Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leszidjatok a gyereket ilyen...

Leszidjatok a gyereket ilyen esetben, ha nem eszik? Vagy mit csinaltok?

Figyelt kérdés
Este van, vacsoraido. Minden fontosabb mint az eves, pedig etetoszekben ul. 1 falatot eszik aztan hisztizik, ordit h nem ker tobbet, rohan jatszani. Oke, lehet h nem ehes, majd biztos reggelre megehezik. Reggel rakom ele a felkockazott kenyeret/felvagottat/zoldseget/gyumolcsot/sajtot. Nem, fujj, azt mondja, es szalad jatszani. Megprobalkozom kremturoval, hogy legalabb valamit egyen, azt se keri, kikopi. Gondolom oke, nem fogom megtomni, varjunk ebedig, majd joizuen eszik. Lemegyunk a szokasos boltba, ott mar sundorog a pogacsaknal, csokiknal. Mondom majd ha rendesen eszel, kapsz. Eljon az ebedido feltalalom az ebedet. Elrantja a fejet, nem, nem ker. Hisztizik, visit. Vegso elkeseredesemben odaadom neki a pogacsat, de akkor mar uzsonna ido van! A pogacsat hajlando megenni. Par szem gyumolcsot meg elfogad, aztan vacsoranal kezdodik ujra amit leirtam! Van, hogy napokig ez van, minden fott etelbol maximum 2 falatot eszik. Van nehany nap a heten, amikor nagyobb adagot eszik, de ennyi. Nem verszegeny, nem sovany, nem allergias, mindig jokedvu, mozgekony gyerek. 2 mult. Egesz biztos vagyok benne, hogy hisztibol, dacbol nem eszik. De nagyon leszidni nem merem. Egesz nap gorcsben all a gyomrom, hogy delutan 5 ora van es a gyerek csak par falatot evett. Ilyenkor megis mit csinaljak?
2018. szept. 5. 09:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
96%

Válogat, nem kell túlkomplikálnod. Mi születése óta küzdünk mindenféle evésproblémával, úgyhogy talán bátran mondhatom, hogy sikerült tapasztalatot szereznem. :) Rengetegszer gondoltam én is úgy, hogy teljesen mindegy, csak egyen, bármit. (Jó, nem csokira gondolok.)


Valószínűleg éhesnek éhes, az enyém is az volt, sokszor már a gyomra korgását is hallottam, csak valamiért nem kívánja azt sem, ami addig a kedvence volt. Például mindenféle gyümölcsöt tömött két pofára egy időben, aztán egyik napról a másikra örültem, ha kétnaponta 5 falatot bele tudtam tömni valamiből, hogy rost is jusson a szervezetébe.


A legrosszabb amit tehetsz amit most csinálsz, hogy napokig nem eszik megfelelő mennyiségű ételt a gyerek. Ha reggelire-ebédre-vacsorára pogácsát kér, adjál neki pogácsát. Ha másnap is azt kér, másnap is azt adjál neki. Majd megunja, aztán egy hétig lekváros kenyeret kér. Utána két hétig meg sajtos tésztát. :-D Szidni felesleges, nem azért csinálja, hogy téged bosszantson.


Arról nem is beszélve, hogy ha keveset eszik, kakilni is ritkábban fog, és az nagyon nem jó, ha a kaki ott pang a szervezetében.

2018. szept. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Semmit ne csinálj. Tudom, nehéz, átmentem rajta. Úgy 10 éves koráig minden étkezés egy rémálom volt. Főleg úgy, hogy mi együtt ettünk. Kitettem a kaját, harangozott a kanállal, tologatta az ételt jobbról-balra, aztán közölte, hogy ez kihűlt, ehetetlen.


Amikor, az amúgy roppant béketűrő, férjemnek elkezdett vörösödni a nyaka, kizavartam. Akkor meg visított, hogy ő éhes.


Most harmincas, szép alakú fehérnép, aki imád sütni-főzni. És enni is.

2018. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ezt amit leírsz elég sok hasonló korú gyerek csinálja. Dackorszakban van, és azért sem eszik, minél jobban erőlteted, minél nagyobb ügyet csinálsz belőle, annál inkább megmakacsolja magát. Az én kisebbik lánykámmal is így volt. Ő másfél éves koráig bármiből bármennyit megevett, aztán szinte egyik napról a másikra elmúlt. Voltunk több vérvételen, ultrahangon, minden negatív lett. Mondjuk ahhoz mindig tartottam magam, hogy nem volt evés helyett nasi, és ahhoz ragaszkodtam, hogy igyon (mert inni sem volt hajlandó, még 40 fokban sem). Kb egy-másfél évig tartott, és akkor oldódott meg a helyzet, amikor el tudtam engedni. Eléraktam a kaját, és nem foglalkoztam vele, hogy megeszi vagy nem, lehetőleg úgy intéztem, hogy sertepertéltem még egy kicsit a konyhában úgy, hogy éppen nagyon nem rá figyeltem. És láss csodát, a gyerek elkezdett enni. Ahogy leírod, az egész napotok arról szól, hogy eszik, nem eszik, mit eszik, egész nap hol az etetőszékbe rakod kajálni, hol viszed utána a katonákat/gyümölcsöt, stb. A gyerekek érzik, ha valamire rágörcsölünk, és attól nagyon idegenkednek :) (Egyébként Nála a szobatisztaság is ugyanilyen nehezen ment, képes volt 8 órán keresztül nem pisilni, aztán egyszer csak meggondolta magát és szobatiszta lett...) Szóval ha tudod, hogy nincs szervi baja (azt írod, nem vérszegény, jó a súlya), akkor Neked kellene elengedni ezt a dolgot. Meg előre el kellene határoznod, hogy bevállalod, hogy nem kap pogácsát akkor sem, ha nem eszik semmi mást, és ehhez tartani magad. Vagy bevállalod, hogy ha nem eszi meg az ebédet, akkor uzsonnára vagy vacsorára adsz neki pogácsát, és akkor meg ahhoz tartani magad. De szerintem ebben a helyzetben nem jó, ha azt mondod, nem kaphat, aztán egy hosszabb hiszti után feladod és mégis odaadod.
2018. szept. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
nálunk is sokszor volt ez, a gyümölcsöt-zöldséget, krémlevest, krémest tésztát, joghurtot (tehát a szószos dolgokat) fogadta el, jóízűen megette, emellett szívesen rágcsálta a kenyérhéjat üresen. nem volt nasizós alkat, egyszerűen nem evett
2018. szept. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!