Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodás, kisiskolás gyerekeitek...

Óvodás, kisiskolás gyerekeitek barátaival, annak szüleivel összejártok? Tényleg ezen múlhat hogy hány barátja lesz a gyerkőcnek? Nálunk ez akkora divat lett, hogy nem bírom követni.

Figyelt kérdés
Nagycsoportos, és harmadikos gyerekemet is hívták többször szülinapra, meg csak úgy, az ovistárs legjobb barát. Ezzel nincs gondom, de ők, és legtöbb szülő továbbgondolja ezt az összejárást, és hétvégenként is együtt mennek kiruccanni. Mi nem vagyunk ennyire extrovertáltak, szülinapot sem rendeztünk eddig. Gondoltam, nem ezen múlik a gyerekek barátsága, de pl most a kisfiam legjobb barátja, akivel sülve-főve együtt voltak, átpártolt egy másik kisfiúhoz, akinek az anyja kiszemelte, és meghívogatta hozzájuk ezt a "barátot", pedig ők ketten nem is nagyon játszottak addig együtt. Ennyit számít ez? Kezdek aggódni, bár kiskoromban mi sem jártunk össze semelyik barátom családjával, mégis voltak... Nem tudom...
2017. dec. 15. 10:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Régen más volt. Lement az összes környékbeli gyerek a játszóra vagy télen szánkózni és kész, alakították a maguk kis körét. Ma az anyukák borzalmasak, kicsi kortól trenírozzák és menedzselik a gyerekeiket. Tanuljon nyelveket a 3 éves, ők szemelnek ki barátot, versenyeztetik a gyerekeiket.

Szard le! A gyerekeknek több eszük van, ha a gyereked kis barátja kedveli a tiedet, az oviban/suliban úgyis vele fog játszani.

2017. dec. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Minket is folyton hívtak szülinapi buliba, de nem tudom elküldeni a gyerekemet, mert nincs pénzünk drága ajándékra még a saját gyerekünknek se, nem hogy másénak. Értelemszerűen emiatt én se szervezek bulit a gyerekemnek, mert itthon nincs elég hely, kibérelni valami termet pedig egy vagyonba kerül. Egy idő után én lettem a gonosz antiszociális anyuka, aki nem engedi szülinapozni a szegény gyerekét. Ezért engem nem nagyon hívogatnak már ilyen szülői körbe se, de nem is bánom, mert elég ostoba dolognak tartom, hogy valaki ez alapján válogatja össze a barátait, és erősen kétlem, hogy ezek valódi barátságok, inkább érdek- és pénzbarátságok. A gyereknek az iskolában vannak barátai, és van 1-2 normális szülő is, akivel szoktunk segíteni egymásnak, időnként vigyázunk egymás gyerekére, amíg a másiknak valami dolga van. Igaz, őket nem onnan ismerjük, hanem már jóval a gyerek születése előttről, de akkor is, legalább nem érzem magam teljesen kirekesztve.


Mikor én voltam kicsi, nem volt divat ez a szülinapi partizás, mégis gond nélkül felnőtt minden gyerek és a szülők sem utálkoztak ez alapján, és elképesztőnek tartom, hogy ma már ennek alap dolognak kéne lennie, itt is láttam régebben, hogy valaki belesorolta az alapvető gyerekvállalási költségek közé egy kérdésnél, és akkor is meglepődtem.

