Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit eszik a 2 és fél év...

Mit eszik a 2 és fél év körüli gyerekek?

Figyelt kérdés

A kisfiam korábban nagyon jó evő volt, bármit raktam elé, megette. Tényleg mindegy volt, mit főztem, jóízűen elfogyasztotta. De a zöldségeket, gyümölcsöket is szívesen megette. (Édességet nem igazán evett, de mai napig is kb. 1 kocka csoki a heti édesség fogyasztása. )

Lassan ott tartunk, hogy semmi nem kell neki, már nem tudok mit kitalálni, főtt ételeket, zöldséget, gyümölcsöket nem hajlandó enni. Mit adjak neki?


2018. febr. 10. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Az én fiam is épp ekkora, bár nálunk fordított a helyzet,eddig nagyon rossz evő volt, mostanában kezdett jobban enni.Ezzel együtt az is igaz, hogy elkezdett válogatni is.Ha ez a helyzet,sajnos nektek kell kitapasztalni, mi az,ami fogára való- ez úgyis még rengeteget fog változni.Speciel az én kisfiam gyümölcsből csak az almát és a mandarint eszi, főtt ételben leginkább húsféléket de köretnek szinte bármit,ill. nagyon rákapott a levesre(?), az is tápláló.De nyilván ez egyéni. Sokminden lehet, ami miatt a kisfiad nem eszik,(pl. amit leírtam, h. ő is válogat, vagy "unatkozik"evés közben, nem ér rá, esetleg ha még jön foga,v.akár dacból, vagy arra vágyna,h. most épp te etesd, vagy épp ellenkezőleg, csak önállóan akar enni.Mindenesetre, ha fiad eddig jó evő volt, a probléma biztosan csak átmeneti, nem fog éhen halni, ha igazán éhes lesz úgyis megeszi amivel kínálod :-)Ja még egy tipp: az én fiamnak az sem mindegy, mivel eszik, csak a kedvenc piros kanalával és hozzáillő villájával hajlandó...:-)
2018. febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azzal kezdődött, hogy elkezdett válogatni. Most tartunk ott, hogy már szinte semmit nem eszik meg. Szinte csak vajas kenyeret. Se kakaót, se tejet (bár ezeket korábban sem ette). Felvágott se mehet a kenyérre, hogy legalább változatosabb legyen. Leveseket, főzeléket, tésztaféléket, krumplit se eszik semmilyen formában. Tejtermékekből hetente jó, ha egy joghurtot megeszik, de túró rudi, krémtúrót és társait nem eszi meg. Nem egy édesszájú.
2018. febr. 10. 13:47
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Nekem nagyon jó evő. Mióta bölcsis, azóta nem kér vacsorát. Max kenyeret....

Ami viszont mindig nyerő: sültkrumpli, kínai zacsis levesből a tészta kecsappal, bundáskenyér, és a hekk.

2018. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Lányom rossz evő, válogatós is. Ő sincs oda az édességért, azzal se lehet megtömni (amit nem bánok, de már ezzel is próbálkoztam).

Amit egyik nap szeret, másnap nem kell. Nincs olyan joker kaja, amit bármikor megenne.

Amiből azért jobban eszik (azaz a semminél kicsivel többet): tésztafélék (sajtos-tejfölös, bolognai), krumplipüré sajttal dúsítva, pucér kenyér.

2018. febr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Most toltotte a 3 evet a kisfiam. Kb 2,5 evesen volt egy ugyanilyen idoszak. A mindenbol szinte semmi lett. Mar en is kivoltam tole. Aztan lassankent visszavaltozott. Mostanra szinte mindent megeszik, de mara mar vannak kedvencei is. Tobbektol hallottam ezt egyebkent, szerintem eletkori sajatossag lehet. Persze gyerekfuggo mert a lanyomnal sose volt ilyesmi.
2018. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, sajnos sokat hallom, hogy életkori sajátosság, de valahogy nem nyugtat meg. Látni azt, hogy a gyerekem gyakorlatilag semmit nem eszik lassan.
2018. febr. 10. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:
2 éves kora előtt a lányom úgy döntött, hogy fényevő lesz és kakaó ivó. Rá 2 hónapra bölcsibe került, rosszabb lett a helyzet. Ez ment fél évig. Reggelije 2.5dl kakaó volt, bölcsiben a tízórai 2 falat kenyér 2 szelet uborkával, ebédre 2 kanál leves és 2 falat husi vagy tészta, uzsonnára 1 gerezd alma vagy 2 kanál joghurt, vacsorára 3 szem tészta és kakaó. Nem hazudok, tényleg így evett. Mintha lelki baja lett volna, bölcsi előtt nagyon anyás lett (mondjuk ő mindig is az volt), bölcsi ideje alatt (fél év) sírva jött haza, utána 1 órán keresztül feküdni kellett vele az ágyban, tartogatni, babusgatni, csak úgy nyugodott meg. Amikor átkerült oviba megszűnt minden probléma. Amúgy szeretett bölcsibe járni, de szerintem az elszakadás tőlem nagyon megviselte. Bölcsibe apukája hordta, oviba én viszem. Tehát mióta itt van helyben (az ovi a faluban, a bölcsi 15km volt) és én viszem, hozom, azóta eszik rendesen. Nem lehet hogy nálatok is valami ilyesmi baj lehet?
2018. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es válaszoló! A kisfiam nem jár se bölcsibe, se oviba, ezért kizárt, hogy ez a probléma. Változás sem történt az életünkben. Alapvetően jókedvű, mozgékony.
2018. febr. 11. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!