Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem kislányom...

Hogyan kezeljem kislányom akaratosságát, hisztijét?

Figyelt kérdés
Kislányom 19 hónapos, nagyon önálló és erős akaratú. Mindent egyedül akar csinálni. Ebből adódóan az egész napunk szinte egy szünet nélküli nyűglődés. Pl. egyedül akar cipőt felvenni, egyedül akar pelusozni, egyedül akar öltözni, egyedül akar a 4. emeletre felmenni, egyedül akarja az ajtót kinyitni kulccsal,egyedül akar fürdeni stb..persze ez még nem nagyon sikerül neki és ezért elkezd hisztizni, de ha segíteni próbálok akkor is hiszti a vége.Nagyon kíváncsi természetű, mindenbe belenéz, mindent szétszed, mindent lepakol. Ez itthon bizonyos keretek között nem is lenne gond, de a vásárlás egy rémálom. Kézen fogva addig sétál amíg meg nem lát egy bogarat vagy kavicsot, ami kb. fél perc. Nagyon mozgékony,eleven kislány. Én pedig már kezdek belefáradni az állandó hadakozásba. Úgy érzem következetes vagyok,de nem látom, hogy eredménye lenne és így nagyon nehéz. Komolyan mondom, hogy ha 5 percig nem nyűglődik valamiért akkor már jó napunk van!
2010. jún. 11. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy unatkozik a lányod? Az én lányom is pont ennyi idős, és ő akkor szokott kínlódni, ha unatkozik. (Mostanában szerencsére(?) zajlik az élet, a Nővéremék ideköltöztek hozzánk 5 hete, azóta nem nyűglődik. Itt van a tesóm két fia, és egész nap velük játszik. Ha a nyagok nincsenek itthon, kezdődik a látványos szendvedés. Szerintem ez egy ilyen korszak, én is nagyon várom, hogy tudjunk valami értelmesebbet együtt játszani, akkor már jól el fogják foglalni magukat. (ha már tud rajzolni, kirakózni, stb. Én el szoktam venni azokat a játékokat, egyebeket, ami idegesíti, amivel nem tud normálisan játszani. Ilyen pl. a formabedobó. Abból olyan hiszti van, mint nálatok az önálló tevékenységekből. Szerintem ne engedd meg azt, ami idegesíti. Megszokja, mi az, amit tud, és jó vele játszani. A séta nálunk is hasonló. Bár ő szerencsére szeret üldögélni a bevásárlókocsiban, így a vásárlás nem vészes. Amúgy meg kitartás, egy idő után jobb lesz..
2010. jún. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tudom miről beszélsz, nálunk is volt ilyen időszak, meg nyilván mindenkinél van. 1-2 hónap és ez is elmúlik! Ilyenkor én is mindig teljesen kiborultam, aztán arra gondoltam, hogy ez egy természetes folyamat, minden gyereknek és persze szülőnek át kell és túl kell ezt élni.
2010. jún. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az én fiam 17 hónapos és ő is hasonlóan viselkedik,de ő megengedi hogy segítsek neki,megpróbálom érdekesen tálalni neki,hogy nézd megfogom és bedugom,és milyen ügyesek vagyunk,így nem hiszti hanem nagy nevetés a vége,persze ez van egész nap.sajnos más tanács nincs mint türelem,és próbáld megtalálni a módját,hogy eltereld a hisztiről a figyelmét.nálunk most uj dolog neki a repülő,igy ha kint vagyunk és valamit nem szabad neki,mielőtt elkezdene hisztizni már mutatom is neki,hogy nézd fent mennek a repülők,és ő már mutat is felfele.próbáld te is megtalálni nála ezt a pontot,ami természetesen mindig más.
2010. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia, az enyém is ilyen, de ő engedi (miután egyedül megpróbálta, és elkezdett visítani, mert nem mengy) hogy segítsek. de előtte mindig megkérdem, hogy segítsek? aztán vagy még próbálja magának, és megint visít, vagy engedi hogy én csináljam. ő is nagyonn kíváncsi, minden kutyafüle érdekesebb, mint az utcán jönni, kézenfogva...ugyan már....hanem hogy egyáltalán jöjjön.

mi bébitaxival megyünk a boltba, valahogy eljutunk oda, vissza már nekem kell cipelni a taxit és gyakran őkisasszonyságát is. úh. mi pl. két napja babakocsizunk, mert beígértem neki, ha enm jön , akkor nem hozunk smemit legközelebb. most jelenleg ez van. a babakocsiból meg ha pl. sorban állunk a boltban, akkor ki akar mászni, azt már elérte, hogy feláll benne akkor is, ha be van csatolva az öv. itthon mindenre felmászik.

