Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezd el beszélni egy...

Mikor kezd el beszélni egy gyerek?

Figyelt kérdés
Mennyi idős korában kell szakemberhez fordulni ha még nem mond semmit?

2018. jan. 2. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
3 éves kor után.
2018. jan. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az nem késő? Oviba úgy mehet?

2018. jan. 2. 20:44
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Mennyi idős most? A hallása rendben van? A szavak első szótagját se mondogatja?

Én a helyedben ha már elmúlt 1.5 éves és tényleg semmit nem mond akkor beszélnék a gyerekorvossal/védőnővel . De ha már pl ha tud pár szót mondani (pl apa, anya, baba, hamma) akkor valószínűleg csak várni kell még és 2-3 éves kora között felgyorsul a beszédfejlődése.

2018. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2,5 éves, én csak a keresztanya vagyok, nem az anyuka. Anyukának az első gyereke, nem nagyon tudja mi hogy van. A vedőnőjük sem túl jó. Egyáltalán nem mond szavakat, semmit nem használ semmmire még babanyelvem beszél, táhát mássalhamgzókat nem használ (véletlenül max). Hallani hall, meg ért is mindent.
2018. jan. 2. 21:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztonság kedvéért felkeresnék egy szakembert. Ilyen idősen általában már többet beszélnek és érthetően a gyerekek. Nem biztos hogy baj van, de ha mégis azt jobb időben kezelni.
2018. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 21 hós, 5 nap múlva 22 hónapos. Annyit ismételget,hogy mamama miiii meee bababa pápááápáá kb. Voltunk korai fejlesztőben ( védőnő küldött), de kb elzavartak. Azt mondták,4 hónap bölcsi után hajlandóak foglalkpzni vele
2018. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na elküldtem véletlenül. De a lényeg ott van. Nincs egy szava sem...és már kezd önagresszív lenni miatta sajnos...
2018. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lányom 20 hónaposan már mindent mondott. Most 3 éves és csodálatosan beszél.
2018. jan. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó,örülj neki...
2018. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!