2017. dec. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Egyedül az 5 éves középső gyerekemnek a legjobb barátjának a szüleivel járunk össze, évi pár alkalommal elmegyünk együtt valahova (most nyáron 3 napra) meg kis kerti parti....de ők 3 éve költöztek közvetlen a szomszédba és örültünk mint a fene mert kis körzetünkbe 80 év fölötti az átlag életkor és középső gyerekem 2 lány között egyetlen fiúként nagyon örült a vele egy idős szomszéd fiúnak akivel egy csoportba is kerültek az oviba.
2017. dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem, max váltunk 1-2 szót amikor értük megyünk az oviba, de ennyi
2017. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
A nevüket sem tudom.
2017. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A saját, választott barátimmal járok/járunk kizárólag össze, no meg a családdal természetesen, senki mással nem. Két fiam van, egyiknek sem volt még szülinapi "party"-ja, nálunk ez családi buli. Mikor kisebbek voltak én nem szerettem volna, de amint abba a korba értek, hogy meg tudtuk beszélni és kikértem a véleményüket, ők maguk sem akartak sosem. Ha bármelyik kérte volna, hogy rendezzek szülinapot az ovis/sulis barátokkal is, nyilván megteszem, de tuti nem minden évben. Mindig köthet az ember új barátságokat, nincsen avval semmi gond, de az iskola, óvoda szülői közössége mindig egy mesterségesen generált közeg, akik nem saját választásuk, hanem a gyerekek miatt ismerkedtek össze. Az sem törvényszerű, hogy tudja kedvelni az ember a gyereke barátainak szüleit. Ha az ember rokonlélekbe botlik és történetesen a gyerekek is barátok, akkor persze lehet közös program az iskolán, óvodán kívül is alkalmanként, ez érthető, ha jómagam ezidáig nem is tettem így. Mindkét fiam nyitott, barátságos gyerek, állandó, szoros barátokkal, egyik sem introvertált, vagy gátlásos, illetve visszahúzódó attól, hogy a szüleik, azaz mi, nem járunk össze örömködni a szülőtársakkal. A kamaszom legjobb barátja már óvodától az, pedig eskü, egyetlen szülinapon sem jártak egymásnál és mi szülők, bár kedveljük, csak érintőlegesen ismerjük egymást. Nem "cserélte" le másikra a jóbarát azért, mert nem volt össznépi réten futkosás és virágszedés a naplementében, 11 éve barátok.
2017. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Középsős a lányom. A csoportból nem járunk össze senkivel. Nincs ilyen fix barátnője a lányomnak, egyik nap ezzel van jóban másik nap másik kislánnyal, nem is birom követni.

Én úgy vettem észre akik a csoportból összejárnak, azok már a gyerek előtt is barátnők, barátok voltak.

Nem is hiányzik meg kell mondjam, így is majd minden hónapban van a családban valakinek névnapja, szülinapja. Szóval mindig van nyűzsi, gyerekzsúrok nélkül is.

Meg az sem hiányzik hogy egy idegen gyereknek vett ajándék minősége/értéke miatt ítéljenek el/meg. Azért nem vennék drága ajándékot egy kvázi idegen kisgyereknek, hogy bevágódjak a szülőnél.

Nekem általános iskola felsőből vannak ilyen emlékeim, hogy szülinapra voltunk hivatalosak osztálytárshoz.

A saját barátainkkal járunk össze, akik szintén kisgyerekesek, egy oviba járnak, csak nem egy csoportba. De szülinapot eddig mindig csak családdal tartottunk.

2017. dec. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hűha, köszönöm a sok kimerítő választ, kicsit féltem hogy lehordtok hogy nem haladok a korral, de inkább megnyugodtam :-) Az osztályból is 90% tart szülinapot, elsőben még 3-an meghívták a lányom, aztán, gondolom, mert mi nem szülinapoztunk, vagy nem tetszett az ajándék, szegényt ugyan azok másodszorra már nem hívták meg :-( Pedig szeretik őt a gyerekek, tudom. Kétszer is előfordult hogy a lányomnak azt mondta egy-egy osztálytárs, hogy meg akarta hívni őt is, de az anyuka nem engedte .... Rettentő bűntudatom, volt egy ideig, hát még mikor a fiamnál is hasonlóan alakult. Nekünk is kicsi a lakás, a játszóházas buli meg irreálisan drága.

Most így összegyűlt bennem, mert a héten is mást sem hallottam az ovi-ölözőben, hogy ki kivel hova megy majd hétvégén, hova járnak különórára együtt stb, és ezek mind csak ovis szülőként ismerték meg egymást, ennyit tudok róluk.

2017. dec. 15. 13:09
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnak az ovibol 1 kisbarátnője van pedig már elsősők és nem is egy suliba járnak mig jó idő volt suli után ha tudtunk összejártunk most hogy hideg van igy gyerekek nem találkoznak,mi az anyukával szoktunk facebookos cheten beszélgetni,de ez a hétvégén összejövünk együtt megyünk mindenhová nincs nálunk se .
2017. dec. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mulhat ezen, de ezek a csinalt baratsagok ugyis kikopnak idovel.
2017. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!