én tudod mit mondok magamnak, amikor elegem van? hogy ösüljünk, hogy ilyen elevenek, hogy érdekli őket a világ, hgogy nem csak bambán néznek ki a fejükből mint sok hasonló korú gyerek. ez majd később jól fog jönni. most persze nagyon fárasztó, de alapvetően örülk neki, hogy mozgékony, érdeklődő és megvan a maga elképzelése a dolgokról.

majd meglesz az eredméyne a türelemnek. én a lehető legkevesebb dologban korlátozom, de abban szigorúan. ha lehet nem megyek bele játszmákba, ha pl. kérem hogy jöjjön, mert ezt vagy azt kell csinálni, akkor 2x max 3x elmondom, és utána fogom felveszem és megyünk, ha tetszik ha nem. pelenkázást meg mindig valami csellel oldom meg. mert azt már igen rühelli.

sok kitartást, meglátod majd elmúlik ez is!

2010. jún. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ezek szerint másoknál is telnek így napok. Már kezdtem azt hinni, hogy én csinálok valamit rosszul, mert a környezetünkben (ami nem kicsi lakótelep) a kislányom a legakaratosabb, legmozgékonyabb gyerek. Védőnő is mondta, hogy 3 fiú veszett el benne. Ami még kérdésem lenne, hogy olyan "hirtelen" kapkodó. Nem igazán van kitartása dolgokhoz. Belekezd valamibe és ha nem megy jön a hiszti,aztán abbahagyja amit addig csinált és már kezd bele valami más dologba. Ez pillanatok alatt történik, ide-oda rohangál állandóan. Hogyan segíthetnék neki, hogy tanuljon egy kis türelmet?
2010. jún. 11. 13:26
 6/10 anonim ***** válasza:

türelmet majd később tanul. de pl az enyém már érti azt hogy "mindjárt". 2 hete még nem értette....

a kapkodás, rohangálás: hát a mozgékonyság, elevenség átka.

alvása rendben van? van rutin? valami azért csak leköti pár percig is? nálunk pl. amikor a cipőjét próbálja felhúzni vagy a sapkát rakosgatja a fejére, azt perceken keresztül, vagy pakol valamit. nem kell 20 percre gondolni, olyan 3 mondjuk. mert ha van ilyesmi, akkor nincs gond, gondolom a hiperaktivitástól tartasz?

utolsó voltam

2010. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mintha az én lányomat írnád le.Mindent egyedül...mindent, ami veszélyes...mindent, amit nem szabad.

Én sem tudok mit kezdeni vele.Sokat vagyunk kinn és minden, amit el akarok intézni, sokkal tovább tart, de már úgy számolom előre.A legrosszabb, hogy az emberek, ha nyilvános helyen van jelenet, akkor úgy néznek, mint egy kétfejű ökröt.És volt olyan, hogy valaki beszólt, hogy miért kínzom, miért nem engedem...ennyit a következetességről.

2010. jún. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Attól nem félek, hogy hiperaktív lenne. Ismeretségi körben van egy kisfiú aki hiperaktív,de annak mások a tünetei. Persze 1-2 percig leköthető a figyelme, főleg ha van víz a közelben és lehet pancsizni. Kedves utolsó! Össze lehetne kötni a lányokat!!!! Mintha csak az én lányomról írtál volna! A játszótéren kicsit jobb a helyzet, de egy idő után ráun és kiszökik(körül van kerítve), mert milyen jó játék, hogy anya utánam jön és elkap.
2010. jún. 11. 22:05
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti válaszoló: alvással minden rendben, este fél 9-től fél 7-7-ig alszik, napközben pedig 2-3 órát is durmol. Napirendje is van, ami +- fél óra eltéréssel be is tartunk, ezzel nincs gond. Csak azzal, hogy mindent játéknak fog fel. Ma voltunk unokatesó ballagásán, hát ne tudjátok meg mi volt ott............Nem az óvodások csinálták a műsort, hanem a lányom. Már a gyerekágyas osztályon mondták, hogy "nagyon hadakozó kislány, lesz vele dolog bőven"!
2010. jún. 11. 22:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van és valóban megtanul türelmesnek lenni.
2010. jún. 11. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!