Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kis korkülönbségű testvéreknek...

Kis korkülönbségű testvéreknek jó ha egy osztályba, csoportba járnak?

Figyelt kérdés

sziasztok! a két gyerekem elvileg kezdhetné együtt a sulit, mert kicsi a korkülönbség köztük. Még odébb van, de már foglalkoztat, vajon jó lenne-e nekik együtt, vagy épp külön a jó?

Nektek mi a véleményetek? Tapasztalatok?

Köszi ha válaszoltok!


2010. jún. 17. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ha rám hallhatsz, mint tanítóra, én azt mondom, jobb nekik a külön osztály. Egész nap otthon vannak, kénytelenek együttműködni, akár tetszik, akár nem. Ha külön osztályba járnak, akkor nem kötelező a másik társaságát elviselni, nem keverednek össze az iskolai és az otthoni konfliktusok. Kialakíthatnak külön baráti kört, amit aztán később vegyíthetnek, ha úgy gondolják. Külön személyek, emiatt jobb, ha külön-külön "munkateret" kapnak. Nagyon szabadságot jelent nekik. Bár eleinte nem szokták díjazni a gyerekek a külön osztály ötletét, én azonban azt mondom, ez előnyükre válhat. Ráadásul osztályt váltani lehet, ha annyira ragaszkodnának később, hogy egy osztályba járhassanak.
2010. jún. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! én is hasonló állásponton vagyok. nem szeretném versenyeztetni őket, jó lenne, ha továbbra is jó, támogató tesók lennének. ez szerintem is inkább külön valósítható meg. persze még bőven van időnk, majd meglátjuk :)
2010. jún. 17. 11:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem jár egy ovis csoportba,és semmi hátrányát nem látom.Nincsenek összenőve,másokkal játszanak,de jó,h ott vannak a tesók ha kellenek.A lányaim ikrek,őket egy osztályba akarom majd járatni,mert úgy gondolom,sokat segít egy társ a "nagy ismeretlenben".De ez persze gyerekfüggő,ők nem harcolnak és nem rivalizálnak egymással.

Fiamnak is vannak iker osztálytársai-fiú és lány-,nekik sem gond,h egy osztályba járnak.

2010. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az ovis csoportban vannak 3-as ikrek és pont múlthéten beszélgettünk erről az óvodvezetővel, mert egy szülő megkérdezte, hogy a személyiségfejlődés szempontjából jó-e ha egy csoportba járnak. Az óvodavezető egyértelműen azt mondta, hogy NEM. Sőt ő annyira otthon van ez ügyben, hogy neki is ikertestvére van, és ő gyerekkorában csak a hátrányát érzékelte. Ő volt az aki a testvérét teljesen elnyomta, akinek ez nagyon sokáig komoly traumát okozott. Én bár nem vagyok ikres, de pedagógus igen és én is így gondolom, hogy nem jó a testvéreknek együtt.
2010. jún. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!