Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetnék igazságos...

Hogyan lehetnék igazságos mindkét gyermekemmel? Sajnálom a kicsit.

Figyelt kérdés

Két lányom van, 6,5 és 3 évesek.

A nagyobbik az exemtől, a kisebb a jelenlegi férjemtől.


Az exem jó apja a nagyobb lányomnak, barátságban vált szét az életünk, jóban vagyunk a mai napig is.

Pont ez a gond.


Nem korlátozom a kapcsolattartást köztük semilyen szinten; akkor jön amikor akar és akkor visszi el amikor szeretné. Persze előtte mindig megbeszéljük.


Ő ezzel él is. Rendszeresen viszi moziba, állatkertbe, pizzázni stb. Van amikor csak beugrik, s hoz neki egy új ruhát/cipőt, játékot, süteményt vagy valami apróságot. Ez kb. minden héten előfordul.


A nagyobbik persze örül neki. Viszont a kisebb ilyenkor mindig nagyon kivan. Sír, hogy ő miért nem kapott semmit.

Amikor elviszi valahová, akkor meg azért sír, hogy ő miért nem mehet velük.

Sajnálom szegényt.


Nem tudom mit kellene tennem. Egyrészt örülök, hogy az exem ilyen gondoskodó, s jóba van a lányával. Imádják egymást. Nem akarom ettől és az élményektől megfosztani a nagyobb lányom.

Viszont a kicsit is sajnálom, hogy ő ezekben nem részesül.

Sem anyagilag, sem időbelileg nem tudjuk ugyanezeket nyújtani neki.


Nem tudom mit kellene tennem.

Egyiknem sem akarok rosszat.


Viszont már most kezdenek eltávolodni egymástól a lányaim.

A kicsi féktékeny a nagyra, hogy őneki új dolgai vannak és ide-oda mehet. A nagyot meg zavarja a kicsi állandó "hisztije" .


Ti mit tennétek?


2018. febr. 8. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Játék nem kell minden héten, mondd meg neki. Süteményből hozhatna mindenkinek, neked, és a kicsinek is. Érdekes, ha beállít egy szem sütivel, hogy ezt csak a nagynak hozta...


Mikor viszi valahova, te vidd el máshová a kicsit. Lehet vadászni ingyenes programokat, vagy amik nem annyira drágák. Piknik, vagy kutyasimogatás a menhelyen, bármi. A lényeg, hogy a nagy oda nem megy, az élmény csak kettőtöké. Nem az a fontos, hogy ugyanazt kell csinálni utánuk. Örülni fog, hogy olyan helyen volt, ahol a nagy nem.


Ha nincs időd, vigye el a nagyi. Ha nincs pénzed, akkor egy idő után biztos kinövi a ruhákat a nagy, add el. Biztos nem fogja keresni sem ő, sem az apja, hogy hol vannak a kinőtt cuccok. Az árából tudsz venni valamit a kicsinek, még ha nem is sokat, vagy márkásat. De újdonságot.

2018. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

"Viszont a kicsit is sajnálom, hogy ő ezekben nem részesül."

Viszont az ő életterében állandóan jelen van az Apa- és ez nagyobb ajándék - és ezt a nagyobb már tudja is. Persze ezt nem fogja 3 évesen megérteni, de később igen. Hagyd őket - a féltékenység jelen van a testvéreknél, mindenhol. És a nagyobbnak másra is van szüksége, mint a kicsinek ne foszd meg ettől. Nincs itt lehetőság egy birói igazságszolgáltatásra.

2018. febr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Igaza 2-esnek. Azért annyit az exednek megpendíthetsz, hogy a saját lányára való tekintettel is vegye figyelembe, hogy hosszabb távon az a jó, ha jó testvérei lesznek egymásnak a gyerekek. Persze rá van bízva, de épp csak egy kindertojást vinne, hozzon már kettőt vagy adja oda inkább útközben, ne a másik előtt.
2018. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy nagyon szomorú helyzet. Akérmennyire is szuper, hogy az exed csodás apja a lányodnak...nagyon fontos lenne, hogy a lányok továbbra is jó tesói legyenek egymásnak, márpedig ezzel csak tovább fog mélyülni közöttük a szakadék.

Valóban nagyon rossz lehet a kisebbik lányodnak.

Az első hozzászóló valóban jó ötletet adott: meg kell próbálni valahogy kompenzálni a kicsit is. Ha az exed elviszi a lányod, ti is vigyétek el a kisebbet. Ha hoz neki valamit, a kicsi is kapjon. Erre ki kell találni vmi módszert. Mondjuk mindenképp érdemes megbeszélni az exszel, hogy ne hozzon hetente játékot a lányának, ha kedveskedni akar, aprósággal tegye és hozzon kettő. Vagy kérdezd mindig meg, mivel készül, és ugyanaz várja otthon a kisebbet is. Mondjuk ha Kindert hoz, ugorj be a boltba egy Kinderérrüt, amit akkor adsz oda a kisebb lányofüdnak, amikor a nagyobbnak az exed. Kapják meg egyszerre!

