Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy folyik nálunk a magántanu...

Hogy folyik nálunk a magántanulóság?

Figyelt kérdés
A kisfiam sajnos magatartászavaros sni-s gyerek. Az iskolában nem tudják kezelni, és sajnos nem is hibáztatom őket. Elég nehezen viseli el a többi gyereket maga körül. Sajnos van fogyatékos iskola a városban, de azt nem akarnám, hogy oda kerüljön, mivel nem tanulnak ott semmit. Akkor inkább tanítom én itthon, jól tud tanulni, ha olyan kedve van. De nem tudom elképzelni, hogy ez hogy folyik, csak vizsgázni megy be? Úgy tudom az iskolának 10 órát biztosítani kell, és azt inkább a főtantárgyakból szokták. Pedig még írni-olvasni meg tudom tanítani, inkább, mint hogy szolmizáljak vele. A tesit meg pláne nem tudom, hogy igazolom. Most elsős. Alsóban még nem akartam volna ehhez folyamodni, de nem hinném, hogy még 3,5 évet kibírunk.
2018. febr. 10. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem, hogy ez kivitelezheto, esetleg ha tanito vagy. Ez elso negy ev nagyon fontos szerintem, es nem egyszeru az irastanitas sem...
2018. febr. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első lépés a kérelmezés, hogy egyáltalán engedélyezik e. Aztán a magantanulosagnak több fajtaja is van. Az csak egy közülük, hogy a gyerek csak vizsgázni jár be. Van olyan is, ahol x időnként maganorat vesz az iskola x szaku tanaranal. Tehát pl minden hétfőn 10-12ig matekot tanul. Olyankor csak a gyerek és a tanár van ott, így a gyerek jobban kezelhető. Van olyan is, amikor csak bizonyos órákra jár be az iskolába, a saját osztályába
2018. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tanító, de írni-olvasni mégis jobban meg tudnám tanítani, mint a fogyatékos iskolában, ahol egyáltalán semmit nem csinálnak velük. Igen, úgy tudom, hogy heti 10 órát a suli biztosít, a többit otthon tölti, és bejár vizsgázni. De még mindig nem tudom, hogy pl. tesiből hogy teljesít majd. Be kell iratnom valami sportszakkörre?
2018. febr. 11. 21:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha SNI-s, akkor a Szakértői Bizottság egyetértése kell a magántanulósághoz. Az nem írtad, hogy milyen okból SNI-s a gyerek, ettől függ, hogy heti hány órát kell biztosítani az iskolának - illetve másik oldalról ennyi órát kell bevinned, bár magántanuló. Én megkérdezném első körben a gyerekkel foglalkozó fejlesztő pedagógust (ha SNI-s, akkor van neki), második körben a megyei szakszolgálatot (akikből áll a Szakértői Bizottság), hogy mit javasolnak.

A "fogyatékos iskola" sem elvetendő alapból. Alkalmas-e a szocializációra, az a kérdés, a tananyagot meg majd megtanítod neki. Vagy megtanulja magától - alsóban még ez is előfordul.... Azt, hogy a többi gyereket elviselje maga körül, csak úgy tanulhatja meg, ha gyerekek között van.

2018. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!