
2010. máj. 20. 09:25
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem fog az menni anélkül is. Megértem hogy szeretnéd már a szobatisztaságot, de hidd el nincs még elkésve.
2010. máj. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Vegyél ha van kidobandó pénzed :-)
2010. máj. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Én vettem anno, de csak egy csomaggal mert egyáltalán nem érezte a különbséget a lányom és azért a hagyományos olcsóbb. Szerintem pénzkidobás. Ha akarja, akkor úgyis rá fog ülni a wc-re, de minél többet mondjátok neki, annál inkább megmakacsolja magát sajnos.
2010. máj. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én nem az eldobható pelenkáról, hanem a mosható pelenkáról kérdeztem.

Elsősorban olyanok válaszát várnám, akik próbálták is ezt a fajta "bugyit".

Nem erőltetem a WCzést, kb. fél éve néha belepisil, néha nem. Egyszerűen kényelmes neki bepisilni.

2010. máj. 20. 11:19
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Annak idején én is fontolgattam ezt a fajta felusvásárlást, végül nem tettem. anyukámra hallgattam és inkább vettem 10-15 bugyit és vagy 8-10 rövidgatyót a lányomnak. Megvártam a nagy kánikulát, amikor tuti nem fázik meg, ha bepisil és kint az udvarom játszottunk, nálam a bili, ha pisilt, gyorsan alápakoltam. Játszadoztunk így hetekig, mire meguntam és elhatároztam megveszem a leszoktatós pelust. Majd egyik reggel határozottan rögtön ébredés után rátettem a bilire, kicsit tiltakozott, de ráparancsoltam és végre belepisilt. Nagyon örültünk, tapsoltunk, dícsértem. Kifigyeltem mikor iszik és amint ivott lestem az órát és 45 perc múlva ráültettem ismét a bilire, nem mondtam semmit, csak szó nélkül ráültettem, ha tetszett neki ha nem. Volt ellenkezés, de 3. alkalommal már nem és így már csak a bilibe pisilt, de mindig résen kellett lennem, figyelnem, mert azért elbújni szeretett és a bugyiba nyomta. Majd mindig mondtam neki mit mondjon, ha pisi, kaki és ezt is megtanulta, pár nap alatt és szólt.

Tehát én ezt a módszert javaslom, sajna mindegyiket megszokják, mint a lányom a bugyis pisilést és kicsit rá kell kényszeríteni a bilizésre, szépen elmagyarázni mit miért és nagy lány már, stb...

2010. máj. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!