Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinaljak, ha totalisan...

Mit csinaljak, ha totalisan elegem van a gyerekjatekokbol?

Figyelt kérdés

Besokalltam. Agyamra mennek a bugyuta jatekok, amikkel allandoan napi szinten nyaggat a gyerek. Kb. fel ora utan mindenem viszket az egesztol, mennek a dolgomra, ezer feladat var itthon, de csak a nyafogas, hiszti van. Lusta egyedul jatszani, ez a helyzet, nekem meg mar neha sirogorcsom van, ha oda kell ulni.

Egesz nap itthon van. Betegseg miatt. Ovis koru.


2018. márc. 9. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Ugorj ki az ablakon, szépen süt a nap!
2018. márc. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
chh minek az ilyennek gyerek
2018. márc. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Add bölcsibe, te meg menj dolgozni!

Csak vicceltem, bocsi :) èn nem vagyok ilyen bunkó mint az első kettő :D

Menjetek ki csináljatok a szabadban elfoglaltságot, már jön a jó idő, új játszóteret keressetek, parkot, ahol lehet labdázni stb.

2018. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
mennyé dogozni
2018. márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
e törődj vele, ha hisztizik. Csináld a dolgodat. Ha látja, hogy hiába hisztizik, akkor játszik majd egyedül is.
2018. márc. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Miket szoktatok játszani?

Itt a jóidő, ha nem annyira nagyon beteg, akkor ki is mehettek kicsit sétálni, az téged is kikapcsolna.


Vagy csináljatok olyat, ami téged is leköt. Pl. rajzoljatok, fessetek, barkochbázzatok. Vagy amíg csinálod a dolgodat, mondjuk főzöl, addig adj neki is feladatot, vagy rakj elé szakácskönyveket, hogy válassza ki, mi legyen másnap az ebéd.

Takarításnál ugyanez, mondjuk engedd neki, hogy "port töröljön", vagy amikor ágyat húzol, megcsinálod az ágyat, akkor ő szedje le a párnákat, tegye később a helyükre őket, stb.

2018. márc. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Talán nem idióta játékokat kene ele tenni hanem értelmes közös elfoglaltságokat kitalálni. Ovissal millió dolgot lehet mar csinálni ami kreatív es szorakoztato mindkettőtök számára. Azert bele ne halj h par napot otthon van szerencsétlen es foglalkozni kell vele! Pont azert rángat téged játszani mert hiányolja a közös időt
2018. márc. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
nyugi jön a jó idő, mos már ki lehet majd menni. én is ovissal vagyok itthon, plusz 1,5 éves kistesó, és én is egyre jobban unom már a gyerekjátékokat, de ez nem az ő hibájuk, csak hosszú volt a "tél", jó lenne kimozdulni már meg hát jó rég óta babázom itthon. Nincs ebben semmi különös, emberből vagy, próbálj meg olyan társaságba járni velük ahol felnőttek is vannak. tudom nehéz, nekem sincs senki barátom itt, de az vigasztal hogy indul a játszótér szezon, és ott midnig van kivel beszélgetni. Az időhiányhoz jobb ha hozzászoksz.
2018. márc. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Én átérzem, engem a kinti tevékenységek idegesítenek halálra.


Képes kimenni fagyban, esőben, 40 fokban, miközben én nem is látok rendesen napsütésben, melegem van, vagy fázok, ő meg menne, versenytfutna, mászna rám, akarná, hogy cipeljem, dobáljam.


Én benti programokra viszont akármikor kapható vagyok, sőt élvezem is és gyakran én kezdeményezek és próbálom meggyőzni, hogy inkább ragasszunk vagy társasozzunk, csak ki ne kelljen vele mennem.

2018. márc. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Légy kreativ!

Olyat játsz ami tetszik.


Én pl birom azt az elemes forgós horgászjátékot, kirakókat, számos párosítokat stb, olyankor ilyeneket játszunk és nem kényszerítem magam a legozásra pl.


Ill van kisasztala, ott egy lapos tuppervare fedőben szokott gyurmázni, kinetikus homokozni, nem is kellek neki, habár az a gyöngyös csillagos takonygyurma nekem is kellett, ahogy tök jokat játszunk a fidget sprinnerrel is(sergőztetjük a mini tapados figuráit, a pörgésben ugye n latszik a figura es a gyerek azthitte eltűnt :D cuki volt :), bambulom a fényét, egymáson állitjuk le, polcon is pörög, olyankor a közepén áll a "sergőmester"egy mini figura aki nem pörög, jokat szorakozunk)



Szoval megfelelő kreativitással

1. Te is szórakozol

2. Megtalálod, ráérzel azokra amikkel a gyerek is órákig elvan magában

2018. márc. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!