A közös programokról meg az jutott eszembe, hogy készítsetek egy heti bagy havi programtáblát, amire írjátok be, hogy az exed hova tervezi elvinni a lányod. A kicsinek ígérd meg, hogy a következő alkalommal te is elviszed ugyanoda.

Ha mondjuk az ex vasárnap Állatkertbe viszi a nagyot, írjátok föl a táblára, és amikor a következő alkalommal az ex mondjuk cirkuszba viszi a nagyot, te vidd az Állatkertbe a kicsit, a következő héten meg a cirkuszba. Így egy hét eltolással a kicsi is átélheti a nagy lányod élményeit.

És szerintem nem lehet kifogás az, hogy nincs rá időtök és pénzetek. Ez a helyzet, ezen nem tudsz változtatni, de felnőtt felelős emberek vagytok, akik a kisebb gyerekért is felelősséggel tartoztok, és ő komolyan sérülhet egy ilyen helyzetben (ráadásul ez nem egyszeri alkalom, hanem egy állandósult visszatérő probléma).

Az előző (talán) kommentelő szerint nem kell foglalkozni a tesók közötti féltékenykedéssel. Szerintem nem így van.

Nagyon is kell, főleg egy ilyen mesterségesen táplált féltékenységgel. Ez nem a sima testvérféltékenység, hanem valóban sokkal kevesebb jut a kisebbik gyermeknek, ezt feltétlenül kompenzálni kell. Ha két gyerek ugyanolyan lapokkal indulhat, ugyanannyi jut mindkettőnek mind anyagiakban, mind minőségi időben, odafigyelésben és ennek ellenére marakodnak, az a természetes tesóféltékenység. Itt viszont frankón kevesebb jut mindenből a kisebb gyereknek, és ezt a helyzetet a szülők idézik elő.

Ha az exed nem partner ebben (végülis mi köze a második gyerekedhez, a sajátjának meg nyilván meg akar adni mindent), akkor a jelenlegi pároddal kell kitalálnotok valamit a közös gyereketek lelkivilága érdekében...meg a jó tesókapcsolat megmentése érdekében.

Amit leírtam, nagyon komoly szervezést igényel, nagyjából sosem dőlhetsz hátra. Az exed minden látogatását számon kell tartanod, előtte egyeztetni vele, közben pedig szervezni a kisebbnek a programokat és beszerezni azt a meglepetést, amivel az exed a saját lányának kedveskedik.

Nem tudom, milyen a kapcsolatod az exeddel, belefér-e a saját lányod érdekében a szoros kapcsolattartás, és a jelenlegi páros ezt hogyan fogadja'

2018. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Jó úton halad az exed, hogy szétbarmolja a családodat. A nagyobb lány az apjához fog jobban kötődni és nem a férjedhez. A kistesóval is garantált a féltékenykedés miatti ellenségeskedés. Vigyázz, nehogy elszeresse tőled a lányodat. Én a helyében ultimátumot adnék: vagy mindkét gyereket viszi programokra, vagy egyiket sem. Vagy mi dkettőnek hoz valamit, vagy egyiknek sem. És nem akkor toppan be mikor kedve szottyan, hanem veled előre egyeztetve. Különben nem lesz jó vége.
2018. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Voltak köztük nagyon hasznos tanácsok is.


Mi próbáljuk kezelni ezt a (szerintem) nem könnyű helyzetet.

Pl.: ha hoz neki sütit, csokit vagy valami nasit, akkor ha nem jut eszébe magától, akkor mondom neki, hogy ossza meg a hugával.

A nagyobb gondod a tárgyi ajándékok és a programok okozzák.

Mert ha kap pl. egy szoknyát, azt ugye csak ő tudja hordani, mert nem egy méret a két lány.

A játékokkal azt szoktam, hogy napközben mindketten játszhatnak vele, de ugye este a nagy azt viszi magával a saját szobájába. Főleg ha még aznap vagy a napokban kapta, akkor mindig az új játékokkal akar aludni.


Az exemnek szoktam mondani, hogy nem kell ennyi mindennel elhalmozni. Erre azt szokta válaszolni, hogyha nem lehet vele minden nap a lánya, akkor legalább így kompenzál felé, hogy tudja, hogy ő "jó apa", és mindig számíthat rá.


A kicsinek a szüli/névnapján, illetve karácsonykor és húsvétkor szokott kisebb ajándékot hozni. Mondjuk nem olyan értékben, mint a saját lányának. Ennél többet nem nagyon tartok fairnek kérni tőle a kisebb számára.

