Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mossam másfél éves...

Hogyan mossam másfél éves kislányom haját, hogy ne legyen sírás?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha azért sír, mert szemébe megy a víz, vagy a sampon, tegyél törölközőt a szeme elé.


Én johnson's kamillással mosom a kislányom haját, gyorsan megmosom, lezuhanyozom és utána megtöröljük a szemét.


Ezt szépen elmagyaráztam neki, hogy megmossuk (ő is szokott segíteni dörzsölni a haját :), bár mostanában inkább befogja a szemét, leöblítem és már mondja is, hogy "szemem", és nyúl a töröközőért.

De az elején én a szemét letakartam a töröközővel és nem volt sírás.


21 hós kislány anyukája

2010. jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ma láttam a bababoltban erre megoldást.

Egy kalap karima szerű viszálló anyaggal bevont védő.

Hasonló mint egy napellenző.

2010. jún. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, tenyleg azert sir, mert a szemebe megy a viz. A kisfiam 2 eves, es csak most tudta elmondani,h ogy azert utalja a hajmosast, mert a szemebe megy 9eedig nem tudott eleg jol beszelni, hogy ezt elmondhassa). Ezert Apa mindig odakesziti a torolkozot, meg is mutatjuk neki, hogy ott van egybol keznel es ha megmosta a hajat, gyorsan megtorli a homlokat, arcat, igy nem megy a szemebe. Meg most sem szereti a hajmosast, de legalabb nem sir, csak kiabalja, hogy torold le! :)
2010. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!