Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Autista vagy sem? Csak olyanok...

Autista vagy sem? Csak olyanok véleménye érdekel akinek van autista gyermeke!

Figyelt kérdés
Az én kisfiam L. 2 éves és 9 hónapos. Nem, vagy ritkán veszi fel a szemkontaktust, nem, vagy ritkán hallgat a nevére. Nem utánoz engem nem tudom megtanítani pl integetni. Szokott lábujjhegyen járni és az arca körül is szokott furcsán kézmozdulatokat csinálni. Jól eszik szereti a húsos ételeket a kakaót imádja, csak gyümölcsöt egyáltalán nem eszik semmilyen formában. Ami a legfontosabb hogy nem is beszél (egy szó amit minden nap használ ,,mammammam,, így kér enni). Viszont nagyon vidám, hiszti nagyon ritkán van egy kb csak 1p. tart. Minden érdekli, ami körül veszi, minden játékkal játszik, de lefekszik a földre illetve. padlóra közben a bal kezére hajtja a fejét. Kukucska játékot, kergetőcskét szereti, imád futni, sétálni, bicajozni, játszótérre is sokat járunk, hinta, csúszda, körhinta mindent szeret. Vízzel imád játszani, locsolja a virágokat stb. Gyerekekkel is elvan. Szeret mesét nézni pl. Peppa malac, magyar népmesék. Nagyon jó alvó mindig is az volt. Voltunk több vizsgálaton egyenlőre semmit nem mondtak, a neurologiarol elküldtek meg sem nézték a kicsit, azt mondták nem neu. prob. Most a pszichiátriai vizsgálatra várunk. Röviden ennyi. Köszönöm a válaszokat!

2018. máj. 19. 15:46
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Amit még elfelejtettem, hogy ha szólok neki pl tente L. megyünk aludni akkor jön és lefekszik és alszik. Vagy jön és ölembe ül csak úgy pl az apjáról le se szakad :)
2018. máj. 19. 15:58
 2/34 anonim ***** válasza:
42%
Nem autista. Teljesen normális viselkedés.
2018. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
52%

3 hónap múlva 3 éves lesz. A beszéd nincs rendben.


Hall rendesen? Érti a beszédet? Mondókákat is szereti, vagy csak, ha kép is társul a szöveghez? Mesélni szoktál neki? Hosszabb gondolatokat összekapcsol? Erős hangokra hogy reagál?


Lehet, hogy enyhén érintett és majd később erősödik fel pár dolog vagy jönnek újak.


Nekem csak a kézmuzdulat és a beszéd hiánya gyanús, a többi teljesen rendben van.


Hajtja a hintát egyébként?

2018. máj. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Hallás vizsgálatra nem küldtek. Arról szó sem esett eddig. Gondolom h hall. Ha valami hangos befogja a fülét. Éneklek neki sokat, pl.kezmosas, kézmosás... Mossa a kezét. Mesélni nem szoktam nem érdekli.
2018. máj. 19. 17:13
 5/34 A kérdező kommentje:
Nem hajtja a hintát én hintaztatom.
2018. máj. 19. 17:15
 6/34 anonim ***** válasza:
57%

Nem hinném, semmi ordítót nem írsz.

A nem beszélő gyerekek igen kis hányada autista.

De a beszéddel érdemes lenne foglalkozni.

2018. máj. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
77%
Ja és a hintát nem kell ennyi idősen hajtani, nem tudom miért említi az előző. Az iskolaérettségnél nézik.
2018. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
58%

Esélyes, hogy érintett. De azt laikus nem fogja megmondani, hogy milyen mértékben.

Az én fiam Asperger-szindrómás, enyhén érintett. Most 14, laikus meg se mondja róla. 8 osztályos gimibe jár. Csak kicsit fura figura. :)

Szóval akár az a fiad, akár nem, egy diagnózis nem változtat semmit. Csak tudni fogjátok, hogy milyen segítségre van szüksége.

2018. máj. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Aggódom, sokat kell várakozni minden orvosnál, félek nagyon. Első gyermekem. Tudom bármi is lesz ő a miénk, szeretjük, imádjuk!!!
2018. máj. 19. 20:32
 10/34 A kérdező kommentje:
Utolsó valaszolonak, milyen tünetek voltak, ami miatt orvoshoz fordultak?
2018. máj. 19. 21:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!