Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti vesztek nagyobb ajándékokat...

Ti vesztek nagyobb ajándékokat a gyerekeiteknek csak úgy?

Figyelt kérdés
Pl. drága társasjáték, puzzle, alkalom nélkül szoktatok adni? Nekem ez szokatlan, mi csak születésnapra, karácsonyra kaptunk ilyesmit.
2017. dec. 2. 11:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%
Igen. Ha meglátok egy jó társast nem fogok hónapokat várni vele. Könyvet is rendszeresen kap.
2017. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
39%
Gyerekként soha nem kaptunk soron kívül, nem volt anyuéknak erre pénzük. Mi jobban élünk mint akkor anyuék, így előfordul egyszer-egyszer, hogy soron kívül kapnak játékot. Pl tavaly soron kívül kaptak egy nagy Lego készletet, messze volt még a karácsony, az oviban mondták, hogy imádják, hát kaptak itthonra. Ilyen nagyobb értékűt ritkán kapnak így, inkább kicsiket szoktak kapni ha velük megyünk Tescoba, vagy pl Balatonon.
2017. dec. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha lesznek gyerekeim, biztos meglepem őket majd alkalom nélkül is. Miért ne? Ha az embernek van pénze, kire költené legszívesebben, ha nem a gyerekeire. Az elkényeztetettség pedig a rossz nevelés következménye, mert nem tanítják meg őket a szülők hálásnak lenni. Nekem gyerekként megvolt mindenem, jártunk síelni, nyaralni is minden évben, mégsem lettem elkényeztetett, mert tudtam, hogy ezek “extra” dolgok, és érezzem magam szerencsésnek.
2017. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
61%

Igen, szokott kapni. Szerintem nem ettől lesz elkényeztetett a gyerek, hanem attól, hogy nem nevelik.


Mondjuk tegnap a 2(!!!) éves fiam megtalálta a karácsonyi ajándékát. Sajna rosszul rejtettem el, ő meg észrevette szekrényben, annak sarkában eldugva egy színes dobozt a sok mindenféle felnőtt ruha/doboz között. Nem tudta mi az, csak hogy színes doboz és egy órán keresztül sírt érte, nem tudtam elvenni a figyelmét semmivel. Hát, odaadtam. :D

2017. dec. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%

Igen!

Lányomnak júniusban van a névnapja, utána karácsonyig semmi ünnep. Akkor ne kapjon semmit fél évig?! Undorító ahogy anyukák turkálnak egymás pénztárcájában. Ha nektek anyagi okokból nem vettek semmit, az még nem jelenti hogy a gyereketek se kapjon. Attól még nem lesz elkényeztett ha néha kap drágább dolgokat.

2017. dec. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!