Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 eves 1 honapos es meg nem...

2 eves 1 honapos es meg nem kezdtuk szobatisztasagra szoktatni?

Figyelt kérdés
Vettunk wc szukitot ami nagyon tetszett neki. Tronol rajta de nem csinalt eddig semmit. Megbeszelem vele, hogy szoljon ha pisilni/kakilni kell es akkor raulunk a wcre. Nagyon ertelmesen nez es kozli h jo,igen (meg nem beszel folyekonyan de ismer par kifejezest). De aztan sosem szol, teljesen elfelejti. Most mi legyen a kovetkezo lepes? Nekem kene forszirozni a dolgot vagy varjak tovabb amig sajat maga akar wcre menni a pelus helyett?
2018. szept. 26. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem lehet probálkozni. Reggel ébredés után és fürdés előtt próbáld meg a wcre ültetni. Persze erőltetni nem kell. Az én kisfiam 2 éves és egyáltalán nem érdekli a téma..
2018. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Még korai a szoktatás. Várj, amíg egyedül is akarja.
2018. szept. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Mi is vettünk neki szűkítőt ennyi idősen, 2x bele is kakilt ès többször pisilt is a wcbe.

Aztàn azóta nem akar ráülni se... nèha pisil a bilibe, de csak este fürdès előtt, meztelenül.

2,5 lesz októberben, de nem erőltetem... várok, míg szól majd.

Nèha már kezdi érezni, pl. szól, hogy pisilnem kell. De ritkán.

Nem izgat, majd ha idegrendszerileg megérik rà, úgyis fog szólni :)

2018. szept. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
A fiam 2 éves és 8 hónapos. Nyár óta próbálkozunk, még egyáltalán nem akar szobatiszta lenni. Most már elhiszem azt, hogy ha a gyerek nem akarja, mi fejen is ugrálhatunk. De persze próbálkozni lehet,csak erőltetni nem szabad.
2018. szept. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Tökmindegy, hogy milyen értelmesen néz, rábólint, vagy elücsörög rajta, ha nem érzi az ingert, hogy akkor szóljon, és nem tudja pár percig tartani, míg odaértek, akkor egyértelműen nem érett még rá. Felesleges erőltetni.
2018. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Napjában többször elmondhatod neki, hogy szóljon, ha kell pisilni, kakilni, de amíg nem érett rá, addig tényleg az értelmes nézés és bólogatás a maximum, amit elvárhatsz tőle.

Üldögélhet is rajta, ha véletlenül sikerül proskálnia, meg is dicsérheted, de kb ennyit tehetsz.


Lehet, hogy 1 év, lehet,. hogy 1 hét múlve érik meg rá, de egyik napról a másikra majd elkezdi zavarni, hogy van valami a pelusban.

Nyugi, egy egészséges gyerek nem marad pelenkás... de a 2 évesed még azért kicsi ehhez, és az lenne a meglepő, ha a közeljövőben változna a helyzet.

2018. szept. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Èn egyébkènt nem is töröm magam, nekem ez egyszerűbb, mint folyton levetkőztetni. Tudom, lusta anya... nyàron meztelenül az udvaron próbàltam rávezetni, akkor pisilt is mindenfele. Szóval én igazából nem izgatom magam, az se érdekel, ha egy év múlva lesz szobatiszta.

Fèl év múlva jön a kistesó, sztem az meg is zavarhatja.

2018. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2 évesen eszembe sem jutott a szobatisztaság kérdése.

2 éves és 5 hónapos volt, amikor a bölcsit kezdte. Ott sem erőlködtek. Amikor látszódott, hogy néha szól, néha nem, akkor váltottunk bugyipelusra, így megkönnyítettük mindenki dolgát. Otthon is kérdeztem, kell-e. Ha igennel válaszolt, kikísértem vécére, ha nem, akkor hagytam.

Kb 3 évesen 1 hétig tiszta maradt a bugyipelus, és a gondozónő javasolta, hogy hagyjuk is el. Aztán teljesen balesetmentesen elhagytuk a pelenkát.

Ő akkor érett meg rá.

2018. szept. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2,5 éves a fiam, de még nem próbálkozunk, szerintem felesleges amíg ő nem mutatja hogy szeretne valamit (látja és tudja, hogy mi mit hol csinálunk, eddig 3x szeretett volna wcre ülni, de ennyivel le is tudta.) A lányom is így volt, a 3. szülinapja előtt lett szobatiszta úgy, hogy reggel még a szőnyegre pisilt, du-tól már wcbe, soha nem pisilt be
2018. szept. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!