Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 évesnek adhatók 500mg-os...

7 évesnek adhatók 500mg-os C-vitamint?

Figyelt kérdés
Vettem magamnak C vitamint, 500mg, arra gondoltam adnék neki is belőle, legalább egy felet minden nap. Adhatok neki, vagy muszáj juniort beszereznem belőle?
2017. okt. 6. 06:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Adhatsz persze, a c-vitamin vízben oldódó vitamin, a felesleget csak kipisili. Akkor tud baj lenni, ha valaki folyamatosan napi 2000mg-ot szed, mert vesekő alakulhat ki.
2017. okt. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. okt. 6. 06:56
 3/17 anonim ***** válasza:
6%
Gratulálok a nevelésedhez. Már ilyen fiatalnak mesterséges sz.rt adsz zöldség, gyümölcs helyett. Luxus nem tápon, gyógyszeren élni a magyarnak ? Normális országban nem így élnek.
2017. okt. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
5%
Miért nem zöldséget és gyümölcsöt adsz a gyerekednek?
2017. okt. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
A mai zöldség-gyümölcsökben alig van vitamin...
2017. okt. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
14%

Én immumrendszer erősítésre d vitamint szedtem tavaly az őszi-téli időszakban, többet használt nekem, mint a c vitamin tabletta. E helyett én paprikával, citrus félékkel, savanyú káosztával vittem be a szükséges c vitamint. Ez táplálkozással könnyen bevihető, jobban felszívódik, így feleslegesnek tartottam, hogy tablettában szedjem.


Ha a 7 éves gyereked nem hajlandó zöldséget, gyümölcsöt enni, max egy felet adhatsz neki az 500 mg-os tablettából.

2017. okt. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hol írta a kérdező, hogy nem ad a gyereknek gyümölcsöt és zöldséget? Mert én nem látom.

Egyébként a mai gyümölcsökben és zöldségekben kb tized annyi vitamin van, mint 50 éve. Saját kertje sincs mindenkinek, hogy megtermelje, a bolti meg agyon permetezett vacak, kicsit utána kellene olvasni!

És mennyit eszik meg egy ovis? Az enyém tízóraira maximum 2 gerezd almát kap az óvodában, vagy pár karika banánt. Délután 5 után, amikor haza érünk már vacsora van lassan, akkor egyen meg még két-három almát? Sőt, vacsorához sem mindig kéri a zöldséget, pedig figyelek rá, hogy mindig legyen a tányérján, de megtömni nem lehet.

2017. okt. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
A mai zöldségekben... Bezzeg a tegnapiban. Hagyjuk már.
2017. okt. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

#48%- nak


[link]


De nem akarom szétoffolni a kérdést, csak dühít, ha valaki homokba dugja a fejét, aztán meg okosnak hiszi magát.

2017. okt. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Simán, ha beteg még többet is.

Én a 3 évesemnek is 500mg-osat adok napi 2 részre elosztva, a teát is aszkorbinsavval savanyítom.

Én magam felnőttként 3000mg körül szedek naponta, egy 7 évesnek bőven adhatsz 500, de akár 1000mg-ot is.

2017. okt. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!