Ezeket mondjuk magától adta, kérés nélkül.


A programok a másik nagy gondom.

Heti 1-2x-szer ő hozza haza a suliból, és akkor mindig beugranak pizzázni, sütizni vagy valami. Persze itthon lelkesen meséli, hogy hol voltak, és akkor a kicsi is menni akar.

Én ugye 8-tól fél 5-ig dolgozom, mikor hazaérek házimunka, 2 naponta főzés, ha marad a naggyal leckecsinálás, bepakolás. Időm sincs a kicsit ilyen sűrűn elvinni valahová. A férjem munkaideje változó. Általában este 6-7 körül szokott hazaérni.

Hétvégén kéthetente elviszi az exem a nagyobbat,ott is alszik akkor, olyankor is szoktak programozni. Mi is általában hétvégén szoktunk együtt lenni a férjemmel és a gyerek(ek)kel, de minden hétvégén nem tudunk elmenni ide-oda. Persze ha a nagyobb otthon van, őt is visszük, nem szoktuk úgy szervezni, hogy csak a kicsi legyen ott. Mindig az adott helyzettől függ. Hétvégén szoktunk rokonlátogatóba is menni néha, vagy hozzánk jönnek. Ilyenkor nem tudunk gyerekprogramozni.


Az exem nem szeretné magával vinni a kicsit a programokra, mert szerinte ez az ők apa-lánya pillanatai, és neki nincs kötelezettsége a kicsi felé. Ezt valahol megértem.


A nagylány most is jobban kötődik az apjához, mint a férjemhez. Ez szerintem nem baj, inkább természetes.

Attól nem félek, hogy "elszereti".


Viszont a táblázat vezetés, hogy ki mit gondol csinálni és a nagyi bevonása jó ötlet. Egy él csak sajnos, ő is kb. 60 km-re, de a kicsi néha hétvégére egyedül is lemehetne s megkérném a nagyit, hogy szervezzünk számára valamit.

2018. febr. 8. 17:57
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Mikor Öcsém olyan 4 éves elmúlt, az én apukám direkt kérte, hogy vigyük magunkkal egyszer-egyszer. Falura utaztunk mindig az új párjához, és ők kíváncsiak voltak az öcsémre is. Mai napig jóban vannak. Nyilván nem vittem magammal minden 3. héten, ahogy láthatás volt, de évente párszor simán.

Nyilván nem lehet ezt elvárni az exedtől, de jófejség lenne. Nem szerencsés az se, ha apuka túlkompenzál. Lehetnének olyan láthatások is, amikor nem hoz ajándékot, nem mennek programozni, csak otthon tévéznek, vagy olvasnak, vagy legóznak. Én biztos utalnék rá, hogy nem tartom szerencsésnek ezt a folytonos kényeztetést.

2018. febr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérd meg az exed, hogy hétközben csak játszani menjenek, vagy ha elmennek sütizni, legalább egy mignont vagy islert hozzanak a kicsinek, te kifizeted, de sajnálod, mikor a nagy meséli, hogy mit evett pl. A tárgyi ajándékokat sajnos csak úgy tudod ellensúlyozni, hogy a kicsinek meg veszel te, akár a turiban is (nagyon szép ruhákat lehet kapni a kilós hádában is, még a legdrágább napon se lenne több 2-300ftnál egy szoknya). Vagy ha apa elviszi a hétvégére, ti tartsatok csajos napot, pl. fesd ki a körmét, ha szeretné, csináljatok csillámtetkót, hajfonást, ilyesmi.


Megértelek teljesen és sajnálom a kicsit is, de megértem az apukát is. Itt csak te tudsz ellensúlyozni.

2018. febr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

Kicsinek inkább azt kellene elmagyarázni hogy a testvérének meg neki más az apukája ,miért baj hogy ide oda menek mikor a nagyobb lányod az apukájával van ? Miért akarsz ebe beleszolni azt irod ünnepekre szó nélkül hoz valami aproságott kicsinek is .

Kicsinek azt kell megértenie hogy nem egy az apuka ezért kaphat mást többet a nagyobb

Ha hisztizik kicsi hisztizen .


Elmesélem lányom is ezt csinálja mikor megtudja hogy 2 kamasz testvéreivel mennyi helyen voltunk mikor kisebbek voltak ,pedig 3 gyereknek egy az apja van olyan hely ahová őt is eltudom vinni van olyan hely ahová nem ,ő neki más fajta élményt találok ki .

2018. febr. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Ja és ha elkezded beszabályozni ,megmondani hogy mit hol mennyit csinálhat az az exed nagyobb lányodal akkor végül nem fog semmit sem csinálni lányodal el sem visszi akkor meg nagyobb lányod fog rád és kicsire megharagudni jogal no meg az exed akkor meg az lesz problémád .
2018. febr. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!