Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más kisgyerek sem érti néha a...

Más kisgyerek sem érti néha a mondatokat, magyarázatot 3,5 évesen?

Figyelt kérdés

Peldák


1. Boltban ragaszkodik a kindertojashoz, mondtam neki, először menjünk körbe, mert a bolt masik vègében levokből valasszon, mert azokban vannak a mignon figurak, mondtam röviden is, mutattam is, hogy masik polcrol kap, erre megis azt hiszi hogynem akarok neki kindert venni es hisztizni kezd


2. Irigyseg tema

Kerdeztem, megissza e az üditőjét mert ha nem, en szeretném, nem kivanta, nem kellett neki, de nem akarta ideadni, hanem amikor elfordultam, inkabb kilocsolta a padlora, ágyra. Rosszul is esett amugy, de gondolom ovibol hozza ezt az irigy stilust..., igy magyaraztam hogy csaladban nem szokas az irigyseg, latod en is adom neked pl a vacsorát es nem a foldre öntöm...bla bla, erre vacsi utan nem akar a ropijábol sem hagyni venni, egyszeruen NEM ERTI miről beszélek, soha.


Meddig lesz ez igy?


2017. nov. 15. 20:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem arról van szó, hogy nem érti, hanem nem érdekli. De ez nem jellemhiba, tehát nem irigység, hanem élettani sajátosság, ebben az életkorban még csak az ego van, ami ráadásul nemigen tud késleltetni, kivárni. Ha még körbe kell menni a boltban a kinderért, az neki az elviselhetetlen időtáv, amíg nem tarthatja kezébe az áhított kindert:)


természetesen most kell megtanítani arra, hogy néha várni kell dolgokra, valamint jó példát mutatni minden téren, de semmiképp sem szabad következtetéseket levonni a jelleméről (pl.. irigység), sem az oviról (ott tanulta:) .


Erről eszembe jut egy ovis anyuka, akinek két hetes volt a legkisebb gyereke, amikor az ovis elkezdett otthon agresszíven ütni. Az anyuka szerint azt is az oviban tanulta, fel sem merült benne, hogy teljesen természetes reakció a testvérféltékenység miatt (aztán a gyermekpszichológus elmagyarázta neki).

2017. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Az enyém csak februárban lesz 3, de nem volt soha ilyen problémánk. Kinderes szituációt simán megérti, és kivárja, amíg megkapja a beígértet.

Soha nem lötykölne ki semmit szánt szándékkal, mert tudja, hogy az rossz, és idegbajos leszek tőle :) ha nem akarja megosztani a pufiját pl, akkor ad belőle néhányat, aztán próbál inkább lebeszélni, és meggyőzni, hogy ne kérjek többet :D

2017. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

Én kértem tőle ma egy pici csokit. Egy morzsányit kaptam csak.


Nem irigy szerintem akkor sem, ha idősebb gyerekről lenne szó. Nem muszáj megosztani semmit. Majd, ha jó érzéssel tölti el, hogy más is kap, osztozkodhat. Én sem osztom meg mindig a dolgaimat, pedig felnőtt vagyok. Van, hogy jobban esik betömni az egészet, mert kell és kész.

2017. nov. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, neha tenyleg olyan mintha két evesen ertelmesebb lett volna. Szepen visszatett boltban mindent a polcra bolti hiszti nem is volt, stb csak akkor tenyleg lehet ezt az entudatra fogni es amugy erti csak már mint egy kamasz, csakazertse?


Ma egesz este szinte csak haboruztunk :( mindent forditva tesz mint ahogy mondom.

Ma már mergemben el sem altattam, semmi joejt meg ilyenek. Jarkalt szotlanul es lefekudt egyedul aludni.

2017. nov. 15. 21:43
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Nekem ez fura. Már egy jóval. kisebb is érti.
2017. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Màr tényleg nem tudom jobb, ha bosszankodom az ilyeneken, tehàt egocentrikus korszak, vagy inkabb aggodnom kéne e, hogy nem érti mit mondok.

Le lehet ezt valahogy tesztelni?

Ha itthon azt mondom, ne ezt a lufit, hanem a masikat, azt erti.

Ha pl korbeirom, hogy azzal a lufival anya most nem jatszik mert nem tetszik, es nincs idö, de a sarokban levo nagyobb lufival mosogatas utan jatszom, azt szerintem nem ertené. Ez normalis ebben a korban?

2017. nov. 15. 22:21
 7/15 Carragher_x ***** válasza:
20%

Megmondom őszintén, én sokszorosa vagyok a 3,5 évnek, de az első magyarázatodat felnőtt fejjel sem teljesen értem. Ha én kinder tojást akarok, akkor mi köze van ennek ahhoz, hogy a bolt másik végében mignon figurás tojások vannak?:)


2) Miért ne értené? Simán csak nem ért vele egyet. Azért nem adta oda az üdítőjét, mert azt tervezte vele, hogy ki fogja locsolni a padlóra:) A ropiból meg azért nem adott, mert magának akarta az egészet. Ez is messze van az irigységtől, felnőttként is idegesít, amikor vki bele akar enni a kajámba.

2017. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Carragher! Szerintem itt az a helyzet, hogy a kicsi kizárólag minyonos figurás tojást akart, nem lányosat, nem fiúsat, nem simát, hanem minyonosat, ami elkerült a bolt másik végébe :)
2017. nov. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Jól értem, hogy megsértődtél a 3 éves gyereked viselkedésén és bosszúból nem altattad el?


Úgylátom az "önző, csak ő létezik" korszak nem a korából fakad, hanem genetika.

2017. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem jol erted. Irtam hogy egesz este hàboruztunk. Sorolhattam volna csak epp nem tartozik a targyhoz.

Nem csak uditot öntött a földre.

Kulcsot kidobta a wc-be, szorakozik azzal hogy kér tejet, megmelegitem, aztan nem kéri, vissza hutobe es azutan hiszti, hogy de kéri, furdes elott mindig osszepakolunk tudja jol es direkt szétdobàlta a puzzlet, persze szedjem én össze, agyat meg kellett emelni hogy alola is kiszedjem, addig az agyra akart maszni direkt, es kb egyfolytaban ez ment, alvas elott nem akatt pisilni, lefektetem erre kitalalja hogy de pisil, es kb itt feladtam, es bebujtam az agyamba, hogy csinal amit akar en nem birom tovabb.

2017. nov. 16. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!